بازرسي و رسيدگي به شکايات
ستاد انتخابات ملاير
فرمانداري ملاير
اقتصاد مقاومتي

خبرنامه
 
لطفا Email خود را وارد نماييد
 
عضویت         لغو عضویت
 
عضویت
 
 
 
آمار بازدید
 
مهمانان حاضر در سایت: 1
امروز: 324
هفته جاری: 2659
ماه جاری: 18256
تاکنون: 1127586
 
 
 
به پرتال اطلاع رسانی فرمانداری ویژه شهرستان ملایر، شهر ملی مبل منبت، خوش آمدید. خواهشمند است جهت استفاده بهینه از تصاویر و مطالب سایت از مرورگر Google Chrome استفاده فرمایید. هرگونه بهره گیری از مطالب سایت با ذکر منبع و حفظ امانت بلامانع است.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اجتماعي  »  افتتاح دو بخش کتب نفيس و ملاير شناسي در دومين روز از هفته فرهنگي ملاير
 • همزمان با دومين روز از هفته فرهنگي ملاير، دو بخش کتب نفيس و ملاير شناسي در کتابخانه علامه مجلسي ملاير با حضور فرماندار ويژه ملاير، معاون سياسي و اجتماعي فرماندار، انجمن خيرين کتابخانه ساز و جمعي از مسئولان گشايش يافت.
 • به گزارش روابط عمومي فرمانداري ويژه شهرستان ملاير به نقل از ايرنا، معاون استاندار و فرماندار ويژه ملاير روز يکشنبه در اين آيين اظهار کرد: مطالعه و کتابخواني يکي از مبناهاي اصلي و اساسي فعاليت هاي فرهنگي است.

  عبدالعظيم رضايي افزود: فرهنگ ما بر اساس علم و دانايي و معرفت شکل مي گيرد که برگرفته از کتاب و کتابخواني است.

  وي با بيان اينکه ملاير از نظر ذخاير فرهنگي بسيار غني است، بيان کرد: وجود 20 باب کتابخانه عمومي و عضويت بيش از 10 هزار نفر گواه اين ادعا است که بايد بيشتر توسعه پيدا کند.

  رضايي گفت: بر اساس اين غناي فرهنگي وظيفه دانستيم يک هفته را به عنوان هفته فرهنگي ملاير در نظر بگيريم تا همه داشته ها و ارزش هاي فرهنگي اين شهرستان معرفي و منتقل شود.

  مدير کل کتابخانه هاي عمومي استان همدان نيز نهادينه کردن فرهنگ مطالعه و کتابخواتي را يکي از بسترهاي ايجاد فرهنگ دانست و افزود: بايد به داشته هاي فرهنگي مان افتخار کنيم و در حفظ و نگهداري و اشاعه آن کوشا باشيم.

  عاطفه زارعي بيان کرد: زماني جامعه پيشرفت مي کند که بتواند با استفاده از دانش خود در راستاي اشاعه فرهنگ گام برداشته و افرادي صاحب خرد را پرورش دهد.

  وي بر لزوم مهيا کردن زيرساخت هاي فرهنگي تاکيد کرد و گفت: اين ارزش گذاري ها بايد از سوي مسئولان مهيا شود و اين نشان دهنده اين است که جامعه اي دانا محور داريم.

  وي ادامه داد: در همه مقوله هايي که فرهنگ وجود دارد، زيرساخت آن داشتن جامعه اي اهل تفکر است.

  زارعي ايجاد بخش کتب نفيس در کتابخانه علامه مجلسي را در راستاي اين ارزش گذاري ها و اشاعه آن به جامعه اهل انديشه دانست و گفت: در اين زمينه بايد با استانداردهاي حفاظت و نگهداري منابع هماهنگ باشيم، چراکه در سير زمان ممکن است به دليل عدم رعايت استانداردها، اين منابع از بين برود.

  وي با تاکيد بر اينکه جامعه ما با زيرساخت هاي فرهنگي مستعد پيشرفت است، اظهار کرد: نسل آينده بايد فرهنگ محور و داراي سطح سواد شهروندي، اجتماعي، اقتصادي، رفتاري، فرهنگي و مذهبي باشد و اين مستلزم زيرساخت هاي مطالعه است.

  زارعي هدف از ايجاد دو بخش کتب نفيس و ملاير شناسي در اين کتابخانه را حمايت از نويسندگان بومي، اهل قلم و نگهداري کتاب هايي که در زمينه شهرستان نوشته شده اند، عنوان کرد.

  وي ادامه داد: دو بخش کتابخانه علامه مجلسي ملاير دومين بخش جداگانه اي است که در استان همدان ويژه منابع مطالعاتي آن شهرستان است و به کتاب هاي نويسندگان بومي اختصاص دارد.

  وي بيان کرد: بخش کتب نفيس اين کتابخانه داراي 101 نسخه و بخش ملاير شناسي شامل 121 عنوان است که در مجموع با 120 ميليون ريال اعتبار راه اندازي شد.

  در دومين روز از هفته فرهنگي ملاير همچنين بخش تدوين و ترويج فرهنگ مقاومت در کتابخانه علامه مجلسي ملاير و کتابخانه سيار شهر زنگنه نيز گشايش يافت.

  عکس های مرتبط
    
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 167
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.