بازرسي و رسيدگي به شکايات
ستاد انتخابات ملاير
فرمانداري ملاير
اقتصاد مقاومتي

خبرنامه
 
لطفا Email خود را وارد نماييد
 
عضویت         لغو عضویت
 
عضویت
 
 
 
آمار بازدید
 
مهمانان حاضر در سایت: 1
امروز: 295
هفته جاری: 1489
ماه جاری: 1940
تاکنون: 1170819
 
 
 
به پرتال اطلاع رسانی فرمانداری ویژه شهرستان ملایر، شهر ملی مبل منبت، خوش آمدید. خواهشمند است جهت استفاده بهینه از تصاویر و مطالب سایت از مرورگر Google Chrome استفاده فرمایید. هرگونه بهره گیری از مطالب سایت با ذکر منبع و حفظ امانت بلامانع است.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اجتماعي  »  معاون استاندار همدان و فرماندار ويژه ملاير در آيين گشايش دومين دوره کلاس هاي آموزش شهروندي:
 • نقش بانوان در فرهنگ سازي و رشد فرهنگ جامعه بي بديل است و نبايد اين اثرگذاري مهم را در راستاي پيرفت جامعه دست کم بگيرند.
 • به گزارش روابط عمومي فرمانداري ويژه شهرستان ملاير به نقل از ايرنا عبدالعظيم رضايي روز دوشنبه در آيين گشايش دومين دوره کلاس هاي آموزش شهروندي در مسجد نبي اکرم(ص) ملاير اظهار کرد: حل مشکلات فرهنگي جز با مشارکت بانوان محقق نمي شود و نيازمند مشارکت عمومي است.

  وي افزود: اگر فرهنگ ما مقاوم و بر پايه علم، دانايي و معرفت و روابط اجتماعي صحيح باشد و فرهنگ صحيح بر زندگي ما حاکم باشد، بسياري از مشکلات در اين حوزه رفع خواهد شد.

  وي با بيان اينکه براي حل مشکلات فرهنگي بايد ابتدا از خودمان شروع کنيم، خطاب به بانوان تاکيد کرد: مشکلات اقتصادي، معيشتي و اجتماعي نبايد مانع از پرداختن به مسايل فرهنگي و تربيت صحيح فرزندان شود.

  رضايي ادامه داد: در اين زمينه بايد با فرهنگ و تدبير درست با مسايل و مشکلات برخورد کنيم و قطعا برگزاري کلاس ها و کارگاه هاي آموزشي در محله ها با حضور بانوان و بهره مندي از ايده هاي مشاوران اقدامي موثر است.

  وي به نقش محوري مادران در تربيت صحيح و اسلامي فرزندان و تبيين نقش نماز براي آنان اشاره کرد و گفت: اگر نقش نماز به درستي براي فرزندان تبيين شود و از روي شکرگزاري باشد، قطعا خانواده را در مقابل آسيب هاي اجتماعي بيمه خواهد کرد.

  فرماندار ويژه ملاير ترويج روز افزن طلاق و اعتياد در جامعه را از مهمترين مولفه هاي آسيب هاي اجتماعي دانست و افزود: در اين راستا بنياد صيانت از نهاد خانواده در ملاير ايجاد شد و روز چهارشنبه هفته جاري نيز همايش عظيم مردمي با عنوان نه به اعتياد در اين شهرستان برگزار خواهد شد.

  رضايي ابراز اميدواري کرد: با گسترش تعامل ها و جذب سرمايه گذاري و بهبود اوضاع کشور پس از برجام، تنگناها و مشکلات مردم حل شود تا با آرامش خاطر بيشتري به مسايل فرهنگي و آموزش هاي سبک زندگي بپردازند.

  شهردار ملاير نيز بيان کرد: کميسيون بانوان شوراي اسلامي شهر ملاير از دو سال گذشته کلاس هاي آموزش شهروندي را در سطح محله هاي اين شهر آغاز کرد.

  عليرضا رضايي افزود: شهرداري به عنوان وظيفه مهم خود اين آموزش ها را در دو حوزه کارکنان شهرداري و شهروندان ملاير آغاز کرد که تاکنون 25 هزار ساعت آموزش در بين کارکنان ارايه شده است.

  وي با بيان اينکه دومين دوره اين کلاس ها همزمان با هفته فرهنگي ملاير آغاز و تداوم خواهد داشت، گفت: علاوه بر اين طرح انتخاب شهردار مدرسه از ماه آينده طرح آموزشي از دوره ابتدايي در سطح مدارس شهر آغاز مي شود.

  رضايي اظهار کرد: با انتخاب شهردار مدرسه، دانش آموزان با فرآيندهاي دموکراتيک آشنا شده و کانال ارتباطي بين ما و مدارس هستند تا بتوانيم يکسري آموزش ها را از طريق شهرداران مدارس به دانش آموزان ارايه دهيم.

  مسئول کميسيون بانوان شوراي اسلامي شهر ملاير نيز استقبال خوب بانوان ملايري را عامل مهمي در برگزاري دومين دوره کلاس هاي آموزش شهروندي عنوان کرد و گفت: هدف ما از برگزاري اين دوره هاي آموزشي براي بانوان و مادراني است که کمتر از اين آموزش ها بهره مند شده اند.

  ليلا غفاري اظهار کرد: اين آموزش ها با موضوع هاي مختلف پيشگيري از اعتياد، شناخت فردي و نيازها، روش هاي تربيت فرزندان، تغذيه سالم و سلامت غذايي، آموزش رفتارهاي شهروندي و آموزش هاي قبل و بعد از ازدواج به بانوان در محله هاي مختلف شهر ارايه مي شود.

  وي ادامه داد: کلاس هاي آموزش شهروندي دوشنبه هاي هر هفته در مساجد و حسينيه هاي محله هاي مختلف شهر با حضور بانوان برگزار مي شود و تا پايان امسال ادامه دارد.

  غفاري افزود: در نخستين دوره کلاس هاي آموزش شهروندي بيش از 200 نفر از بانوان در 11 جلسه از اين آموزش ها بهره مند شدند و اميدواريم بتوانيم در دوره دوم جامعه بيشتري از بانوان و مادران را زير پوشش اين آموزش ها قرار دهيم.

  عکس های مرتبط
       
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 214
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.