بازرسي و رسيدگي به شکايات
ستاد انتخابات ملاير
فرمانداري ملاير
اقتصاد مقاومتي

خبرنامه
 
لطفا Email خود را وارد نماييد
 
عضویت         لغو عضویت
 
عضویت
 
 
 
آمار بازدید
 
مهمانان حاضر در سایت: 1
امروز: 84
هفته جاری: 1461
ماه جاری: 14155
تاکنون: 1401148
 
 
 
همشهریان ارجمند: جهت ملاقات حضوری با معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ملایر می توانید از ساعت 9 الی 12 روزهای دوشنبه هر هفته، به فرمانداری ویژه شهرستان ملایر مراجعه و جهت دریافت مشاوره و تنظیم وقت قبلی با شماره تماس های 33348000 الی 33348004 (داخلی دفتر فرماندار) تماس حاصل فرمایید.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اجتماعي  »  فرماندار ويژه ملاير در آيين اختتاميه جشنواره فيلم و عکس منطقه اي سينماي جوان در ملاير عنوان داشت:
 • برگزاري اين گونه جشنواره ها فرصتي بسيار مغتنم براي گرد هم آمدن هنرمندان و تبادل افکار، انديشه و تجربه بين آنها است.
 • به گزارش روابط عمومي فرمانداري، فتحي، معاون استاندار و فرماندار ويژه شهرستان ملاير در آيين اختتاميه جشنواره فيلم و عکس سينماي جوان (آگر) ضمن تقدير از زحمات همه کساني که اين جشنواره را به خوبي برگزار کردند، افزود: کار هنر و سينما بسيار حساس و ارزشمند دانست.

  وي ادامه داد: کار هنرمندان در عرصه فيلم، سينما و عکس، ثبت و به سخن درآوردن زندگي انسان ها است و اين کار سختي هاي زيادي به دنبال دارد.

  فتحي برگزاري جشنواره آگر و حضور هنرمندان از 10 استان کشور را مايه مباهات و افتخار براي اين شهرستان عنوان کرد و گفت: مردم ملاير که صاحب مفاخر بزرگ هنري و فرهنگي در عرصه سينما و هستند، از اين ميزباني به خود مي بالند.

  وي اظهار داشت: برگزاري اين گونه جشنواره ها فرصتي بسيار مغتنم براي گرد هم آمدن هنرمندان و تبادل افکار، انديشه و تجربه بين آنها است.

  وي با اشاره به کارگردان به نام و مطرح کشور مسعود جعفري جوزاني خاطر نشان کرد: شهرستان ملاير زادگاه هنرمندان زيادي است که در عرصه هاي مختلف به فعاليت مي پردازند.

  فتحي ملاير را شهرستان فرهنگي استان عنوان و افزود: در اين شهرستان ضمن اين که مردماني فرهنگي و علم دوست دارد پتانسيل هاي قوي فرهنگي نيز وجود دارد.

  در ادامه، سيد صادق موسوي، مديرعامل انجمن سينماي جوان ايران، اظهار داشت: امسال فيلم کوتاه ايران 2 هزار حضور بين المللي داشته است که در هيچ رشته اي قابل مقايسه نيست.

  وي افزود: اين ميزان حضور بين المللي فيلم کوتاه ايران در رشته هايي همچون هنرهاي تجسمي، تئاتر، موسيقي، سينماي بلند و در حوزه کتاب و مطبوعات قابل مقايسه نيست و در ايران هيچ رقيبي ندارد.

  مديرعامل انجمن سينماي جوان ايران ادامه داد: تنها در سال 96 فيلم کوتاه ايران در 2 هزار جشنواره حضور داشت که از اين تعداد 300 فيلم کوتاه توسط انجمن سينماي جوانان بود و يک هزارو 700 مورد توسط سينماگران مستقل شکل گرفته است.

  موسوي با تقدير ويژه از اميد وفايي مدير انجمن سينماي جوانان ملاير و زحمات دست اندرکاران و هيات داوران برگزاري جشنواره آگر بيان کرد: اگر هنرمندان با استعدادي که با کمترين امکانات در شهرهاي کوچک و بزرگ ايران فعاليت مي کنند و از انجمن حداقل حمايت ها را مي بينند، نباشند، ما نيز نيستيم.

  وي با اشاره به سختي کار برگزاري اينگونه جشنواره ها گفت: مهمترين کار را در برگزاري اين جشنواره ها، روساي دفاتر انجمن سينماي جوان در شهرستان ها متحمل مي شوند که زحمات و تلاش هاي آنان قابل تقدير است.

  مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي همدان نيز بيان کرد: هيچ چيزي در دنيا زشت نيست و اين بستگي به نگاه ما دارد.

  عليرضا درويش نژاد ادامه داد: اگر ما خلاصه اي از خدا هستيم، پس در اين ساختار زيبا به عنوان يک هنر متعالي، زشتي وجود ندارد و انسان از دل اين زيبايي و ديگر زيبايي ها ساطع مي شود و به منصه ظهور مي رسد.

  وي هنر را يکي از نمونه هاي بارز اين زيبايي برشمرد و گفت: سينما و عکس در دل زيبايي هاي هنر جايگاه خاصي دارد که مي توان پايه آن را به فطرت الهي برگرداند که بخشي از آن در فطرت انساني پرتو ايجاد کرده است.

  مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي همدان ادامه داد: اهميت سينما و هنر عکاسي نيز به همين است که پايه اش يک گستره مفهومي، فلسفي و عرفاني وسيعي دارد و براي ما بسيار ارزشمند است.
  درويش نژاد افزود: به همان نسبت که انسان ارزش دارد و گستردگي بزرگي در حوزه معرفت شناسي و کمال دارد، سينما و عکس نيز مي تواند انسان ها را به شدن و بودن براي ماندن برساند.

  وي برگزاري اين رويدادهاي فرهنگي را نيز در اين راستا دانست و تاکيد کرد: هر اندازه اين رويدادها از نظر کمي و کيفي گسترده تر شود، يعني اينکه ما به سمت کمال با سرعت بيشتر به جلو پيش مي رويم.
  شصتمين جشنواره منطقه اي سينماي جوان آگر به ميزباني ملاير شامگاه يکشنبه به کار خود پايان داد.

  عکس های مرتبط
     
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 114
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.