بازرسي و رسيدگي به شکايات
ستاد انتخابات ملاير
فرمانداري ملاير
اقتصاد مقاومتي

خبرنامه
 
لطفا Email خود را وارد نماييد
 
عضویت         لغو عضویت
 
عضویت
 
 
 
آمار بازدید
 
مهمانان حاضر در سایت: 1
امروز: 306
هفته جاری: 2641
ماه جاری: 18238
تاکنون: 1127568
 
 
 
به پرتال اطلاع رسانی فرمانداری ویژه شهرستان ملایر، شهر ملی مبل منبت، خوش آمدید. خواهشمند است جهت استفاده بهینه از تصاویر و مطالب سایت از مرورگر Google Chrome استفاده فرمایید. هرگونه بهره گیری از مطالب سایت با ذکر منبع و حفظ امانت بلامانع است.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اجتماعي  »  همايش نماز در سومين روز از هفته فرهنگي ملاير:
 • معاون استاندار و فرماندار ويژه ملاير نماز را بزرگترين معروف دانست و گفت: امروز عمده ترين آسيب هاي اجتماعي که دامن گير جامعه و خانواده ها شده است، ناشي از کم توجهي به فريضه نماز است که بايد مسئولان اين معروف مهم را از خود شورع کنند.
 • به گزارش روابط عمومي فرمانداري ويژه شهرستان ملاير به نقل از ايرنا، عبدالعظيم رضايي شامگاه دوشنبه در همايش نماز در سومين روز از هفته فرهنگي ملاير در سينما فرهنگيان اين شهر اظهار کرد: معلمان و فرهنگيان در خط مقدم توسعه و ترويج فرهنگ و تبيين نقش نماز براي دانش آموزان هستند.

  وي با بيان اينکه برخي از آسيب هاي اجتماعي همچون اعتياد و طلاق ناشي از ضعف فرهنگي است، افزود: اگر جامعه ما يک جامعه نمازي باشد، قطعا همه مشکلات اجتماعي و فرهنگي حل خواهد شد و گره گشاي همه امور خواهد بود.

  رضايي نقش معلمان را در فرهنگ سازي در ابعاد مختلف بسيار اثرگذار دانست و بيان کرد: اگر به شغل معلمي افتخار مي کنيم، به اين دليل است که فکر و انديشه دانش آموزان در اختيار معلمان است و بايد با هدف تعليم و تربيت اين سرمايه هاي ارزشمند را حفظ کنيم.

  وي تاکيد کرد: وظيفه همه متوليان فرهنگي جامعه اين است که در هر شرايطي از فرصت هاي پيش رو براي توسعه و ترويج فرهنگ استفاده کنند.

  رضايي ادامه داد: امروز اگر در حوزه هايي چون سياست، اقتصاد و فرهنگ پيشرفت نکرده ايم و با اين همه غناي فرهنگي داراي نقص هستيم، همه به زيرساخت هاي فرهنگي و کم توجهي به اين حوزه مرتبط است.

  وي ملاير را در حوزه فرهنگي ويژه و ممتاز دانست و بيان کرد: به همين منظور هفته فرهنگي ملاير فرصت بسيار مغتنمي است تا نقش ارزنده پيشکسوتان، نام آوران و مفاخر فرهنگ اين شهرستان را با بازخواني و معرفي آنها به نسل امروز و آينده، اين ذخاير و سرمايه هاي اجتماعي و فرهنگي را ارج بنهيم.

  مسئول ستاد اقامه نماز استان همدان نيز گفت: نماز وسيله اي مطمئن و قابل اعتماد است که از اين رهگذر تمام اجزاي جامعه در تلاش هستند که انسان نمازي و تربيت يافته پرورش دهند.

  حجت الاسلام سيد مرتضي حسني حلم با اشاره به سخنان امام راحل(ره) مبني بر اينکه نماز کارخانه انسان ساز است، افزود: مسايل فرهنگي محور رشد و توسعه جامعه است، بويژه اينکه با مسايل ديني عجين شده باشد.

  وي ادامه داد: اگر در جامعه اي انسان درست تربيت شود، قطعا مدرسه، مسجد، دانشگاه و ساير اجزاي جامعه نيز درست شده و اين حق نماز است.

  وي با بيان اينکه معلمان و ائمه جمعه و جماعات و متوليان فرهنگي در اين زمينه کار سختي را پيش رو دارند، افزود: جامعه اي عاري از بدي و آسيب هاي اجتماعي نيازمند آشنا کردن فرزندان با تعالي قرآن و نماز است و بهترين ابزار آن در مسير تربيت ديني، نرم افزار محبت است.

  حجت الاسلام حسني حلم با تاکيد بر اينکه براي علاقه مندي دانش آموزان به نماز و مسايل ديني، گفتار، رفتار و کردار مربي بايد نمازي باشد، اظهار کرد: معلمان و مربيان زماني مي توانند در تربيت دانش آموزان موفق باشند که معني دوستي و محبت را به معناي واقعي ايجاد کرده و نقش الگويي خود را اجرا و پياده کنند.

  همچنين در اين همايش 60 نفر از خيراني که در امر مدرسه سازي و تعمير، تجهيز و احداث نمازخانه هاري مدارس ملاير گام برداشتند، تجليل به عمل آمد.

   

  در سومين روز از هفته فرهنگي ملاير با عنوان فرهنگ، طبيعت، محيط زيست و ميراث فرهنگي، دارالقرآن مدرسه شهيد حيدري ملاير افتتاح و مباني حفاظت از محيط زيست و منابع طبيعي در مدارس آموزش داده شد.

  عکس های مرتبط
         
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 201
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.