کميته امر به معروف
بازرسي و شکايات
ستاد انتخابات ملاير
فرمانداري ملاير
اقتصاد مقاومتي

خبرنامه
 
لطفا Email خود را وارد نماييد
 
عضویت         لغو عضویت
 
عضویت
 
 
 
آمار بازدید
 
مهمانان حاضر در سایت: 1
امروز: 24
هفته جاری: 3431
ماه جاری: 20617
تاکنون: 1678566
 
 
 
همشهریان ارجمند: جهت ملاقات حضوری با معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ملایر می توانید از ساعت 9 الی 12 روزهای دوشنبه هر هفته، به فرمانداری ویژه شهرستان ملایر مراجعه و جهت دریافت مشاوره و تنظیم وقت قبلی با شماره تماس های 33348000 الی 33348004 (داخلی دفتر فرماندار) تماس حاصل فرمایید.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اجتماعي  »  معاون هماهنگي امور اقتصادي استانداري همدان در نشست بررسي مشکلات واحدهاي اقتصادي و توليدي شهرستان ملاير:
 • طبق سند راهبردي و عملياتي توسعه استان همدان حدود 50 هزار ميليارد ريال سرمايه گذاري براي اين استان در سه سال هدفگذاري شده است که سهم شهرستان ملاير از اين رقم 30 هزار ميليارد ريال است.
 • به گزارش روابط عمومي فرمانداري ويژه شهرستان ملاير به نقل از ايرنا، معاون هماهنگي امور اقتصادي استانداري همدان روز يکشنبه در نشست بررسي مشکلات واحدهاي اقتصادي و توليدي شهرستان ملاير با اشاره به اين ميزان سرمايه گذاري در سند توسعه استان گفت: بر اساس اين سند سالانه 19 هزار و 500 فرصت شغلي در اين استان بايد ايجاد شود که سهم شهرستان ملاير از اين ميزان اشتغال حدود سه هزار و 300 شغل است.

  ظاهر پور مجاهد تاکيد کرد: سياست دولت تدبير و اميد و استاندار همدان بر اين است تا با تمام توان تلاش کنيم در حوزه اشتغال، توليد، سرمايه گذاري و معيشت مردم کار ويژه اي اتفاق بيفتد.

  وي اظهار داشت: به توصيه استاندار همدان، فرمانداران و مديران دستگاه هاي اجرايي استان بايد به طور مستمر از واحدهاي توليدي و اقتصادي بازديد داشته باشند و براي حل مشکلات اين واحدها تلاش کنند.

  معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري همدان افزود: برگزاري جلسه ها، برنامه ريزي ها، بازديدها و پيگيري هاي فرمانداران و مسئولان استان نشان مي دهد که اراده مديريتي استان دفاع از سرمايه گذاري و کمک به توسعه سرمايه گذاري و توليد است.

  پور مجاهد خواستار سرمايه گذاري افراد مقيم خارج از اين استان و شهرستان شد و گفت: با وفاقي که در استان همدان ايجاد شده است، مديران مشتاقانه در کنار سرمايه گذاران هستند و چنانچه سرمايه گذاري دچار مشکل است، براي حل مشکلات آنان تلاش مي کنيم.

  وي از اعلام پنج هزار ميليارد ريال اعتبار تبصره 18 براي استان همدان در هفته گذشته خبر داد و ادامه داد: در حال حاضر ثبت نام طرح هاي متقاضي در سامانه بهين ياب آغاز شده که در حوزه سرمايه در گردش، طرح هاي توسعه اي و ارتقاي کيفيت است.

  معاون هماهنگي امور اقتصادي استاندار همدان بيان کرد: براي طرح هاي جهاد کشاورزي استان نيز 2 هزار ميليارد ريال اعتبار با اولويت گلخانه ها، گياهان دارويي و کشت زعفران ابلاغ شده است که ثبت نام از اين طرح ها نيز در سامانه سيتا آغاز شده است.

