بازرسي و رسيدگي به شکايات
ستاد انتخابات ملاير
فرمانداري ملاير
اقتصاد مقاومتي

خبرنامه
 
لطفا Email خود را وارد نماييد
 
عضویت         لغو عضویت
 
عضویت
 
 
 
آمار بازدید
 
مهمانان حاضر در سایت: 1
امروز: 649
هفته جاری: 3824
ماه جاری: 20397
تاکنون: 1385401
 
 
 
همشهریان ارجمند: جهت ملاقات حضوری با معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ملایر می توانید از ساعت 9 الی 12 روزهای دوشنبه هر هفته، به فرمانداری ویژه شهرستان ملایر مراجعه و جهت دریافت مشاوره و تنظیم وقت قبلی با شماره تماس های 33348000 الی 33348004 (داخلی دفتر فرماندار) تماس حاصل فرمایید.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اجتماعي  »  معاون استاندار همدان و فرماندار ويژه ملاير در ديدار با مديرکل استاندارد همدان:
 • با توجه به ثبت جهاني نظام توليد انگور در فائو و رويداد همدان 2018، حرکت واحدهاي فرآوري کشمش در اين شهرستان يک ضرورت است.
 • به گزارش روابط عمومي فرمانداري ويژه ملاير به نقل از ايرنا، فتحي روز چهارشنبه در ديدار با مديرکل استاندارد همدان، استانداردسازي را در شرايط کنوني کشور پشتوانه محکمي براي محصولات توليدي دانست و افزود: واحدهاي فرآوري کشمش و ساير واحدهاي توليدي و صنعتي ناگزيرهستند به سمت استانداردسازي حرکت کنند.

  وي با بيان اينکه ثبت جهاني انگور شرايط جديدي را براي واحدهاي فرآوري کشمش ايجاد کرده است بيان کرد: در حال حاضر روند حمل و نگهداري کشمش در اين واحدها مناسب نيست و اين روند بايد به سمت استانداردسازي و افزايش کيفيت تغيير کند.

  فرماندار ويژه ملاير گفت: به تازگي در سفر وزير جهاد کشاورزي به اين شهرستان نيز قول مساعد داده شد که در حمل و نگهداري، داربستي کردن باغ ها، خشک کردن کشمش، تامين سبد و گوني هاي چتايي و ايجاد بارگاه اقدامات و حمايت هاي لازم صورت گيرد.

  فتحي ادامه داد: واحدهاي فرآوري کشمش که در زمينه فرآوري و صادرات فعاليت مي کنند، بايد به سمت استانداردسازي گام بردارند.

  وي بيان کرد: با توجه به اهميت بالاي حوزه استاندارد و استانداردسازي محصولات، آمادگي لازم براي هرگونه همراهي و کمک با اين حوزه وجود دارد.

  توجه دولت به حوزه استاندارد ويژه است

  مديرکل استاندارد همدان نيز فضاي کنوني استان و شهرستان را بسيار مستعد و متعالي دانست و افزود: بايد از اين فرصت براي تقويت مجموعه و استقرار نظام استاندارد سازي بهره برداري لازم را داشته باشيم.

  محمد مددي با بيان اينکه استاندارد در دولت تدبير و اميد مورد توجه ويژه اي قرار گرفت گفت: مواردي که دولت در توافق هاي بين المللي انجام داد، در تمامي اين موارد استاندارد جزو دستگاه هايي بود که ورود پيدا کرد.

  وي استاندارد سازي را عامل مرثري در تحقق شعار سال برشمرد و ادامه داد: اخذ خدمات استانداردسازي هزينه ها را کاهش و اعتماد مصرف کننده را افزايش مي دهد.

  مديرکل استاندارد همدان با بيان اينکه خريدار واقعي ذات محصول و نظام استانداردسازي را مي خواهد، خواستار حمايت و پشتيباني فرماندار ويژه ملاير از اين حوزه شد و گفت: نگاه در اين شهرستان مثبت است.

  مددي همچنين استاندارد را پايه و اساس براي واحدهاي فرآوري کشمش در ملاير دانست و بيان کرد: با توجه به شرايط 2018 و ثبت جهاني انگور الزاماتي همچون آموزش هاي فني و اقتصادي بايد در اين شهرستان اجرايي شود.

  وي با بيان اينکه 500 ميليون ريال اعتبار به حوزه استاندارد شهرستان ملاير اختصاص يافته است اظهار داشت: دولت، مردم و توليد سه مولفه مهم و مورد توجه در اين حوزه است.

  رييس اداره استاندارد ملاير نيز به فعاليت 2 آزمايشگاه در حوزه خشکبار و صنايع غذايي توسط بخش خصوصي اشاره کرد و گفت: شهرستان هاي نهاوند و در برخي موارد تويسرکان زيرپوشش ملاير فعاليت مي کنند.

  داريوش خالقي تعداد صنايع فعال زير پوشش اين شهرستان را 110 واحد عنوان و بيان کرد: تعداد محصولات اين واحدها 271 مورد است که از اين تعداد 204 محصول داراي پروانه و 91 واحد فعال است.

   

  عکس های مرتبط
      
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 70
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.