کميته امر به معروف
بازرسي و شکايات
ستاد انتخابات ملاير
فرمانداري ملاير
اقتصاد مقاومتي

خبرنامه
 
لطفا Email خود را وارد نماييد
 
عضویت         لغو عضویت
 
عضویت
 
 
 
آمار بازدید
 
مهمانان حاضر در سایت: 1
امروز: 348
هفته جاری: 2330
ماه جاری: 17767
تاکنون: 1549754
 
 
 
همشهریان ارجمند: جهت ملاقات حضوری با معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ملایر می توانید از ساعت 9 الی 12 روزهای دوشنبه هر هفته، به فرمانداری ویژه شهرستان ملایر مراجعه و جهت دریافت مشاوره و تنظیم وقت قبلی با شماره تماس های 33348000 الی 33348004 (داخلی دفتر فرماندار) تماس حاصل فرمایید.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اجتماعي  »  روايت خبرگزاري ايرنا از ستاد اجرايي خدمات سفر و آمادگي شهرستان ملاير براي ميزباني از سومين جشنواره شهر ملي منبت
 • ايرنا: شهر ملي منبت در آستانه برگزاري سومين جشنواره ملي است و مي کوشد تا بهترين ميزبان براي دوستداران اين هنر صنعت از جاي جاي ايران زمين باشد.
 • امسال اما جشنواره ملاير، شهر ملي منبت بسيار متفاوت با سال هاي قبل است و اين اميد مي رود تا افتخاري ديگر براي صنعتگران آن رقم بخورد و منبت اين شهرستان که در رگ و خون هنرمندانش ريشه دوانيده، به زودي در فهرست آثار هنري جهان ثبت شود.

  اقدامات در حال انجام است و معاون استاندار همدان و فرماندار ويژه ملاير ضمن تعيين برنامه زمان بندي براي برگزاري سومين جشنواره، تمامي مجموعه و اجزاي اين شهرستان را به صف کرده است تا تمامي شاخص ها و موارد خواسته شده براي ثبت جهاني منبت ملاير ارتقا يابد و هيچ مانعي سد راه اين رويداد بزرگ نباشد.

  قدرت الله ولدي ضمن تبيين الزامات و بايدهاي سومين جشنواره ملاير شهر ملي منبت، ميزباني خوب از گردشگران و مسافران و معرفي شايسته اين شهرستان را از اَهّم وظايف و اولويت ها مي داند و خطاب به مديران و تمامي دست اندرکاران برگزاري سومين جشنواره ملاير، شهر ملي منبت تاکيد مي کند: تمامي برنامه ريزي ها و اقدامات بايد ذر راستاي تبديل ملاير به شهري گردشگر پذير و ثبت جهاني منبت باشد.

  وي با اشاره به تشکيل کميته هاي ?? گانه براي برگزاري سومين جشنواره مبل و منبت، از دبير اجرايي اين جشنواره خواستار ارائه گزارش هاي عملکرد کميته ها به صورت مستمر و روزانه و نظارتي مطلوب براي عملکرد آنها شد.

  تمامي امکانات و زيرساخت هاي شهرستان بايد تا ?? خرداد براي ميزباني از گردشگران و برگزاري سومين جشنواره مهيا باشد، اين ضرب الاجل فرماندار ويژه ملاير به دست اندرکاران برگزاري جشنواره بود.

  ولدي همچنين ارائه محصولات با کيفيت طبق سليقه مشتري در کنار فراهم آوردن امکانات سفري آرام و بي دغدغه براي خريداران و گردشگران را از ديگر الزامات برشمرد و گفت: تمامي امکانات رفاهي در سطح شهرستان بايد مهيا شوند و نظارت بر بازار و مراکز اقامتي، رفاهي و گردشگري و رستوران ها در ايام برگزاري جشنواره با جديت و دقت بيشتري صورت گيرد.

  معاون استاندار همدان معتقد است: برگزاري جشنواره «ملاير، شهر ملي منبت» آبروي شهرستان در حوزه گردشگري است و تمامي کساني که در اين رويداد مهم اقتصادي و فرهنگي مي خواهند مشارکت کنند، بايد الزامات آن را نيز بپذيرند.