  پور مجاهد گفت: تلاش ما بر اين است تا طرح هاي توليدي و صنعتي و کشاورزي به ويژه سايت هاي گلخانه اي و سياست هاي کشت سازمان جهاد کشاورزي را بتوانيم شتاب بخشيم تا بتوانند از اين تسهيلات استفاده کنند.

  وي ابراز اميدواري کرد: با همکاري دو طرفه مردم و مسئولان بتوانيم بار ديگر اين موضوع را به اثبات برسانيم که اجازه نمي دهيم مشکلاتي که بيگانگان به کشور ما تحميل کرده اند، به نتيجه برسد و تلاش مي کنيم تا سرمايه گذاري و توليد بتواند شکل مناسبي به خود بگيرد.

  معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استاندار همدان همچنين خواستار رفع مشکلات مربوط به 2 سايت گلخانه اي شهرستان ملاير در مدت زمان 10 روز توسط دستگاه هاي اجرايي مرتبط شد و افزود: اين 2 سايت در منطقه روستاي گنبد و حسين آباد ناظم ملاير پيشنهاد شهرک گلخانه اي استان است که در بازديدي که انجام شد، هر 2 سايت استعداد ايجاد گلخانه را دارند.

  پور مجاهد اظهار داشت: با احداث اين 2 سايت حدود يکصد هکتار به سطح کشت گلخانه اي اين شهرستان اضافه مي شود و مشکلي در واگذاري وجود ندارد و دستگاه هاي مرتبط بايد نهايت همکاري را براي اجرايي شدن اين سايت هاي گلخانه اي به عمل آورند.

  در اين نشست که مسايل و مشکلات 6 طرح اقتصادي و توليدي مورد بررسي قرار گرفت، معاون هماهنگي امور اقتصادي استاندار همدان سياست کشور را بر توسعه کشت گلخانه اي با توجه به کمبود منابع آبي عنوان و تاکيد کرد: بر اين اساس حدود 200 هکتار کشت گلخانه اي در استان همدان طبق سند توسعه بايد ايجاد شود.

  پور مجاهد احداث 2 سايت گلخانه اي در روستاهاي گنبد و حسين آباد ناظم را با حدود 115 هکتار در اولويت دانست و گفت: طي 10 تا 15 روز آينده مشکلات سايت گنبد با 68 هکتار کشت گلخانه اي همچون تامين منابع آب بررسي و مقدمات ورود به ماده 2 انجام شود و شرکت شهرک هاي گلخانه اي استان بلافاصله استعلام خود را به دستگاه هاي مرتبط اعلام کند.

  وي با بيان اينکه 60 تا 70 درصد اين سايت قابل انجام است تاکيد کرد: هر اندازه منابع آبي اين شهرستان اجازه مي دهد، با اولويت صرفه جويي براي اين سايت استفاده شود و متناسب با تخصيص آب طرح مرحله به مرحله اجرا شود.

  معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري همدان درباره سايت گلخانه اي حسين آباد ناظم نيز بيان کرد: موانع و مشکلات حقوقي اين سايت بررسي و به ميزان منابع ذخيره آبي که وجود دارد، تصميم گرفته شود.

  پور مجاهد يادآور شد: براي ساير طرح هاي مشکل دار نيز در اين نشست تصميم گيري شد که بخشي از مشکلات اين واحدها در شهرستان قابل انجام است و بخشي در تهران بايد پيگيري شود.

  معاون هماهنگي امور اقتصادي استانداري همدان روز يکشنبه از 2 سايت گلخانه اي روستاهاي گنبد و پيمان دشت حسين آباد ناظم، شرکت رُز پالايش غرب، شرکت کيان کُرد و مجموعه دامداري و پرورش ماهي خانم روزبهاني در روستاي حسين آباد ناظم بازديد و از نزديک در جريان مسائل و مشکلات اين طرح ها قرار گرفت.

  در همين رابطه با حضور 6 تن از مديران کل استان و معاون مديران کل دستگاه هاي اجرايي استان همدان مشکلات اين طرح ها در نشست ستاد تسهيل شهرستان ملاير بررسي و تصميمات لازم اتخاذ شد.

   

  عکس های مرتبط
        
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 181
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.