بازرسي و رسيدگي به شکايات
ستاد انتخابات ملاير
فرمانداري ملاير
اقتصاد مقاومتي

خبرنامه
 
لطفا Email خود را وارد نماييد
 
عضویت         لغو عضویت
 
عضویت
 
 
 
آمار بازدید
 
مهمانان حاضر در سایت: 1
امروز: 178
هفته جاری: 1001
ماه جاری: 2732
تاکنون: 1371289
 
 
 
همشهریان ارجمند: جهت ملاقات حضوری با معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ملایر می توانید از ساعت 9 الی 12 روزهای دوشنبه هر هفته، به فرمانداری ویژه شهرستان ملایر مراجعه و جهت دریافت مشاوره و تنظیم وقت قبلی با شماره تماس های 33348000 الی 33348004 (داخلی دفتر فرماندار) تماس حاصل فرمایید.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اجتماعي  »  استاندار همدان:
 • تمامي موانع و مشکلات موجود بر سر راه ثبت جهاني منبت ملاير بايد به قيد فوريت حل شود و با دست پر اين نشان جهاني را بگيريم.
 • به گزارش روابط عمومي فرمانداري، به نقل از ايرنا، سيد سعيد شاهرخي عصر چهارشنبه در جمع فعالان و صنعتگران مبل و منبت ملاير و بررسي مشکلات اين هنر صنعت اظهار داشت: هنرمندان و صنعتگران مبل و منبت ميراثي ارزشمند را براي ملاير به وجود آوردند که در دستان آنها پرورش پيدا کرد و در آينده اي نزديک جهاني مي شود.

  وي با بيان اينکه اين هنر صنعت بايد در استان نمود بيشتري پيدا کند افزود: يکي از اولويت هاي نخست و مهم استان همدان در شاخص هاي مهم حوزه گردشگري که مورد توجه قرار گرفته است، منبت ملاير است که براي ما از درجه بالاي اهميت برخوردار است.

  استاندار همدان تاکيد کرد: تمامي دستگاه هاي دولتي مرتبط و سازمان مديريت و برنامه ريزي استان بايد بستر را براي آسان سازي روند کار صنعتگران منبت فراهم و زمانبندي لازم را براي ثبت جهاني منبت ملاير تعيين کنند.

  شاهرخي بر لزوم حضور جدي بخش خصوصي، فعالان و صنعتگران منبت براي رفع موانع و مشکلات ثبت جهاني منبت ملاير تاکيد و بيان کرد: از مرحله حرف بايد عبور کنيم و در عمل با حرکت جهادي و انقلابي اين کار را به نتيجه نهايي برسانيم.

  وي خواستار پيگيري جدي مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري همدان براي ثبت جهاني منبت ملاير شد و ادامه داد: در پايان سال 98 هر ماه بايد اقداماتي که در حوزه صنعت مبل و منبت انجام شده است، گزارش داده شود و برنامه يکساله جهشي در حوزه منبت ارايه شود.

  استاندار همدان ادامه داد: براي ايجاد نمايشگاه دائمي منبت نيز 10 ميليارد ريال تخصيص داده شد که باز هم در صورت نياز به صنعتگران مساعدت مي کنيم.

  شاهرخي با تاکيد بر اينکه کارگروه ويژه مبل و منبت با کارگروه استان نيز پيوند داده شود اظهار داشت: مبل و منبت يکي از اولويت هاي مهم سند راهبردي توسعه استان همدان است و روند حرکت ما در اين مسير بايد انقلابي و جهادي باشد.

  وي با بيان اينکه براي صادرات مبل و منبت ملاير هيچ محدوديتي نداريم اضافه کرد: بايد از ظرفيت اتاق بازرگاني استان براي بازاريابي، فروش، صادرات و ساير شاخص ها استفاده کنيم و گمرک شرايط را براي اين امر آسان کند.

  در اين نشست فعالان و صعنتگران مبل و منبت ملاير مسايل و مشکلات اين هنر صنعت را مطرح و خواستار همکاري و کمک بيشتر مسئولان براي حل اين موانع شدند.

  استاندار همدان در سفر يک روزه خود به شهرستان ملاير، پس از اداي احترام به مقام شامخ شهداي گمنام بام ملاير در يازدهمين نشست شوراي برنامه ريزي توسعه استان همدان شرکت کرد و در ادامه پس از بازديد از شرکت بافتسان، با خانواده شهيد «حامد اصفهاني» و يک خانواده زير پوشش کميته امداد ملاير ديدار کرد.

  عکس های مرتبط
    
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 62
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.