بازرسي و رسيدگي به شکايات
ستاد انتخابات ملاير
فرمانداري ملاير
اقتصاد مقاومتي

خبرنامه
 
لطفا Email خود را وارد نماييد
 
عضویت         لغو عضویت
 
عضویت
 
 
 
آمار بازدید
 
مهمانان حاضر در سایت: 1
امروز: 315
هفته جاری: 2650
ماه جاری: 18247
تاکنون: 1127577
 
 
 
به پرتال اطلاع رسانی فرمانداری ویژه شهرستان ملایر، شهر ملی مبل منبت، خوش آمدید. خواهشمند است جهت استفاده بهینه از تصاویر و مطالب سایت از مرورگر Google Chrome استفاده فرمایید. هرگونه بهره گیری از مطالب سایت با ذکر منبع و حفظ امانت بلامانع است.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اجتماعي  »  در نخستين روز از هفته فرهنگي برگزار شد: همايش فرهنگ کار و تلاش، ساخت و ساز مجاز و تبيين فرآيند صدور پروانه ساخت.
 • معاون استاندار و فرماندار ويژه ملاير گفت: با غناي فرهنگي و ترويج و تقويت فرهنگ کار و تلاش، مي توانيم اقتصادمان را مقاومتي کنيم.
 • به گزارش روابط عمومي فرمانداري ويژه شهرستان ملاير به نقل از ايرنا، عبدالعظيم رضايي شامگاه شنبه در همايش بنياد مسکن و دهياران به مناسبت نخستين روز فرهنگي ملاير افزود: براي مقاومتي کردن فرهنگ، اقتصاد و فکر، بايد تلاش کنيم استعدادها، افکار و تلاش هايمان در راستاي هم افزايي باشد.

  وي نقش تعامل، هم افزايي و ترجيح منافع گروهي به فردي را در تقويت فرهنگ و اقتصاد مهم برشمرد و اظهار کرد: علم مديريتي ما خوب است، اما با فرهنگ تطابق ندارد، در حاليکه در مسايل اجتماعي و سياسي نيز ضعف فرهنگي داريم.

  رضايي با بيان اينکه داشته هاي ارزشمند ما به واسطه فرهنگ ناب ايراني اسلامي و تاريخ و تمدن ما است، افزود: در اين راستا هفته فرهنگي ملاير را پيش بيني کرديم تا از اين طريق ظرفيت هاي فرهنگي را بازخواني و الگوها و مفاخر فرهنگي اين شهرستان را براي نسل جديد عرضه کنيم.

  فرماندار ويژه ملاير برگزاري هفته فرهنگي را گامي موثر در راستاي ارتقاي فرهنگ در سال اقتصاد مقاومتي دانست و گفت: اين هفته فرصت مغتنمي است تا با هم افزايي و ارتقاي فرهنگي مشکلات را کمتر کنيم.

  رضايي همچنين خواستار حفظ فرهنگ اصيل روستايي و آداب و رسوم روستاها شد و گفت: در سايه تدبير، تعقل و اراده جمعي مي توانيم گام هاي مهمي برداريم.

  وي بر لزوم مقاوم سازي مسکن روستايي نيز تاکيد کرد افزود: بروز حوادث هميشه غير قابل پيش بيني است که در اين راستا براي پيشگيري بايد از فکرمان استفاده کنيم.

  مدير کل بنياد مسکن انقلاب اسلامي استان همدان نيز مقاوم سازي و نوسازي مسکن روستايي را مصداق اقتصاد مقاومتي دانست و اظهار کرد: توسعه ملي جز در سايه توسعه روستايي محقق نمي شود.

  حسن ظفري در خصوص ساخت و ساز مجاز در روستاها گفت: جامعه روستايي جامعه هدف ما و رعايت مقررات و ضوابط وظيفه ما است.

  وي با تاکيد بر اينکه ضوابط و مقررات ملي ساختمان بايد در ساخت و ساز روستايي رعايت شود، يادآور شد: بايد اين مقررات را به جامعه روستايي تبيين کنيم که نسبت به ساخت مسکن با دانش روز پيش بروند.

  وي خواستار بومي کردن به هنگام دانش شد و بيان کرد: بايد از دانش مهندسي و متدهاي علمي روز مبتني بر خرد جمعي و به دور از حاشيه استفاده کنيم.

  ظفري گفت: امروز اين اراده در استان همدان شکل گرفته تا با استفاده از متدهاي روز و مقررات و ضوابط ساختماني از منابعمان صيانت کنيم که اين همان تحقق اقتصاد مقاومتي است.

  وي ادامه داد: با ابلاغ دستور رهبر معظم انقلاب مبني بر مقاوم سازي و نوسازي سالانه 200 هزار مسکن روستايي، اجراي اين طرح از سال 84 آغاز شد.

  وي گفت: در اين راستا بر اساس سرشماري سال 90 بالغ بر 175 هزارو 239 واحد مسکن روستايي در استان همدان وجود دارد که تاکنون 49 درصد اين واحدها بهسازي و نوسازي شده اند.

  ظفري ادامه داد: در شهرستان ملاير نيز 28 هزارو 122 واحد مسکن روستايي داريم که تاکنون 52 درصد از اين واحدها نوسازي و مقاوم سازي شده اند.

  ثمره تلاش دولت تدبير و اميد/اتمام طرح هادي 34 روستاي ملاير

  مدير بنياد مسکن ملاير نيز گفت: بهسازي و طرح هادي 34 روستاي اين شهرستان در دولت تدبير و اميد به اتمام رسيد که به رغم تنگناهاي مالي تحرک خوبي را در اين زمينه داشتيم و تاکنون 51 درصد از روستاهاي ملاير بهسازي شده اند که از ميانگين کشوري با 11درصد بالاتر است.

  مسعود رضايي با بيان اينکه طرح هادي بايد در 173 روستاي اين شهرستان اجرا شود، افزود: از اين تعداد تاکنون اجراي طرح هادي در 88 روستا با اعتبار 300 ميليارد ريال آغاز شده . از سال 92 روند افزايشي داشته است.

  وي گفت: از سه هزار تن قير يارانه اي ابلاغي به استان همدان، براي 27 روستاي ملاير با يک هزارو 300 تن برنامه ريزي شده تا در اولين فرصت اجرا شود.

  مدير بنياد مسکن ملاير در خصوص بازسازي و مقاوم سازي روستايي نيز بيان کرد: ملاير با 52 درصد اجراي اين طرح از ميانگين کشوري با 40 درصد و استاني با 49 درصد جلوتر است و کل سهميه ملاير از ابتداي شروع اين طرح تاکنون 19 هزارو 500 واحد با اعتبار دو هزازو 60 ميليارد ريال بوده که از اين تعداد 14 هزارو 753 واحد تاکنون به اتمام رسيده و 315 واحد در دهه فجر امسال به بهره برداري خواهد رسيد.

  وي گفت: در راستاي ساخت مسکن مهر در شهرهاي زير 25 هزار نفر نيز سهميه ملاير 882 فقره بود که 535 واحد به اتمام رسيده و 715 واحد هم در مرحله عقد قرارداد است.

  رضايي با اشاره به اتمام طرح 176 واحدي مسکن مهر در ملاير با پيشرفت 98 درصد گفت: تاکنون 600 واحد مسکن شهري در شهر ملاير احداث و تحويل متقاضيان شده است.

  نخستين روز هفته فرهنگي ملاير با شعار فرهنگ، اقتصاد، کار و تلاش به اتمام رسيد.

  عکس های مرتبط
        
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 166
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.