بازرسي و رسيدگي به شکايات
ستاد انتخابات ملاير
فرمانداري ملاير
اقتصاد مقاومتي

خبرنامه
 
لطفا Email خود را وارد نماييد
 
عضویت         لغو عضویت
 
عضویت
 
 
 
آمار بازدید
 
مهمانان حاضر در سایت: 1
امروز: 19
هفته جاری: 2022
ماه جاری: 19
تاکنون: 1313980
 
 
 
همشهریان ارجمند: جهت ملاقات حضوری با معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ملایر می توانید با شماره تماس های 33348000 الی 33348004 (داخلی دفتر فرماندار) تماس حاصل و برای دیدار و طرح حضوری مسائل و دیدگاه های خود با معاونین فرماندار، روزهای دوشنبه هر هفته به این فرمانداری مراجعه فرمایید.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اجتماعي  »  معاون سياسي اجتماعي فرمانداري ويژه شهرستان ملاير در همايش مشترک قاچاق کالا و ارز و پدافند غير عامل:
 • تنها راه توسعه و ايجاد اقتصادي سالم و پويا، توجه ويژه به اقتصاد مقاومتي، توليد و حمايت از توليدات داخلي است.
 • به گزارش روابط عمومي فرمانداري، روز چهارشنبه، سعيد کتابي، معاون سياسي اجتماعي فرمانداري ويژه شهرستان ملاير در  اين همايش، که با حضور جانشين دبير کميسيون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان همدان و کارشناسان حوزه پدافند غير عامل استانداري همدان برگزار شد به  12 تير ماه سالروز صدور فرمان مقام معظم رهبري (مدظله العالي) در خصوص مبارزه با قاچاق کالا و ارز اشاره و عنوان داشت: اين فرمان نشان دهنده ضرورت مشارکت و همکاري همه دستگاه ها و مردم جهت مبارزه جدي با قاچاق کالا و ارز است.

  وي خاطر نشان کرد: قاچاق در حوزه هاي مختلفي صورت مي گيرد، ولي قاچاق کالا و ارز بيشترين تاثير را روي اقتصاد و توسعه در يک جامعه دارد.

  وي ادامه داد: قاچاق کالا و ارز ضرر و آسيب فراواني به جامعه وارد مي کند و به ويژه اين که توليد کنندگان و صنوف مختلف بيشترين لطمه را مي بينند.

  وي تصريح کرد: تنها راه توسعه و ايجاد اقتصادي سالم و پويا، توجه ويژه به اقتصاد مقاومتي، توليد و حمايت از توليدات داخلي است.

  کتابي ضمن تقدير از زحمات دستگاه قضايي و نيروي انتظامي در برخورد با قاچاق کالا و ارز عنوان کرد: فرهنگ سازي و آموزش شهروندان موثرترين راه مقابله با اين معضل است و بايد برخورد قهري در اولويت آخر باشد.

  معاون سياسي اجتماعي فرمانداري افزود: شهرستان ملاير داراي موقعيت جغرافيايي ويژه اي است که هم مي تواند به عنوان يک فرصت باشد و هم به عنوان يک تهديد.

  وي تاکيد کرد: در شهرستان بايد همه دستگاه ها پاي کار بيايند و امر مبارزه با قاچاق کالا به يک حرکت مردمي تبديل شود چرا که هر جايي که مردم حضور داشته باشند و کمک مردمي باشد اهداف پيش بيني شده زودتر محقق خواهد شد.

  وي با بيان اين که کيفيت بسياري از کالاهاي ايراني از کالاهاي خارجي بهتر است عنوان داشت: مسئله کيفيت کالاهاي داخلي نيز بسيار حائز اهميت است و بايد روي آن بيشتر کار شود تا اعتماد مردم را جلب نماييم.

  وي با اشاره به اين که يکي از دغدغه هاي اصلي مقام معظم رهبري و رئيس محترم جمهور بحث اشتغال است، گفت: بايد نگاه ما به امر مبارزه با اين معضل يک نگاه اعتقادي باشد، چرا که با ورود  کالاي قاچاق فرصت هاي شغلي يکي پس از ديگري از بين خواهد رفت.

  کتابي در ادامه با اشاره به اهميت پدافند غير عامل در کشور افزود: عمده ترين هدف پدافند غير عامل ايمن سازي و کاهش آسيب پذيري زير ساخت هاي موجود در کشور است و اين دست اقدامات در اکثر کشورهاي دنيا نيز در حال انجام است.

  وي به جايگاه آموزش در پدافند اشاره و افزود: همه دستگاه ها، نهادها و حتي مردم عادي نيز مي توانند در پدافند نقش داشته باشند و اين امر جز با آموزش هاي مستمر ميسر نخواهد شد.

  عکس های مرتبط
     
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 158
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.