کميته امر به معروف
بازرسي و شکايات
ستاد انتخابات ملاير
فرمانداري ملاير
اقتصاد مقاومتي

خبرنامه
 
لطفا Email خود را وارد نماييد
 
عضویت         لغو عضویت
 
عضویت
 
 
 
آمار بازدید
 
مهمانان حاضر در سایت: 1
امروز: 793
هفته جاری: 5917
ماه جاری: 6989
تاکنون: 1557362
 
 
 
همشهریان ارجمند: جهت ملاقات حضوری با معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ملایر می توانید از ساعت 9 الی 12 روزهای دوشنبه هر هفته، به فرمانداری ویژه شهرستان ملایر مراجعه و جهت دریافت مشاوره و تنظیم وقت قبلی با شماره تماس های 33348000 الی 33348004 (داخلی دفتر فرماندار) تماس حاصل فرمایید.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اجتماعي  »  معاون درمان سازمان تامين اجتماعي کشور با اشاره به توسعه خدمات درماني طي شش سال گذشته گفت:
 • در اين مدت به اندازه 15 سال قبل از آن ساخت و ساز عمراني در 81 بيمارستان تامين اجتماعي و 290 مرکز درماني وابسته به اين سازمان انجام شده است.
 • مهدي درخشان روز پنجشنبه در آيين بهره برداري از طرح هاي عمراني و درماني بيمارستان دکتر غرضي ملاير اظهار داشت: در مدت ياد شده معادل 20 سال گذشته نيز تجهيزات پزشکي مراکز و بيمارستان ها گسترش و ارتقا پيدا کرده است.

  وي افزود: طي چند سال گذشته تلاش معاونت درمان تامين اجتماعي روي 2 محور تامين زيرساخت ها و توجه به توسعه زيرساخت هاي الکترونيکي و فناوري اطلاعات بود تا بتوانيم از اين طريق خدمات خوبي را به مراجعان ارائه دهيم.

  معاون درمان سازمان تامين اجتماعي کشور همچنين به اجراي سيستم مديريت الکترونيک بيمارستان يا اچ آي سي اشاره و بيان کرد: هدف ما اين است که با اجراي طرح ياد شده مديريت تمامي بيمارستان ها و مراکز درماني وابسته به سازمان تامين اجتماعي الکترونيکي شود.

  درخشان ادامه داد: به طور مرتب تکميل، رفع نواقص و نمونه هاي جديد اچ آي سي در دستور کار است و زمينه اي مهيا مي شود تا بتوان تمامي خدمات را به صورت الکترونيکي به مردم ارائه کرد.

  وي هدف از اجراي طرح اچ آي سي در تمامي بيمارستان هاي تامين اجتماعي را آسان سازي بهره مندي بيمه شدگان و همراهان آنها از خدمات درماني برشمرد و بيان کرد: علاوه بر اجراي اين طرح، نسخه الکترونيکي را نيز در دست اقدام داريم که از چهار سال گذشته اين طرح در درمان مستقيم آغاز شده است.

  معاون درمان سازمان تامين اجتماعي کشور يادآور شد: بيش از 2 سال است که در بيمارستان ها و مراکز درماني نيازي به دفترچه نيست و بيش از سه سال است که طرح نسخه الکترونيکي در درمان غير مستقيم در کل کشور مستقر شده است.

  درخشان گفت: براي اجراي هر چه بهتر اين طرح نياز است تمامي ارگان هاي تاثيرگذار در حوزه سلامت به ويژه وزارت و بهداشت به ما کمک کنند و تا پايان امسال بتوانيم نسخه الکترونيکي را در کشور به سرانجام برسانيم.

  وي همچنين به پايه ريزي نظام ارجاع داخلي اشاره کرد و افزود: تلاش ما بر اين است تا تمامي فرآيندها در درمان مستقيم و غير مستقيم به صورت الکترونيکي اجرا شود و هم اکنون بستر سخت افزاري مهيا شده است.

  معاون درمان سازمان تامين اجتماعي کشور خاطرنشان کرد: حالا نياز به نيروي ورزيده با دانش و مهارت کافي و کادر درماني و پزشکي و پشتيباني نياز داريم که در اين حوزه دست ما بسته است.

  درخشان با بيان اينکه بخش اعظمي از تامين پزشکان متخصص و فوق تخصص بابد از طريق وزارت بهداشت و درمان تامين شود افزود: تا قبل از سال 93 معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي سهميه اي را براي نيروهاي ضريب کار براي ما در نظر مي گرفت که از سال 94 و پس از مصوبه برنامه ششم توسعه اين سهميه قطع شد.

  درخشان بيان کرد: اين در حاليست که تامين بخشي از اين نيروها و کادر پزشکي در 80 بيمارستان و 290 مرکز درماني و کلينيک تامين اجتماعي مي تواند باري از روي دوش بهداشت و درمان کشور بردارد.

  وي تاکيد کرد: در تلاش براي حل مشکلات بخش درمان تامين اجتماعي هستيم و با همکاي وزارت بهداشت، نظام ارجاع و نسخه الکترونيکي را با هم پيش ببريم.

  درخشان با اشاره به اينکه نيمي از بيمه شدگان کشور مربوط به تامين اجتماعي هستند گفت: سالانه يک پنجم بودجه کل کشور براي بيمه شدگان تامين اجتماعي هزينه مي شود.

  وي با اشاره به اينکه رسيدن به ايده آل ها ممکن نيست افزود: در اين راستا بايد تلاش کنيم از امکانات در اختيار به نحو احسن استفاده کنيم تا بتوانيم گامي در جهت کاهش آلام مردم برداريم.

  معاون درمان سازمان تامين اجتماعي کشور از حضور خيران ملايري براي توسعه بخش درمان و سلامت اين شهرستان تقدير کرد و گفت: آنچه داريم سرمايه خود مردم است.

  احداث کلينيک تخصصي تامين اجتماعي ملاير يکي از درخواست هاي مهم فرماندار ويژه و نمايندگان ملاير بود که درخشان قول مساعد داد چنانچه اوقاف و امور خيريه هزينه ساخت اين کلينيک را تقبل کند، مصوبه و مجوز آن را از هيات مديره سازمان اخذ مي کنيم.

  در اين آيين پنج طرح درماني و عمراني بيمارستان دکتر غرضي ملاير با اعتباري افزون بر 130 ميليارد ريال به بهره برداري رسيد.

   

  عکس های مرتبط
      
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 165
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.