بازرسي و رسيدگي به شکايات
ستاد انتخابات ملاير
فرمانداري ملاير
اقتصاد مقاومتي

خبرنامه
 
لطفا Email خود را وارد نماييد
 
عضویت         لغو عضویت
 
عضویت
 
 
 
آمار بازدید
 
مهمانان حاضر در سایت: 1
امروز: 302
هفته جاری: 1496
ماه جاری: 1947
تاکنون: 1170826
 
 
 
به پرتال اطلاع رسانی فرمانداری ویژه شهرستان ملایر، شهر ملی مبل منبت، خوش آمدید. خواهشمند است جهت استفاده بهینه از تصاویر و مطالب سایت از مرورگر Google Chrome استفاده فرمایید. هرگونه بهره گیری از مطالب سایت با ذکر منبع و حفظ امانت بلامانع است.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اجتماعي  »  معاون سياسي و اجتماعي فرمانداري ويژه شهرستان ملاير در نشست شوراي آموزش و پرورش:
 • متأسفانه در رابطه با توسعه فرهنگي در سطح کلان جامعه دچار غفلت و افول شده ايم و يکي از رسالت هاي مهم آموزش و پرورش پرداختن ريشه اي و راهبردي به مباحث فرهنگي، تربيت و آموزشي مي باشد.
 • معاون سياسي اجتماعي فرمانداري ملاير، با تأکيد بر اينکه فرهنگ، زيربنا و بسترساز توسعه هر کشوري است، گفت: توسعه فرهنگي الزاماتي دارد.

  سعيد کتابي، در شوراي آموزش و پرورش شهرستان، افزود: توجه به فرهنگ دروني و استفاده از تجربيات ساير کشورها در توسعه و رشد فرهنگي و اجتماعي جوامع اثرگذار مي باشد. وي، خاطرنشان کرد: در تلاش هستيم با اجراي برنامه هاي متنوع در سطح روستاها، بخش ها و شهرها و بهره گيري از امکانات رسانه اي و سرمايه هاي اجتماعي و معنوي خود در کشور، ملاير را به نحو شايسته تري معرفي و از تمامي مفاخر و نام آوران شهرستان در حوزه هاي مختلف تجليل کنيم.

  کتابي، يادآورشد: در خصوص تهيه پکيج جاذبه هاي گردشگري نيز اکتشاف و مرمت شهر زيرزميني سامن در کنار احيا و مرمت آثار تاريخي همچون بازار و ساير ابنيه تاريخي شهرستان در دستور کار قرار گرفته و خوشبختانه امسال موفق شديم اعتبارات بسيار خوبي به بحث ميراث فرهنگي و گردشگري اختصاص دهيم.

  معاون سياسي اجتماعي فرمانداري ملاير، با اشاره به اينکه متأسفانه در رابطه با توسعه فرهنگي در سطح کلان جامعه دچار غفلت و افول شده ايم، اظهارکرد: يکي از رسالت هاي مهم آموزش و پرورش پرداختن ريشه اي و راهبردي به مباحث فرهنگي، تربيتي و آموزشي مي باشد که انتظار مي رود در زمينه پربارتر شدن هفته فرهنگي ملاير، آموزش و پرورش با جديت پاي کار باشد.

  کتابي، با بيان اينکه طبق جلسات برگزار شده مقرر گرديد صداو سيماي مرکز همدان پوشش گسترده اي از برنامه هاي هفته فرهنگي ملاير به عمل بياورد، اظهار اميدوراي کرد: اين هفته به عنوان يک برنامه تکليفي براي ساير شهرستان ها نيز تعيين شود  و ملاير الگويي مناسب در زمينه برگزاري برنامه هاي هفته فرهنگي در سطح استان همدان باشد.

  وي، در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به در پيش بودن دهه مبارک فجر، با تأکيد بر غناي برنامه هاي آموزش و پرورش در اين دهه، گفت: بايد مولفه شادي و نشاط جهت جذب دانش آموزان در برنامه لحاظ گردد تا ضمن انتقال ارزش ها و تاريخ کهن ايران زمين به آينده سازان مملکت، روحيه شادي و نشاط اجتماعي نيز تقويت گردد.

