بازرسي و رسيدگي به شکايات
ستاد انتخابات ملاير
فرمانداري ملاير
اقتصاد مقاومتي

خبرنامه
 
لطفا Email خود را وارد نماييد
 
عضویت         لغو عضویت
 
عضویت
 
 
 
آمار بازدید
 
مهمانان حاضر در سایت: 1
امروز: 724
هفته جاری: 3899
ماه جاری: 20472
تاکنون: 1385475
 
 
 
همشهریان ارجمند: جهت ملاقات حضوری با معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ملایر می توانید از ساعت 9 الی 12 روزهای دوشنبه هر هفته، به فرمانداری ویژه شهرستان ملایر مراجعه و جهت دریافت مشاوره و تنظیم وقت قبلی با شماره تماس های 33348000 الی 33348004 (داخلی دفتر فرماندار) تماس حاصل فرمایید.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اجتماعي  »  نشست مشترک معاون استاندار و فرماندار ويژه شهرستان ملاير با مسئولين بسيج دانشجويي دانشگاه هاي ملاير
 • فتحي: ما در حوزه ثبت آثار و داشته هاي فرهنگي، هنري، اقتصادي و کشاورزي مان، صرفا به ارائه واقعيت هاي شهرستان اکتفا کرديم و اين داشته ها، آنقدر ارزنده و مهم بودند که توجهات ناظران بين المللي را نيز به خود جلب نمايند و اين عناوين مهم ملي و بين المللي با نام هنرمندان و کشاورزان ملاير ثبت شود.
 •  

  به گزارش روابط عمومي فرمانداري ويژه شهرستان ملاير، شامگاه گذشته، فتحي، معاون استاندار و فرماندار ويژه ملاير، در نشست مشترکي، ميزبان شماري از مسئولين و اعضاي بسيج دانشجويي دانشگاه هاي ملاير بود.

  فتحي در اين ديدار با اشاره به نقش و جايگاه تفکر بسيجي در دوران انقلاب شکوهمند اسلامي و دفاع مقدس هشت ساله، اين تفکر را معرف ايثار، از خود گذشتگي و تلاش بي وقفه و بدون چشمداشت در راه آرمان هاي انقلابي عنوان و افزود: امروز نيز همين تفکر در عرصه ها و حوزه هاي مختلف، بويژه در عرصه دانش و دانشگاه پويا و در حال خدمت رساني است.

  فرماندار ويژه ملاير دانشجويان بسيجي را دانشجوياني پرتلاش، دغدغه مند و پيگير مسائل کشور عنوان و افزود: ما اين عزيزان را در کنار و همراه خود در راستاي پيشبرد اهداف دولت و نظام، در شهرستان مي دانيم.

  معاون استاندار همدان همچنين با اشاره به ثبت جهاني نظام توليد انگور شهرستان ملاير در سازمان خواروبار و کشاورزي ملل متحد، اين توفيق را مرهون تلاش بي وقفه و شبانه روزي تمامي ارکان اجرايي شهرستان و استان، استاندار محترم، نمايندگان مردم ملاير در مجلس شوراي اسلامي، وزارت جهاد کشاورزي، بويژه موسسه پژوهش هاي برنامه ريزي، اقتصاد کشاورزي و توسعه روستايي اين وزارتخانه عنوان و افزود: تحقق اين رخداد ارزشمند نقشي مهم در معرفي توانمندي هاي شهرستان در حوزه کشاورزي و جذب گردشگران داخلي و بين المللي خواهد داشت.

  فتحي با اشاره به گردشگري به عنوان محور اصلي و موتور محرک توسعه استان همدان، برند سازي و ارائه مناسب داشته هاي شهرستان را گامي مهم و موثر در اين حوزه عنوان و افزود: امروز ما صاحب يک عنوان و برند بين المللي در حوزه گردشگري کشاورزي شده ايم که با سرمايه گذاري و برنامه ريزي در حوزه هاي گوناگون ذيل اين سرفصل، از قبيل توسعه خانه هاي بوم گردي و گردشگري روستايي، مي توانيم به رونق، اشتغال و توسعه روستايي شهرستان کمک کنيم.

  فرماندار ويژه ملاير خصايص فرهنگي مردم ملاير، بويژه ميهمان نوازي و ميهمان دوستي اين مردم در کنار وجود آثار و ابنيه، غذاهاي متنوع و لذيذ، صنايع متنوع و فرآوان دستي، انگور کم نظير شهرستان و فرآورده هاي گوناگون آن که به شيوه هاي کاملا سنتي، اصيل و بهداشتي تهيه مي شوند را از ويژگي هايي دانست که اين شهرستان را به شهرستاني جذاب براي گردشگران گوناگون مبدل مي کند.

  وي افزود: تداوم همين سياست ها در خصوص پيگيري ثبت جهاني منبت ملاير، ثبت جهاني دژ باستاني نوشيجان به عنوان کهن ترين اثر بازمانده از معماري ديرينه ايراني و معرفي بهتر و بيشتر داشته هاي شهرستان در حوزه هاي گوناگون ميراث تاريخي و معنوي، از برنامه هاي آتي ما در راستاي توسعه گردشگري شهرستان خواهد بود.

