بازرسي و رسيدگي به شکايات
ستاد انتخابات ملاير
فرمانداري ملاير
اقتصاد مقاومتي

خبرنامه
 
لطفا Email خود را وارد نماييد
 
عضویت         لغو عضویت
 
عضویت
 
 
 
آمار بازدید
 
مهمانان حاضر در سایت: 1
امروز: 702
هفته جاری: 3877
ماه جاری: 20450
تاکنون: 1385453
 
 
 
همشهریان ارجمند: جهت ملاقات حضوری با معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ملایر می توانید از ساعت 9 الی 12 روزهای دوشنبه هر هفته، به فرمانداری ویژه شهرستان ملایر مراجعه و جهت دریافت مشاوره و تنظیم وقت قبلی با شماره تماس های 33348000 الی 33348004 (داخلی دفتر فرماندار) تماس حاصل فرمایید.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اجتماعي  »  معاون استاندار و فرماندار ويژه ملاير در جلسه ستاد ساماندهي امور جوانان مطرح کرد:
 • دولت اهتمام ويژه اي به امور جوانان و ساماندهي مسايل آنان دارد و در اين راستا مديران دستگاه هاي اجرايي موظف هستند از خلاقيت، ايده و دانش جوانان در حيطه مسئوليت خود استفاده کنند.
 • به گزارش روابط عمومي فرمانداري ويژه شهرستان ملاير به نقل از ايرنا، فتحي روز چهارشنبه در ستاد ساماندهي امور جوانان شهرستان ملاير اظهار داشت: در همين راستا هيات انديشه ورزان جوان ايجاد شد که دولت تدبير و اميد از اين هيات بسيار استقبال کرد.

  وي با تاکيد بر استفاده مديران از مشاوران جوان در قالب هيات انديشه ورز جوان افزود: هيات انديشه ورزان جوان مي تواند در قالب هاي مختلف سياسي، اجتماعي، اقتصادي و اشتغال نظرهاي بسيار خوبي را به مديران در حوزه هاي مختلف ارايه دهند.

  فرماندار ويژه ملاير خطاب به مديران تاکيد کرد: مسايل و مشکلات جوانان با شعار حل نمي شود، بلکه بايد به طور جد براي حل مشکلاتي همچون اشتغال، ازدواج، تحصيل جوانان و جلوگيري از آسيب هاي اجتماعي ورود پيدا کنيم.

  فتحي با بيان اينکه مديران ملزم به همکاري با ستاد ساماندهي امور جوانان شهرستان هستند گفت: اين امر در ارزشيابي مديران و جديت و توجه آنان به حوزه جوانان نيز لحاظ مي شود.

  وي همچنين تصويب قانون منع بکارگيري بازنشستگان را از ديگر اقدامات خوب دولت براي استفاده از ظرفيت جوانان در مسئوليت هاي مختلف دانست و ادامه داد: اين قانون موجب شد تا از ظرفيت و خلاقيت جوانان در عرصه هاي مديريتي استفاده بيشتري شود.

  معاون استاندار همدان خواستار حمايت بيشتر اداره کل ورزش و جوانان استان به اين حوزه در سطح شهرستان شد و بر همکاري و ورود جدي دانشگاه ها، مراکز آموزش عالي، بخشداران و دهياران در کنار مديران دستگاه هاي اجرايي براي حل مشکلات جوانان در شهر و روستا تاکيد کرد.

  فتحي با اشاره به ظرفيت ويژه سازمان هاي مردم نهاد بيان کرد: فعاليت سمن ها در ملاير از نظر تعداد و حضور جوانان نسبت به ساير شهرستان ها برجسته است و از خلاق ترين نخبگان جوان در مجموعه سمن ها عضو هستند.


  بحران هويت جوانان را جدي بگيريم

  معاون سياسي و اجتماعي فرمانداري ويژه ملاير نيز گفت: تاکنون خيلي به بحران هويت جوانان پرداخته نشده و اين موضوع همواره يکي از دغدغه هاي مهم خانواده ها است.