  معاون سياسي اجتماعي فرمانداري ملاير، بر ضرورت استفاده از ظرفيت غني اوليا و مربيان در مدارس تأکيد نمود و افزود: اين جلسات صرفاً به منظور دريافت کمک هاي مادي واليدن برگزار نگردد بلکه از فکر و پيشنهادات و نقطه نظرات آنان نيز بايد استفاده نمود.

  کتابي، با اشاره به پايلوت بودن ملاير در اجراي طرح کشوري کرامت جهت مبارزه همه جانبه با موادمخدر و اعتياد، نقش آموزش و پرورش را در اين زمينه کليدي و مهم دانست و افزود: بايد از تجربيات مربيان و کارشناسان اين اداره در زمينه افزايش آگاهي دانش آوزان و والدين آنها استفاده کرد.

  معاون مديرکل و مدير آموزش و پرورش ملاير نيز بر ضرورت گسترس مدارس غير دولتي تأکيد نمود و گفت: در کشور هاي پيشرفته شاهد حضور بخش غيردولتي در فضاي آموش و پرورش هسيتم. کاوه برخورداري، در اين رابطه افزود: براي تربيت شهرونداني مناسب، بايد مدارس غيردولتي ما تحت نظارت سيستم دولتي گسترش يابد.

  برخورداري با اشاره به ضرورت حمايت از اين بخش و رفع مشکلات مربوط به کيفيت فضاي آموزشي مدارس غيردولتي، خاطرنشان کرد: در اين راستا مي توان از ظرفيت کارمندان سازمان انرژي اتمي، دانشگاه ها، بانک ها و پزشکان در زمينه تأسيس مدارس غيردولتي بهره برد.

  مدير آموزش و پرورش ملاير، از احيا شدن درمانگاه فرهنگيان و کتابخانه فرهنگيان ميلار خبرداد و افزود:  مکان قبلي کتابخانه فرهنگيان در طبقه دوم درمانگاه فرهنگيان بود که به منظور افزايش سطح خدمات دهي و بالابردن کيفيت درماني، کتابخانه به طبقه دوم سينما فرهنگيان منتقل و طبقه دوم درمانگاه فرهنگيان احيا و به حوزه درماني تخصيص يافت.

  برخورداري، در ادامه به مشکلات پروژ ه نيمه کاره آينده سازان واقع در تقاطع ولي عصر و خيابان روبروي مخابرات اشاره و اظهارکرد: اين پروژه به همت خير ملاير تقي رضائي، 17 سال پيش تحت عنوان يک مدرسه شبانه روزي کليد خود اما متأسفانه پس از گذشت سال ها راکد مانده است. وي با بيان اينکه هزينه گزافي صرف احداث اين پروژه مهم شده از سوي ديگر ما در آن منطقه به اين فضاي آموزشي نيازمنديم، افزود: نيازمند همکاري سازمان نوسازي در اين زمينه هستيم.

  مدير آموزش و پرورش ملاير، به نيمه کاره بودن پروژه دبيرستان دخترانه مسکن مهر ملاير با 40 درصد پيشرفت فيزيکي اشاره و از عدم اختصاص اعتبار لاز م گلايه نمود و گفت: در سال جاري 400 ميليون تومان جهت تکميل آن تخصيص يافته اما براي اتمام اين پروژه به يک ميليار و 300 ميليون تومان اعتبار نيازمنديم. برخورداري، تصريح کرد: اين درحالي است که اگر اين دبيرستان تکميل و تحويل نشود قطعا در سال آينده با بحران وکمبود فضاي آموزشي در منطقه مسکن مهر مواجه خواهيم بود.

  برخورداري با اشاره به برگزاري هفته فرهنگي ملاير از 18 تا 25 دي ماه، از آمادگي کامل آموزش و پرورش ملاير جهت اجراي برنامه راهبردي در اين هفته خبرداد و گفت: افتتاحيه ها ي متعدد، برپايي نمايشگاه، برگزاري مسابقات فرهنگي و ورزشي در سطح مدارس، و تقدير از نخبگان و خيرين در اين هفته صورت مي پذيرد و نهايت تلاش خود را در راستاي اجراي برنامه هاي کيفي و اثرگذار مبذول خواهيم داشت.

  عکس های مرتبط
      
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 231
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.