بازرسي و رسيدگي به شکايات
ستاد انتخابات ملاير
فرمانداري ملاير
اقتصاد مقاومتي

خبرنامه
 
لطفا Email خود را وارد نماييد
 
عضویت         لغو عضویت
 
عضویت
 
 
 
آمار بازدید
 
مهمانان حاضر در سایت: 1
امروز: 630
هفته جاری: 1171
ماه جاری: 1712
تاکنون: 1423897
 
 
 
همشهریان ارجمند: جهت ملاقات حضوری با معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ملایر می توانید از ساعت 9 الی 12 روزهای دوشنبه هر هفته، به فرمانداری ویژه شهرستان ملایر مراجعه و جهت دریافت مشاوره و تنظیم وقت قبلی با شماره تماس های 33348000 الی 33348004 (داخلی دفتر فرماندار) تماس حاصل فرمایید.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اجتماعي  »  معاون استاندار و فرماندار ويژه ملاير در جمع انديشه ورزان جوان شهرستان مطرح کرد:
 • استاني شدن انتخابات کمک مي کند تا نمايندگان به وظيفه اصلي خود که قانونگذاري و نظارت بر حسن اجراي قوانين است بپردازند.

 • معاون استاندار همدان و فرماندار ويژه ملاير در نشست تخصصي بررسي استاني شدن انتخابات مجلس شوراي اسلامي که به همت هيات انديشه ورزان جوان ملاير برگزار شد با اشاره به فرا رسيدن چهلمين سالگرد پيروزي شکوهمند انقلاب اسلامي و برشمردن دستاوردهاي انقلاب طي 40 سال گذشته گفت: در حال حاضر وارد پنجمين دهه انقلاب اسلامي مي شويم که بايد نسل جوان از اين دستاوردها مطلع شوند.

  باب الله فتحي تشکيل هيات انديشه ورزان جوان را گامي براي پيشبرد امور دانست و افزود: دولت مي تواند از فکر و انديشه جوانان براي رسيدن به اهداف استفاده کند.

  وي همچنين به استاني شدن انتخابات مجلس اشاره و اجراي اين طرح را در سطح کلان به نفع کشور دانست و بيان کرد: استاني شدن انتخابات کمک مي کند تا نمايندگان به وظيفه اصلي خود که قانونگذاري و نظارت بر حسن اجراي قوانين است بپردازند.

  فرماندار ويژه ملاير کمرنگ شدن ارتباط مردم با نماينده حوزه انتخابيه را يکي از نقاط ضعف اين طرح برشمرد و اظهار داشت: نوع خواسته ما از نمايندگان مجلس به گونه اي بوده است که آنان را از انجام وظيفه اصلي خود بازداشته است.

  فتحي با اشاره به اصل 56 قانون اساسي مبني بر حاکميت مطلق خدا بر جهان و انسان و حاکميت انسان بر سرنوشت خويش ادامه داد: طبق قانون اداره امور کشور به مردم واگذار شده است.

   

  موفقيت آميز و کارآمد بودن طرح استاني شدن انتخابات مجلس منوط به اجراي فرآيندي اين طرح است و تمامي اجزا بايد در کنار هم باشند.   

  حجت الاسلام و المسلمين آزاديخواه،  نماينده مردم ملاير در مجلس شوراي اسلامي نيز افزود: چنانچه تمامي اجزا براي اجراي اين طرح در کنار هم نباشند، اين يک طرحي ناقص است.

  وي خاطرنشان کرد: استاني شدن انتخابات مجلس يک گام است که بايد کامل شود و تمامي اجزاي درگير اين طرح بايد پاي کار باشند.

  سخنگوي کميسيون فرهنگي مجلس دهم با بيان اينکه نمايندگان مجلس به واسطه پرداختن به مسايل منطقه اي و حوزه انتخابيه خود، از وظيفه اصلي که همان قانونگذاري و نظارت است، بازمانده اند ادامه داد: استاني شدن انتخابات مجلس به رفع اين مشکل کمک مي کند.

  حجت الاسلام آزاديخواه با بيان اينکه اجراي اين طرح نمايندگان را از انجام کارهاي بيهوده دور مي کند و نگاهي ملي و استاني دارند بيان کرد: در حال حاضر خلاء هاي قانوني و نظارتي در کشور داريم که با اجراي اين طرح مي خواهيم تا اندازه اي اين خلاء ها را پُر کنيم.

  وي با تاکيد بر اينکه اجراي ناقص اين طرح به مراتب نتايج بدتري را به دنبال دارد اظهار داشت: طرح استاني شدن انتخابات مجلس آبستن معايب و محاسني است که در مجموع اجراي درست و فرآيندي آن به صلاح کشور است.

  عضو ارشد فراکسيون نمايندگان ولايي مجلس دهم با پيشنهاد اينکه ما نياز به مجلس ملي و محلي داريم افزود: با تشکيل اين 2 مجلس و تفويض اختيار، بسياري از خلاء هاي قانوني پُر مي شود و مجلس نيز مجلسي کارآمد خواهد بود.

  حجت الاسلام آزاديخواه با اشاره به کارآمد نبودن مجلس گفت: امروز اگر از تمامي تنوع‌ ها و گرايش هاي سياسي درباره عملکرد و ميزان موفقيت مجلس شوراي اسلامي سوال شود، به طور قطع نارضايتي هايي وجود دارد و نمره خوبي به مجلس نمي دهند.

  وي انجام کار اجرايي و نظارتي توسط نمايندگان مجلس را نشان از وجود مشکل و خلاء قانوني در سيستم نظارتي عنوان کرد و افزود: اگر امروز در کشور مسايل و مشکلاتي همچون رانت، فساد و اختلاس وجود دارد، به دليل اين است که ما در مجلس نتوانستيم خوب نظارت کنيم.

  حجت الاسلام آزاديخواه تاکيد کرد: نماينده مجلسي که نتواند استيضاح، انتقاد و سوال کند، تذکر، تحقيق و تفحص انجام دهد، اين بدان معنا است که نتوانسته از ابزارهايي که در اختيار دارد، به خوبي استفاده‌ کند.

  شايان ذکر است در اين نشست، اعضاي هيئت انديشه ورز شهرستان ملاير، به نوبت، نظرات مخالف و موافق خود در خصوص موضوع استاني شدن انتخابات را با نمايندگان و معاون استاندار و فرماندار ويژه شهرستان ملاير مطرح نمودند، سخناني که با استقبال خوب مدعوين و نمايندگان محترم همراه شد.

  عکس های مرتبط
     
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 101
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.