  سعيد کتابي افزود: بحران هويت جوانان را در شرايط کنوني بايد جدي بگيريم که در اين زمينه آموزش و پرورش مي تواند نقش مهمي را ايفا کند.

  وي خواستار ورود جدي دانشگاه ها به ويژه دانشگاه ملاير و بکارگيري از ظرفيت واحدهاي مشاوره و بنياد صيانت از نهاد خانواده به عنوان ظرفيت هاي مهم اين دانشگاه شد و بيان کرد: ورود دانشگاه در هر زمينه اي کمک کننده بوده است.

  معاون سياسي و اجتماعي فرمانداري ويژه ملاير همچنين بر لزوم فعال شدن مجمع خيران ازدواج در ملاير تاکيد کرد و افزود: اين مجمع بايد با جديت بيشتري فعاليت کند.

  کتابي از بخشداران خواست: در حوزه مسايل اجتماعي و فرهنگي مرتبط با جوانان روستا برنامه ريزي بهتري صورت گيرد و ضمن استفاده از ظرفيت دهياران در برگزاري کارگاه هاي آموزشي جدي تر ورود پيدا کنند.

  وي با اشاره به برگزاري همايش «هويت اسلامي، ايراني و جوان ايراني» در ملاير خواستار کمک و حمايت اداره کل ورزش و جوانان همدان در پرداخت هزينه هاي اين همايش شد.

  ملاير پوياترين سمن هاي استان را دارد

  معاون فرهنگي و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان همدان نيز سازمان هاي مردم نهاد در ملاير را يکي از پوياترين و فعال ترين سازمان هاي مردم نهاد استان دانست و بيان کرد: تاکنون از اين سمن ها درخواست هاي بسيار خوبي براي دريافت تسهيلات اشتغالزايي داشتيم.

  محرم روزبه ادامه داد: چهار سازمان مردم نهاد در ملاير درخواست تسهيلات اشتغالزايي هر کدام با سقف يک ميليارد ريال دارند که نيازمند همکاري و کمک بيشتر نهادهايي همچون جهاد کشاورزي براي صدور مجوز اين طرح ها هستيم.

  وي مشارکت جوانان در تصميم سازي ها را زيباترين تصميم دولت تدبير و اميد برشمرد و ابراز اميدواري کرد با توسعه تشکل ها با محوريت جوانان و فعاليت هاي اجتماعي و مشارکت هاي مدني، جوانان بتوانند سهم خود را از دستگاه هاي اجرايي بگيرند.

  معاون فرهنگي و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان همدان اظهار داشت: از مديران دستگاه هاي اجرايي انتظار داريم با حمايت هاي بي دريغ خود بستر فعاليت سازمان هاي مردم نهاد را به ويژه در روستاها بيشتر نهادينه کنند.

  رييس اداره ورزش و جوانان ملاير نيز خواستار برگزاري همايش «هويت اسلامي، ايراني و جوان ايراني» در ملاير و برگزاري تريبون آزاد براي پرداختن به هويت جوانان به عنوان 2 مصوبه مهم در اين ستاد شد.

  مهدي رضايي همچنين خواستار اخذ مجوز حضور سمن ها در مدارس براي برگزاري کارگاه هاي هويتي شد و گفت: بخشداران نيز براي برگزاري کارگاه هايي در حوزه مواد مخدر و آسيب هاي اجتماعي با استفاده از ظرفيت سمن ها به ما کمک کنند.

  وي ادامه داد: آموزش و پرورش، دانشگاه ها، فضاهاي تبليغاتي و نهادهاي فرهنگي و رسانه ها مي توانند در هويت سازي جوانان نقش مهمي را ايفا کنند.

  در حال حاضر 96 سازمان مردم نهاد در حوزه هاي مختلف در استان همدان فعاليت مي کنند که از اين تعداد 26 سمن مربوط به شهرستان ملاير است.

  اين هفتمين نشست ستاد ساماندهي امور جوانان در شهرستان ملاير است که برگزار مي شود.

  عکس های مرتبط
       
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 107
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.