  بازديد بيش از ?? هزار مسافر و گردشگر از جاذبه هاي ملاير

  طبق گزارش اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري ملاير سال گذشته همزمان با دومين جشنواره ملاير، شهر ملي ?? هزار و ??? مسافر و گردشگر در اين شهرستان اقامت و بيش از ?? هزار تن از جاذبه هاي تاريخي، فرهنگي، طبيعي و دست ساز ملاير بازديد کردند و مسئولان برگزاري سومين جشنواره اميدوار هستند امسال با توجه به اقدامات اثرگذار و آغاز پخش تيزر تبليغاتي از رسانه ملي، اين رقم افزايش چشمگيري داشته باشد.

  رئيس اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري ملاير نيز عصر شنبه در جلسه ستاد خدمات سفر شهرستان ملاير با محوريت جشنواره مبل و منبت بيان کرد: سومين جشنواره از ?? تا ?? مرداد برگزار مي شود که همزمان با پيک مسافر در ايام تعطيلات تابستان است.

  ابراهيم جليلي ادامه داد: در ايام تعطيلات عيد فطر از ?? تا ?? خرداد بيش از سه هزار مسافر در اين شهرستان اقامت و بيش از ?? هزار تن از جاذبه هاي ملاير بازديد کردند که بدون شک اين تعداد در زمان برگزاري جشنواره چندين برابر خواهد شد.

  وي با بيان اينکه زمان زيادي تا برگزاري جشنواره نداريم، ارائه برنامه روزانه کميته هاي جشنواره، اولويت بندي امور و مصوبات مربوط به جشنواره و ارسال به دبيرخانه و فرمانداري، تهيه مطالب قابل ارائه به مسافران در قالب بروشور، معرفي رابط کميته ها، تامين امنيت مسافران در درياچه کوثر، آماده سازي فضاي ميني وُرد محل برگزاري جشنواره و نمايشگاه تا ?? مرداد، تهيه و نصب المان هاي مبل و منبت در ورودي هاي شهر، تبليغات شهري، تهيه نقشه اسکان مسافران در مدارس، نظارت بر مکان هاي اقامتي و به روز رساني و تجهيز اين اماکن، ساماندهي فضاي ورودي و دروني شهرک مبلمان حاجي آباد و تدابير لازم براي پذيرايي از مسافران به ويژه در واحدهاي مستقر در شهرک، بازار مبل و ساير نقاط شهر را از ديگر موارد و تاکيدات فرماندار ويژه ملاير عنوان کرد.

  جليلي ادامه داد: تمامي واحدها و کارگاه هاي مبل و منبت در ايام برگزاري جشنواره داراي کد و لباس يک شکل هستند و هر اقدامي در چارچوب قانون براي پذيرايي مطلوب از مسافران به ويژه در اماکن فروش مبل و منبت قابل اجرا است.

  آغاز پخش تيزر تبليغاتي شهر ملي منبت از دهم مرداد

  در همين رابطه هيات مديره بازار مبل ملاير پس از ماهها پيگيري و تلاش موفق به اخذ مجوز پخش تبليغات مبل و منبت از رسانه ملي شدند که پس از ساخت اين تيزر تبليغاتي قرار است از دهم مرداد از تمامي شبکه هاي تلويزيوني صدا و سيماي جمهوري اسلامي در سومين سال متوالي پخش شود و به مدت ?? روز ادامه دارد، خبر خوشي که به طور قطع در رونق اقتصادي و گردشگري شهر ملي منبت نتيجه بسيار مثبتي را از خود بر جاي مي گذارد.

  معاون هماهنگي امور عمراني فرماندار ويژه ملاير نيز شهر ملي منبت را از هر زمان ديگري آماده تر براي جشنواره توصيف کرد و افزود: اين يک رويداد ملي است و هيچکس حق ندارد آن را براي خود مصادره کند.

  حسين فارسي با بيان اينکه برگزاري جشنواره و ثبت جهاني منبت دغدغه بخش خصوصي، مديران دستگاه هاي اجرايي، فعالان بازار مبل، رسانه ها و تمامي مجموعه شهرستان است، تاکيد کرد: بايد بر اساس برنامه زمان بندي شده حرکت کنيم.

