کميته امر به معروف
بازرسي و شکايات
ستاد انتخابات ملاير
فرمانداري ملاير
اقتصاد مقاومتي

خبرنامه
 
لطفا Email خود را وارد نماييد
 
عضویت         لغو عضویت
 
عضویت
 
 
 
آمار بازدید
 
مهمانان حاضر در سایت: 1
امروز: 759
هفته جاری: 5883
ماه جاری: 6955
تاکنون: 1557328
 
 
 
همشهریان ارجمند: جهت ملاقات حضوری با معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ملایر می توانید از ساعت 9 الی 12 روزهای دوشنبه هر هفته، به فرمانداری ویژه شهرستان ملایر مراجعه و جهت دریافت مشاوره و تنظیم وقت قبلی با شماره تماس های 33348000 الی 33348004 (داخلی دفتر فرماندار) تماس حاصل فرمایید.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اجتماعي  »  طعم دلچسب توسعه در ملاير
 • بهره برداري بسياري از طرح‌هاي ريز و درشت همزمان با هفته دولت، فرصتي بود تا مردم ملاير حتي در دورترين نقاط اين شهرستان طعم شيرين توسعه را بچشند و در شرايط سخت کنوني همت و تلاش دولتمردان را ملموس‌تر شاهد باشند.
 • بهره برداري از 117 طرح عمراني، اقتصادي و توليدي با اعتباري بيش از 2 هزار و 650 ميليارد ريال و آغاز عمليات اجرايي 13 طرح با اعتباري افزون بر سه هزار و ??? ميليارد ريال هديه دولت تدبير و اميد به مردم اين شهرستان بود که با تلاش دولتمردان براي 1343 تن شغل ايجاد کرد، تلاشي که بدخواهان دولت و نظام مي خواستند مانع آن شوند و حرکت پرشتاب اين توسعه را کند کنند.

  در راس اين توسعه فرمانداري با روحيه اي جهادي و انقلابي در کنار مجموعه مديران و نمايندگان مجلس در طول ايام هفته دولت از هيچ تلاشي براي ارائه خدمت صادقانه به مردم و نشان دادن خدمات ماندگار دولت در گوشه گوشه اين شهر دريغ نکرد.

  از ابتداي هفته دولت امسال افتتاح طرح هاي عمراني و اقتصادي در اين شهرستان در جريان بود و هر روز دولتمردان ملاير براي اين پويايي و نمود عيني کار جهادي در اين شهرستان به خود باليدند و تا به آخرين روزهاي هفته دولت رسيدند، روزي که معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري همدان ميهمان ملايري ها بود و به مردمانش براي وجود فرمانداري قوي و سختکوش تبريک گفت.

  صادرات 900 ميليون دلاري در همدان

  ظاهر پورمجاهد روز پنجشنبه در آيين آغاز عمليات اجرايي مرحله سوم شرکت سور شور در شهرک صنعتي سامن با برشمردن تعداد پروژه ها و طرح هاي عمراني و اقتصادي اين استان در هفته دولت با 705 طرح و اعتباري 11 هزار ميليارد ريال افتتاح و کلنگ زني گفت: بيش از 6 هزار ميليارد ريال آن در ملاير است که نشان مي دهد حرکت توسعه در اين شهرستان با وجود وحدت و انسجام پر شتاب است.

  وي با اشاره به سهميه 19 هزار نفري اشتغال استان در سال جاري بيان کرد: در پنج ماهه امسال 8500 شغل ثبت سامانه رسد شده است که طبق مرکز آمار ايران نرخ مشارکت مردم همدان از 42 درصد در سال گذشته به 44.2 درصد در سه ماهه نخست امسال رسيده است.

  اون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري همدان با بيان اينکه اين رقم را نشان دهنده افزايش مشارکت مردم اين استان در فعاليت هاي اقتصادي دانست و ادامه داد: سال گذشته حدود 900 ميليون دلار صادرات در همدان داشتيم که استاندار همدان دستور صادرات 1300 ميليون دلاري را داده است که تا پايان مرداد امسال 500 ميليون دلار آن محقق شده است.
  پورمجاهد به روند رو به رشد سرمايه گذاري و صادرات استان اشاره و اظهار داشت: قرار است 50 هزار ميليارد ريال سرمايه گذاري در اين استان صورت گيرد که تاکنون 20 هزار ميليارد ريال آن انجام شده است.

  وي با اشاره به پيشتازي شهرستان ها در سرمايه گذاري گفت: وظيفه ما حمايت و کمک به توليدکنندگان و صادرکنندگان است و بايد روند را براي افزايش توليد و سرمايه گذاري در استان آسازي سازي کنيم.

  در همين رابطه معاون استاندار همدان و فرماندار ويژه ملاير نيز به جهادي کار کردن مديرانش و البته بخش خصوصي و توليدکنندگان افتخار مي کند که همپاي يکديگر دغدغه اشتغال و معيشت مردم و توليد را دارند و براي تحقق آن تلاش مي کنند.

  تحقق 40 درصدي سند توسعه ملاير
  قدرت اله ولدي با اشاره به آغاز عمليات اجرايي 13 طرح با سرمايه گذاري حدود چهار هزار ميليارد ريال در اين شهرستان گفت: اقدامات ديگري نيز در سند راهبردي توسعه اين شهرستان پيش بيني شده است که طبق برنامه زمان بندي و اشتغال، بيش از 40 درصد از اين سند اجرايي شده است.


