کميته امر به معروف
بازرسي و شکايات
ستاد انتخابات ملاير
فرمانداري ملاير
اقتصاد مقاومتي

خبرنامه
 
لطفا Email خود را وارد نماييد
 
عضویت         لغو عضویت
 
عضویت
 
 
 
آمار بازدید
 
مهمانان حاضر در سایت: 1
امروز: 36
هفته جاری: 36
ماه جاری: 2834
تاکنون: 1711439
 
 
 
همشهریان ارجمند: جهت ملاقات حضوری با معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ملایر می توانید از ساعت 9 الی 12 روزهای دوشنبه هر هفته، به فرمانداری ویژه شهرستان ملایر مراجعه و جهت دریافت مشاوره و تنظیم وقت قبلی با شماره تماس های 33348000 الی 33348004 (داخلی دفتر فرماندار) تماس حاصل فرمایید.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  ستاد کنترل و مقابله با بيماري کرونا  »  تمديد محدوديت هاي کرونايي تا يک هفته ديگر
 • استاندار همدان گفت: محدوديت‌هاي ايجاد شده براي فعاليت برخي مشاغل و تعطيلي آنها با توجه به ضرورت پيشگيري از شيوع ويروس کرونا، تا يک هفته ديگر تمديد شد.
 • سيد سعيد شاهرخي روز شنبه در ستاد مبارزه با ويروس کرونا اظهار داشت: به منظور پيشگيري از شيوع کرونا در مناطق قرمز نظير همدان، ملاير، تويسرکان، نهاوند و منطقه نارنجي بهار، برخي مشاغل و فعاليت ها از شنبه هفته گذشته به مدت يک هفته تعطيل شده بودند که اين محدوديت براي يک هفته ديگر تمديد شد.

  وي اضافه کرد: آرايشگري زنانه و مردانه که پيشتر شامل اين محدوديت مي شدند مي توانند با رعايت دستورالعمل هاي بهداشتي فعاليت خود را آغاز کنند البته در صورت بي توجهي به پروتکل ها به طور حتم از فعاليت آنها جلوگيري مي شود.

  استاندار همدان با تاکيد بر ممنوعيت برگزاري همايش، گردهمايي و آيين هاي توديع و معارفه تاکيد کرد: برگزاري جلسات بيش از 10 نفر ممنوع بوده و اين جلسات نيز بايد با حضور اعضاي اصلي و با رعايت فاصله گذاري اجتماعي و استفاده از ماسک برگزار شود.

  شاهرخي اظهار داشت: گزارش هايي مبني بر رعايت نکردن دستورالعمل هاي بهداشتي در ادارات و سازمان ها به دست رسيده است که مي طلبد معاون توسعه مديريت و منابع انساني استانداري با مديران اين واحدها برخورد جدي داشته باشد.

  وي توضيح داد: همه دستگاه هاي اجرايي مکلف به رعايت پروتکل هاي بهداشتي هستند و چنانچه در اداره اي بعد از ارشاد و تذکر شفاهي نسبت به رعايت اين دستورالعمل ها اقدامي صورت نگرفت بايد با مدير اداره مربوطه برخورد لازم صورت گيرد.

  استاندار همدان گفت: استمرار استفاده از ماسک به عنوان ابزار جلوگيري از انتشار ويروس کرونا، جلوگيري از تجمع ها و رعايت فاصله اجتماعي همچنان مورد تاکيد است.

  شاهرخي ادامه داد: طبق گفته معاون کل وزير بهداشت علت ابتلاي 92 درصد افراد به ويروس کرونا حضور در دورهمي، عروسي و عزا است و تنها هشت درصد ناشي از اشتغال است بنابراين براي کاهش اين آمار بايد از تجمع جلوگيري کرد.

  وي با بيان اينکه مردم در دورهمي ها نکات بهداشتي را رعايت کنند افزود: سياست کلي کشور، افزايش تاب آوري مردم در بخش توليد و سلامت است بنابراين حمايت و تقويت واحد توليدي به عنوان يک ضرورت انکارناپذير و با اهميت با هدف تامين کالاي ضروري و مورد نياز مردم در بخش هاي مختلف به ويژه بهداشت سلامت ضروري است.

  استاندار همدان گفت: طبق مصوبه ستاد ملي کرونا سقف افزايش اجاره بها در شهرستان همدان 20 درصد و ديگر شهرستانهاي تابعه اين استان تا 15 درصد بوده و مالکان مجاز به افزايش اجاره بها بيش از درصد تعيين شده نيستند

  شاهرخي از رييس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان خواست تا از مشاوران املاک و بنگاه هاي معاملات ملکي بخواهد قراردادهاي اجاره بها را بيش از درصد تعيين شده تنظيم نکنند همچنين سه ماه بعد از عادي شدن شرايط کرونا در استان مالکان مجاز به پايان دادن به قرار داد با مستاجر هستند.

  وي گفت: چهار شهرستان همدان وضعيت قرمز، يک شهرستان نارنجي و پنج شهرستان در وضعيت زرد قرار دارند و بايد برنامه هايي درباره عوامل بروز بيماري کرونا و راهکارهاي رفع آن تدوين کرد تا وضعيت اين مناطق به زرد و سپس سفيد برسد.

  استاندار همدان خاطرنشان کرد: تا يک ماه پيش شمار بستري هاي ناشي از ويروس کرونا در همدان 330 نفر بود اما هم اينک به 650 نفر رسيده است و اين وضعيت فشار به بيمارستان و کادر درمان را افزايش داده و نمي توان در برابر وضعيت کنوني نظاره گر بود بلکه بايد فکري کرد.

  شاهرخي ادامه داد: در اوج بيماري يعني اسفند سال گذشته و فروردين امسال روزانه شمار کرونا مثبت ها به 26 نفر مي رسيد اما هم اينک به 60 نفر در روز افزايش داشته است بنابراين بايد علاوه بر نهادينه کردن فرهنگ توجه به نکات بهداشتي و زدن ماسک، با شدت بيشتري محدوديت ها را اعمال کرد.

  وي با بيان اينکه وضعيت همدان در بسياري از شاخص ها مناسب است گفت: از کادر بهداشت و درمان که براي سلامت جامعه تلاش مي کنند قدرداني مي شود همچنين از مردم استان درخواست داريم دستورالعمل هاي بهداشتي را بيش از گذشته رعايت کنند.

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 215
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.