کميته امر به معروف
بازرسي و شکايات
ستاد انتخابات ملاير
فرمانداري ملاير
اقتصاد مقاومتي

خبرنامه
 
لطفا Email خود را وارد نماييد
 
عضویت         لغو عضویت
 
عضویت
 
 
 
آمار بازدید
 
مهمانان حاضر در سایت: 1
امروز: 28
هفته جاری: 28
ماه جاری: 2826
تاکنون: 1711432
 
 
 
همشهریان ارجمند: جهت ملاقات حضوری با معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ملایر می توانید از ساعت 9 الی 12 روزهای دوشنبه هر هفته، به فرمانداری ویژه شهرستان ملایر مراجعه و جهت دریافت مشاوره و تنظیم وقت قبلی با شماره تماس های 33348000 الی 33348004 (داخلی دفتر فرماندار) تماس حاصل فرمایید.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  ستاد کنترل و مقابله با بيماري کرونا  »  استاندار همدان گفت: مبارزه با ويروس کرونا با رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي بايد به يک مساله اجتماعي و مطالبه مردمي تبديل شود.
 • سيد سعيد شاهرخي روز يکشنبه در ستاد استاني کنترل و مقابله با کرونا افزود: برداشتن گام‌هاي موثر براي مقابله با ويروس کرونا نيازمند اجتماعي کردن موضوع کنترل و مقابله با اين ويروس است به گونه اي که هيچ شهروند، دستگاه اجرايي و مسوولي در برابر اين موضوع بي تفاوت نباشند

 • استاندار همدان يادآوري کرد: در ماه‌هاي آغازين بيماري کرونا تمهيدات و محدوديت‌هاي شديد براي کنترل اين ويروس پيش بيني شده اما هم اينک پس از گذشت پنج ماه از شيوع اين ويروس شاهد شدت گرفتن اپيدمي کرونا در استان هستيم.

  شاهرخي اضافه کرد: براي کنترل اين وضعيت مي طلبد اقدام‌هاي جدي به کار گرفته شود تا بتوان با جلوگيري از پيشرفت ويروس به شرايط عادي و کنترل شده گذشته بازگشت البته تحقق اين وضعيت مستلزم حرکت هماهنگ، همگاني و منسجم است.

  استاندار همدان اظهار داشت: سياست ستاد ملي مقابله با کرونا براي پيگيري و مقابله با اين ويروس مشخص بوده و شنبه‌هاي هر هفته با حضور رييس‌جمهوري و اعضاي هيات دولت در نشست ويدئو کنفرانسي تصميم هايي در اين باره اتخاذ مي‌شود که اجراي آنها بسيار مهم است و اين مصوبات در مرکز استان و به ويژه شهرستان ها بايد با قوت پيشتري پيگيري شود.

  شاهرخي تاکيد کرد: همه فرمانداران به ويژه مسوولان شهرستان‌هايي که در وضعيت قرمز و نارنجي کرونايي قرار دارند بايد برنامه‌هاي مناسبي براي کنترل شيوع اين ويروس در حوزه فعاليتي خود پيش‌بيني کنند.

  استاندار همدان افزود: بايد بدون ايجاد رُعب و وحشت، حساسيت مردم را در برابر اين ويروس بالا برد تا همه افراد به مسووليت اجتماعي خود به خوبي عمل کنند.

  شاهرخي استفاده مردم از ماسک، رعايت فاصله گذاري اجتماعي و توجه به دستورالعمل هاي بهداشتي را سه اصل مهم و موثر براي مقابله با ويروس کرونا دانست و گفت: مي توان با استفاده از فضاي شهري و نصب بنر مردم را به زدن ماسک تشويق و از ورود افراد بدون ماسک به مراکز اداري و تجاري جلوگيري کرد.

  وي با بيان اينکه رعايت فاصله گذاري اجتماعي مورد تاکيد سازمان بهداشت جهاني و کشورها است اظهار داشت: پرهيز از برگزاري همايش، گردهمايي، سمينار، عروسي و عزا و هر گونه تجمع، ميزان شيوع کرونا را به حداقل مي‌رساند.

  استاندار همدان تاکيد کرد: براي کنترل دامنه شيوع ويروس کرونا ابتدا بايد فرمانداران نسبت به اين موضوع حساس باشند و همه نيروها و دستگاه هاي اجرايي را نسبت به جلوگيري از شکل گيري تجمع جمعيتي، بسيج کنند.

  شاهرخي ادامه داد: به طور حتم تداوم اين وضعيت و افزايش روزانه شمار بستري ها موجب فشار بر کادر بهداشت و درمان شده و حوزه درمان دانشگاه علوم پزشکي را با گذر زمان با چالش مواجه مي‌کند.

  وي با بيان اينکه عامل 92 درصد ابتلا به کرونا حضور در دورهمي‌ها و برگزاري مجالس است افزود: به گفته رييس جمهوري سلامت و معيشت بايد با هم تامين شود و توجه کردن تنها به سلامت و بي‌توجهي به اقتصاد، مشکلات جدي به همراه دارد.

  استاندار همدان بيان کرد: با اجراي پروتکل هاي بهداشتي مي‌توان علاوه بر جلوگيري از تعطيلي فعاليت اقتصادي از شيوع بيماري نيز پيشگيري کرد و به گفته رييس جمهوري واحدهاي توليدي بايد با تداوم فعاليت خود نيازهاي ضروري جامعه را در بخش هاي مختلف تامين کنند.

  شاهرخي با بيان اينکه تنها هشت درصد ابتلا به کرونا ناشي از فعال بودن صنوف و مشاغل بوده است افزود: اين آمار را مي توان با رعايت دستورالعمل هاي بهداشتي کاهش داد ضمن اينکه فعاليت بنگاه هاي اقتصادي با رعايت پروتکل‌ها بايد مورد حمايت جدي فرمانداران باشد

  وي تاکيد کرد: مسوولان مصمم به کاهش نرخ شيوع کرونا در همدان با نظارت دقيق و مستمر بر روند اجراي پروتکل‌هاي بهداشتي هستند و نبايد اجازه دهيم افراد به هر دليل جان ديگر شهروندان را در معرض خطر اين ويروس قرار دهند.

  استاندار همدان از فرمانداران خواست براي پيشبرد کار خود کميته اطلاع رساني را فعال کرده و مطالب با محتواي اثر گذار را نشر دهند همچنين در اين راستا از توان و ظرفيت رسانه‌ها و فضاي مجازي استفاده کنند.

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 207
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.