  معاون استاندار همدان در پاسخ به سوالي در خصوص واکنش و اعتراض ديگر شهرهاي استان و کشور در خصوص اتفاقات و رويدادهاي ملاير، بويژه ثبت جهاني انگور افزود: همراه و همپاي ما، شهرها و کشورهاي ديگري نيز پيگير ثبت داشته هاي خود در حوزه کشاورزي به عنوان يک ميراث جهاني بودند اما به دلايل مختلف توفيقي نداشتند.

  وي افزود: ما در حوزه ثبت آثار و داشته هاي فرهنگي، هنري، اقتصادي و کشاورزي مان، صرفا به ارائه واقعيت هاي شهرستان اکتفا کرديم و اين داشته ها، آنقدر ارزنده و مهم بودند که توجهات ناظران بين المللي را نيز به خود جلب نمايند و اين عناوين مهم ملي و بين المللي با نام هنرمندان و کشاورزان ملاير ثبت شود.

  فرماندار ويژه ملاير صاحبان اصلي و واقعي عناوين کسب شده ملي و بين المللي در حوزه منبت و انگور را، هنرمندان و کشاورزان ملاير عنوان و افزود: ما در اين حوزه با هيچ يک از ديگر شهرستان هاي استان و کشور رقابت نمي کنيم، بلکه خود را نماينده مردم استان و کشور در سطوح ملي و بين المللي مي دانيم و تمام برنامه ريزي ها و تلاش ما نيز در راستاي دفاع جانانه و مناسب از شان و جايگاه مردم و فرهنگ مان است.

  فتحي در پاسخ به سوالي در خصوص جايگاه ثبت ملي منبت در توسعه اشتغال و رونق اقتصادي ملاير، افزود: اين ثبت نيز بخشي از داشته ها و توانمندي هاي ما در اين حوزه را به کشور و دنيا معرفي نمود و تا کنون نيز شاهد بخشي از آثار و ثمرات آن در توسعه و رونق اقتصادي شهرستان بوده ايم.

  اين مقام مسئول افزود: حفظ و توسعه منبت به عنوان يک صنعت مهم دستي و بخش بزرگي از حيات اقتصادي شهرستان از اهم اهداف و برنامه هاي آتي ما در اين حوزه است و ما بر اين باوريم که منبت ملاير بيشتر و جلوتر از مبل و در قالب هاي ديگر و مناسبتر نيز قابل عرضه و ارائه است که مي تواند رونق و اشتغال خوبي نيز در حوزه مشاغل خرد و خانگي شهرستان، بويژه در بين بانوان، ايجاد نمايد.

  فتحي با اشاره به گستردگي اين هنر در سطح روستاها و بخش هاي شهرستان، توسعه آموزش آن به بانوان و زنان خانه دار را از اهم اهداف و برنامه هاي مديريت ارشد شهرستان در حوزه منبت عنوان و افزود: وقتي ما موفق شويم اين هنر را، بيش از اين به درون خانه ها و حيات اقتصادي مردم ملاير وارد کنيم، مي توانيم ادعا کنيم در استفاده بهينه از اين هنر صنعت و برند خود در حوزه منبت موفق عمل کرده ايم.

  اين مقام مسئول در پاسخ به سوالي در خصوص پرداخت تسهيلات اشتغال زايي و وضعيت اشتغال شهرستان نيز افزود: به رغم تمامي ناملايمات و دشواري هايي که مردم عزيز ما در زندگي روزمره خود با آنها دست به گريبان هستند، خوشبختانه شهرستان ملاير و استان همدان از جايگاه مناسبتري در حوزه آمار اشتغال، نسبت به ديگر نقاط کشور برخوردار است که اين بازمي گردد به نقش و جايگاه داشته هاي غني هنري، صنعتي و کشاورزي شهرستان در حوزه هاي اقتصادي و توليدي.

  وي افزايش تسهيلات ارزان قيمت پرداختي شهرستان در حوزه اشتغال، بويژه مشاغل خرد و روستايي را از ديگر موارد و اقدامات شايان توجه در حوزه اشتغال عنوان و افزود: در دوره کوتاه مدت پنج ماهه اخير و با تلاش هايي که صورت گرفت، رقم تسهيلات پرداختي شهرستان در حوزه اشتغال از حدود چهار ميليارد تومان، به بيش از چهل و هشت ميليارد تومان، يعني هفت ميليارد تومان بالاتر از سقف تعيين شده، رسيده است که رقم شايان توجه و قابل قبولي بوده است.

  فرماندار ويژه ملاير همچنين افتتاح و بازگشت به کار چند واحد بزرگ صنعتي در حوزه هاي گوناگون فولاد، فرآوري سيليس و آندولوزيت را از ديگر اقدامات مهم ماه ها و سالهاي اخير در حوزه رونق اقتصادي و افزايش اشتغال عنوان و افزود: مجموع چشم اندازها و تحولات پيش رو، افق توسعه و رونق اقتصادي شهرستان را روشن تر از گذشته نشان مي دهد.

  شايان ذکر است در اين نشست، شماري از مسئولين و اعضاي بسيج دانشجويي دانشگاه هاي شهرستان، ديدگاه ها و سوال هاي مورد نظر خود در حوزه هاي گوناگون را با معاون استاندار و فرماندار ويژه ملاير در ميان گذاشتند.

   

  عکس های مرتبط
    
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 67
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.