  وي خواستار آمادگي بيشتر کميته هاي ?? گانه براي ارائه گزارش عملکرد، رعايت استانداردهاي لازم در اماکن اقامتي و رفاهي و محل اسکان مسافران و تهيه تمامي اطلاعات مربوط به شهرستان و چاپ در بروشور شد و اضافه کرد: شهرداري هر چه سريعتر نسبت به نصب المان هاي منبت در ميادين و ورودي هاي شهر اقدام کند.

  معاون هماهنگي امور عمراني فرماندار ويژه ملاير با تقدير از همکاري و همراهي رسانه ها در برگزاري جشنواره هاي مبل و منبت ملاير و کمک هاي بي شائبه آنان در اين مسير، بر لزوم همکاري مسئولان کميته و دست اندرکاران برگزاري سومين جشنواره با خبرنگاران تاکيد کرد.

  فارسي گفت: هرگز نبايد شاهد ارائه محصولات بي کيفيت به خريداران مبل و منبت باشيم و هدف اصلي و مهم ما تنها جلب رضايت مشتري است.

  تجهيز ?? کلاس و ??? واحد براي اسکان مسافران

  طبق اعلام مسئول کميته اسکان و رفاه جشنواره، ? مدرسه با ?? کلاس و خانه معلم با ? سوئيت براي اسکان مسافران همزمان با برگزاري جشنواره مبل و منبت تجهيز و آماده شده است که دانشگاه ملي ملاير نيز سه خوابگاه با ظرفيت ??? واحد را براي اسکان مسافران تجهيز کرده است که در صورت نياز تعداد خوابگاه ها قابل افزايش است.

  همچنين مسئول کميته حمل و نقل و ترافيک جشنواره نيز اعلام کرد: هشت مجتمع خدماتي و رفاهي با پنج هزار مترمربع با تمامي امکانات و تاسيسات کامل در تمامي محورهاي اين شهرستان تجهيز و آماده ارائه خدمات به مسافران است.

  سيداسماعيل صفوي زاده بيان کرد: ?? دستگاه اتوبوس و ?? دستگاه وي آي پي نيز براي جابجايي مسافران پيش بيني شده است و سه راهدارخانه فعال در محورهاي اصلي شهرستان با امکانات به روز تجهيز شده است.

  فعال کردن گشت هاي شبانه روزي در محورها، لکه گيري و روکش آسفالت مسيرها به ويژه محور ملاير به اراک از ديگر اقداماتي است که صفوي زاده به آنها اشاره کرد و ادامه داد: براي لکه گيري و روکش آسفالت محور ملاير به اراک قرارداد ?? ميليارد ريالي بسته ايم که تاکنون ?? هزار و ??? مترمربع در اين مسير کار انجام شده است.

  مسئول کميته اطلاع رساني جشنواره نيز خواستار طراحي و چاپ بنرهاي يک شکل مرتبط با جشنواره مبل و منبت شد و گفت: از انتشار هرگونه بنر متفرقه و نصب آن در سطح شهر خودداري شود.

  داود صفي اين رويداد بزرگ را متعلق به تمامي مردم اين شهرستان دانست و درخواست کرد: تمامي مجموعه شهرستان و اهالي رسانه براي حيات اقتصادي شهر ملي منبت، ارتقاي شاخص هاي جهاني شدن منبت و اطلاع رساني بيشتر براي سومين جشنواره مبل و منبت با تمام توان به ما کمک کنند.

  به گزارش ايرنا، سال ?? ملاير به عنوان شهر ملي منبت به ثبت رسيد، وجود بيش از چهار هزار کارگاه مبل و منبت شناسنامه دار و فعاليت بيش از هشت هزار هنرمند به صورت مستقيم و بيش از ?? هزار تن به صورت غير مستقيم و توليد بيش از ?? درصد مبلمان منبت کشور در اين شهرستان از شاخصه هاي ملاير در کسب اين عنوان است و اقدامات براي ثبت جهاني اين هنر صنعت نيز در دست اقدام است.

   

  عکس های مرتبط
      
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 126
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.