بازرسي و رسيدگي به شکايات
ستاد انتخابات ملاير
فرمانداري ملاير
اقتصاد مقاومتي

خبرنامه
 
لطفا Email خود را وارد نماييد
 
عضویت         لغو عضویت
 
عضویت
 
 
 
آمار بازدید
 
مهمانان حاضر در سایت: 1
امروز: 298
هفته جاری: 1492
ماه جاری: 1943
تاکنون: 1170822
 
 
 
به پرتال اطلاع رسانی فرمانداری ویژه شهرستان ملایر، شهر ملی مبل منبت، خوش آمدید. خواهشمند است جهت استفاده بهینه از تصاویر و مطالب سایت از مرورگر Google Chrome استفاده فرمایید. هرگونه بهره گیری از مطالب سایت با ذکر منبع و حفظ امانت بلامانع است.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اجتماعي  »  انجام راهپيمايي عظيم مردمي با شعار نه به اعتياد در پنجمين روز هفته فرهنگي ملاير
 • در پنجمين روز از هفته فرهنگي ملاير با عنوان فرهنگ، ورزش و سلامت، کاهش آسيب هاي اجتماعي و مبارزه با مواد مخدر، راهپيمايي عظيم مردمي با شعار نه به اعتياد از ميدان امام خميني(ره) ملاير تا ميدان آزادگان اين شهر برگزار شد.
 • به گزارش روابط عمومي فرمانداري ويژه شهرستان ملاير به نقل از ايرنا، نسل جوان انقلابي ملاير پا به پاي مسئولان، ورزشکاران، روحانيون، فرهنگيان و اقشار مختلف مردم با سر دادن شعارهايي چون نسل جوان بيدار است، از اعتياد بيزار است، ما نسل انقلابيم، دشمن اعتياديم، مرگ بر اعتياد، بلاي خانمان سوز، اعتياد، دشمن پير و جوان، اعتياد، اعتياد، نفرت و انزجار خود را از اعتياد اعلام کردند.

  در پايان اين راهپيمايي قطعنامه اي در چهار بند قرائت شد که مردم موحد و انقلابي و جوانان پرشور و مومن ملاير در اين قطعنامه اعلام کردند: تمام همت و توان خود را براي مقابله با سوداگران مرگ صرف نموده و از هيچ کوششي در اين راستا دريغ نمي کنند.

  در بند دوم اين قطعنامه مردم انقلابي ملاير از مسئولان استان درخواست کردند به طور جدي با پديده شوم اعتياد و مواد مخدر در سطح شهرستان ملاير برخورد و زمينه پاک شدن اين شهرستان را از اين بمب مهلک بي صدا فراهم کنند.

  شرکت کنندگان در اين راهپيمايي و تجمع اعتراض آميز عليه اعتياد و مواد مخدر همچنين از مسئولان شهرستان ملاير درخواست کردند برنامه هاي اثر بخش فرهنگي را سرلوحه تمامي برنامه هاي خود در سطح شهرستان قرار دهند تا با فرهنگ سازي، جوانان را از دام اعتياد خلاصي بخشيم.

  در پايان اين قطعنامه آمده است: ما شرکت کنندگان در اين تجمع مراتب انزجار خود را از بلاي خانمانسوز اعتياد اعلام و درخواست مي کنيم مسئولان با برنامه ريزي خردمندانه سير بازگشت و بازيابي اجتماعي جوانان آلوده در دام اعتياد را به دامن جامعه فراهم کنند.

  معاون استاندار و فرماندار ويژه ملاير در جمع راهپيمايان نيز گفت: در عرصه کنوني که ورود گسترده مواد مخدر و رواج اعتياد آن در بين جوانان يکي از ترفندهاي خصمانه دشمنان است، محو کامل اين پديده شوم نيازمند عزم همگاني و تقويت و توسعه فرهنگ است.

  عبدالعظيم رضايي اظهار کرد: همه بايد با وحدت، همدلي و هماهنگي براي ريشه کني اعتياد و مواد مخدر در بين جامعه و مردم تلاش کنيم.

  وي افزود: هم اکنون فرصت مناسبي است تا از اين وحدت و همدلي در سطح شهرستان بين مسئولان و مردم در حد اعلي وجود دارد، با انجام اقدامات مطلوب فرهنگي اين پديده شوم و خانمان سوز را محو کنيم.

  وي تاکيد کرد: تا فکر، اراده و فرهنگ ما تغيير نکند، هيچ اتفاقي رخ نمي دهد و نمي توانيم با اقدام خصمانه دشمنان که در صدد به چالش کشيدن پتانسيل نيروي انساني ما هستند، مقابله جدي داشته باشيم.

  رضايي خواستار تلاش همه اقشار مردم نسبت به آگاهي بخشي، حساس کردن بيشتر جامعه و پيشگيري از شيوع مواد مخدر و اعتياد در همه حوزه ها و بخش ها شد و بيان کرد: همه مردم بايد در محيط کار و زندگي خود اطلاع رساني درستي از اعتياد و مواد مخدر داشته باشند.

  وي با اشاره به اقدامات انجام شده در سطح کشور و تقديم چهار هزار شهيد در راه مبارزه با مواد مخدر ادامه داد: شرکت کنندگان و نسل جوان اين شهرستان بايد پيام اين راهپيمايي عظيم و باشکوه مردمي در مقابله با اعتياد را به گوش همه برسانند تا در مراحل بعدي که مستمر و مداوم است، بتوانيم گام هاي موثري را براي محو کامل اعتياد برداريم.

  فرماندار ويژه ملاير با تاکيد بر اينکه ملاير به واسطه فرهنگي بودن اش بايد در همه حوزه ها پيشگام باشد، گفت: يکي از برنامه هاي مطلوب در راستاي کاهش آسيب هاي اجتماعي در اين شهرستان، اجراي طرح کرامت است که ملاير به عنوان پايلوت کشوري انتخاب شده است.

  رضايي اجراي اقدامات فرهنگي، اطلاع رساني، آگاهي بخشي و پيشگيري را مقدم بر همه برنامه هاي طرح کرامت دانست و بيان کرد: در نخستين هفته فرهنگي ملاير از اين فرصت مناسب استفاده کرديم تا با راهپيمايي عظيم مردمي، حساسيت جامعه را نسبت به اين پديده شوم بالا برده و يک برانگيختگي عمومي در بين مردم ايجاد کنيم.

  وي با بيان اينکه تاکنون حدود 450 نوع مواد مخدر سنتي و صنعتي شناسايي شده، افزود: اين در حاليست که دشمنان قسم خورده اين نظام که در عرصه هاي مختلف شکست خورده اند، امروز با فعاليت هاي شوم فرهنگي مقابله با نسل جوان را در دستور کار خود قرار داده اند که بايد بيش از گذشته هوشيار باشيم.

  رضايي همچنين با گراميداشت ياد و خاطره آيت الله هاشمي رفسنجاني، از حضور پرشور و گسترده مردم ملاير در آيين بزرگداشت و اداي احترام به يار ديرين امام راحل(ره) و انقلاب در ملاير تقدير کرد و گفت: مردم ايران بار ديگر وفاداري خود را به نظام و ياران انقلاب و رهبري در تشييع آيت الله هاشمي نشان دادند که پيام هاي بسيار مهمي براي همگان داشت.

  عکس های مرتبط
         
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 251
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.