  وي با بيان اينکه 98 درصد اشتغال هاي ايجاد شده بومي شهرستان است افزود: به گفته استاندار همدان؛ اين استان به يک کارگاه عمراني تبديل شده است که ملاير 60 درصد از اين ظرفيت را دارد.

  فرماندار ويژه ملاير با اشاره به اختصاص بودجه از چهار سرفصل گفت: تاکنون از رقم بودجه مصوب 380 ميليارد ريال موافقت نامه در سطح دستگاهي صورت گرفته است که در صورت تخصيص مابقي اين رقم به 550 ميليارد ريال مي رسد.

  ولدي ضمن تقدير از توليدکنندگان اين شهرستان همچون حسين فعلي مدير شرکت سور شور در اجراي طرح هاي توسعه اي اين شرکت و افزايش صادرات به کشورهاي همسايه بيان کرد: ما فرش قرمز خود را براي سرمايه گذاران و توليدکنندگان پهن کرده ايم و در کنار آنها هستيم.

  نماينده مردم ملاير در مجلس شوراي اسلامي نيز از مديران دستگاه هاي اجرايي خواست: همچون شهيدان رجايي و باهنر ساده زيست باشند تا شاهد پرونده هاي اختلاس و فساد در دستگاه قضايي نباشيم.

  آهنگ توسعه ملاير پرشتاب است
  محمد کاظمي اشرافي گري را يکي از آفت هاي مديريت دانست و افزود: بايد با روحيه جهادي و انقلابي بتوانيم بهترين خدمت را به مردم ارائه دهيم.
  وي ثبت جهاني انگور و ثبت ملي مبل و منبت را حاصل زحمات پدران و نياکان دانست و گفت: در حال حاضر آهنگ رشد و توسعه در ملاير شتاب گرفته و اين روند رو به رشد قابل تحسين است.

  نائب رئيس کميسيون حقوقي و قضايي مجلس دهم به تحريم ها و فشارهاي اقتصادي دشمنان اشاره و بيان کرد: دولت تدبير و اميد با وجود تمامي سختي ها مسير را مثبت رو به جلو طي کرد و امروز به يک ثبات نسبي اقتصادي رسيده ايم.

  کاظمي همچنين با مثبت ارزيابي کردن ثبات نرخ ارز، کنترل تورم و روند مثبت صادرات و واردات تاکيد کرد: مردم صبور و هميشه در صحنه ايران اسلامي سرافرازانه شرايط سخت کشور را تحمل کردند و امروز از امتحان تحريم ها موفق بيرون آمديم.

  ديگر نماينده مردم ملاير در مجلس شوراي اسلامي نيز رونق توليد را مثبت و آن را اولويتي جدي برشمرد و گفت: امروز ايران موثر بر اقتصاد منطقه است و اين قدرت و جايگاه به ما غرور مي دهد.

  توليدکنندگان کار شهدا را انجام مي دهند
  حجت الاسلام احد آزاديخواه با بيان اينکه آمريکا در تمامي نقشه ها و طراحي دسيسه ها عليه ايران با شکست مواجه شده است ادامه داد: به کوري چشم دشمنان ما امروز حتي يک واحد تعطيل شده در شهرستان نداريم، در حاليکه چندين واحد تعطيل و نيمه تعطيل نيز به چرخه توليد بازگشته اند.

  وي جلوگيري از صادرات ايران را هدف عمده آمريکا برشمرد و افزود: با وجود کارشکني هاي آمريکا امروز بسياري از کشورهاي منطقه و حوزه خليج فارس در صف برقراري ارتباط اقتصادي و صادرات با کشور ما هستند.

  دبير کميسيون فرهنگي مجلس دهم حضور قوي و مجدانه بخش خصوصي و توليدکنندگان در عرصه توليد کشور را ستود و آنان را همچون شهدا دانست که در عرصه کنوني کار شهدا را انجام مي دهند.

  در اين روز و مصادف با آخرين روزهاي هفته دولت بود، پروژه تجاري و مسکوني ميدان جهاد ملاير موقوفه شادروان سيف الدوله به مساحت 1010 با هزينه کرد اعتباري افزون بر 75 ميليارد ريال از محل موقوفه سيف الدوله در پنج طبقه افتتاح شد که شامل 20 واحد مسکوني و پنج واحد تجاري است.

  همچنين عمليات اجرايي طرح توسعه شرکت سور شور با اعتبار 70 ميليارد ريال توليد کننده انواع خيارشور، ترشي مخلوط، شور مخلوط، زيتون شور و زيتون اسلايس با ميزان اشتغالزايي 50 تن در شهرک صنعتي سامن آغاز و مرحله دوم شرکت سور شور در روستاي نمازگاه نيز افتتاح شد.

  افتتاح طرح بازسازي و روکش آسفالت بلوار شهر سامن و همزمان آغاز عمليات اجرايي مجتنع فرهنگي الغدير سامن با اعتبار 34 ميليارد و 500 ميليون ريال، مرکز جامع سلامت سامن و همزمان مرکز جامع سلامت جوکار با اعتبار 22 ميليارد ريال و آغاز عمليات اجرايي نصب ايستگاه لرزه نگاري ملاير در روستاي زاغه انوج با اعتبار 11 ميليارد ريال از ديگر طرح هايي بود که روز پنجشنبه مورد بهره برداري قرار گرفت.

  عکس های مرتبط
     
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 141
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.