کميته امر به معروف
بازرسي و شکايات
ستاد انتخابات ملاير
فرمانداري ملاير
اقتصاد مقاومتي

خبرنامه
 
لطفا Email خود را وارد نماييد
 
عضویت         لغو عضویت
 
عضویت
 
 
 
آمار بازدید
 
مهمانان حاضر در سایت: 1
امروز: 762
هفته جاری: 5886
ماه جاری: 6958
تاکنون: 1557331
 
 
 
همشهریان ارجمند: جهت ملاقات حضوری با معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ملایر می توانید از ساعت 9 الی 12 روزهای دوشنبه هر هفته، به فرمانداری ویژه شهرستان ملایر مراجعه و جهت دریافت مشاوره و تنظیم وقت قبلی با شماره تماس های 33348000 الی 33348004 (داخلی دفتر فرماندار) تماس حاصل فرمایید.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اجتماعي  »  خزان غم‌انگيز زندگي پروفسور (محمدحسين ملايري)
 • غروب پاييزي زندگي نخبه‌اي از ديار واقفان خيرانديش که بي‌ادعا سفره بخشندگي خود را گسترانده‌اند، بسيار غم‌انگيز و ناباورانه بود، اما تقدير الهي را نمي‌توان مانع شد.
 • همدان_ ايرنا_ غروب پاييزي زندگي نخبه‌اي از ديار واقفان خيرانديش که بي‌ادعا سفره بخشندگي خود را گسترانده‌اند، بسيار غم‌انگيز و ناباورانه بود، اما تقدير الهي را نمي‌توان مانع شد.

  «پروفسور محمدحسين ملايري» فرزند برومند واقف نيکونام شادوران «حاج محمد ملايري» است که نام درخشانش براي هميشه بر بلنداي تاريخ اين شهر حک شده است و نامش همچون آفتاب تابان هميشه به نيکي مي‌درخشد.

  مرحوم «محمد حسين ملايري» که 60 سال و اندي پاييز را گذرانده بود، روز گذشته (يکشنبه) بر اثر سکته قلبي به ديار باقي شتافت و دل‌هاي بسياري را داغدار کرد.

  وي که يکي از مفاخر بزرگ کشور بود، تا واپسين روزهاي حيات با برکتش دست از تلاش، کسب علم و خدمت به کشور نکشيد و هم اکنون آثار جاوداني از وي به يادگار مانده است.

  مرحوم ملايري داراي دکتراي تخصصي فلسفه غرب، کارشناسي ارشد فلسفه اسلامي و ليسانس مهندسي مکانيک از دانشگاه تهران است و پس از پيروزي انقلاب اسلامي و رهايي از حبس سياسي دوران پهلوي، دبير دبيرستان‌هاي تهران و گرگان بود و معاون بنياد مستضعفان به مدت چهار سال، معاون وزير صنايع و مديريت سازمان صنايع ملي به طور همزمان به مدت هشت سال، پايه‌گذار و مسئول مرکز پژوهش‌هاي مجلس شوراي اسلامي به مدت 10 سال و معاون و مشاور ويژه رئيس مرکز تحقيقات استراتژيک مجمع تشخيص مصلحت نظام را در کارنامه کاري خود دارد.

  وي همچنين پايه‌گذار و سر دبير نخستين فصلنانه پژوهشي مجلس در مرکز پژوهش‌هاي مجلس شوراي اسلامي به نام «مجلس و پژوهش» و سردبير National Interest (Journal of the CSR) از زمستان 2005 تاکنون، مدير مسئول و سر دبير ماهنامه صنعت فردا از سال 1374 تاکنون، پايه‌گذار نخستين روزنامه الکترونيک در ايران تحت عنوان «خانه ملت در مجلس شوراي اسلامي» در سال 1374 و ارتقاي آن تا سال 1379 مدير مسئول و سر دبير ماهنامه فکر نو از سال 1377 تاکنون و سر دبير فصلنامه راهبرد از سال 1379 تاکنون است.

  از فعاليت‌هاي مردم نهادانه مرحوم ملايري مي‌توان به عضو شوراي مرکزي جامعه اسلامي مهندسان به مدت هشت سال، سر دبير ماهنامه جام، مجله جامعه اسلامي مهندسان، سر دبير هفته نامه جام، دبير کل کانون کار آفرينان صنعتي ايران و دبير کل انجمن پژوهشگران ايراني فلسفه و حکمت اشاره کرد.

  از وي ده‌ها مقاله بر جاي مانده و در نشريات و روزنامه‌هاي کشوري منتشر شده است که از جمله مي‌توان به مقاله فرهنگ رسانه‌اي و هنجارهاي اجتماعي، نقد آراي عباس ميلاني، تيغ اکامي و عناصر مدرنيت در تاريخ ايران، جستاري در ثروت‌هاي باد آورده، در سنگلاخ ارض موعود هوسرلي، درآمدي بر سياست‌گذاري صنعتي در ايران، چالش‌هاي استراتژي صنعتي کره براي دستيابي به توسعه، تقليل علمي، دشمني يا دوستي، هايدگر، بوديسم و بوم شناسي ژرف، فضاي سياسي و برآيند سازي بهينه و مطالعه تطبيقي آراي عرفاني اين عربي و مولانا محمد بلخي اشاره کرد.

  «پروفسور محمدحسين ملايري» همچنين صاحب کتاب‌هاي ارزنده‌اي همچون کتاب گزارش توسعه انساني ????، مبارزات انتخاباتي، کتاب فرهنگ و حکومت، علم و کند و کاو معنوي، پوپوليسم و آيين تکنو کرات ها، نوشتارهاي مقارنه‌اي فلسفي و کتاب مطالعه تطبيقي آراي فلسفي علامه طباطبايي و استاد مصباح يزدي است و از وي به چاپ رسيده است.

  به دنبال درگذشت ناگهاني مرحوم ملايري يکي از مفاخر ايران، بسياري از مسئولان ارشد کشوري همچون حجت الاسلام والمسلمين «حسن روحاني» رئيس جمهوري ايران در پيامي با تسليت درگذشت مرحوم محمدحسين ملايري، از درگاه خداوند متعال براي آن فقيد رحمت واسعه الهي و براي عموم بازماندگان صبر و سلامتي مسألت کرد.

  به گزارش روز دوشنبه پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري، در متن پيام تسليت حجت‌الاسلام والمسلمين حسن روحاني آمده است: درگذشت مرحوم دکتر محمدحسين ملايري، موجب تأثر و تألم شد.

  در اين پيام آمده است: اين چهره خدوم، افزون بر فعاليت‌هاي متعدد علمي، در سمت‌هاي مختلف مديريتي، از جمله در مرکز تحقيقات مجمع تشخيص مصلحت نظام، نيز کارنامه پرباري از تعهد به نظام اسلامي و خدمات اجتماعي از خود بر جا گذاشت.

  روحاني در پيام خود آورده است: اينجانب ضمن ابراز همدردي با خانواده محترم آن مرحوم، اين ضايعه را به جامعه علمي و همکاران ايشان تسليت مي‌گويم و از درگاه خداوند متعال براي آن فقيد رحمت واسعه الهي و براي عموم بازماندگان صبر و سلامتي مسألت دارم.

  دکتر واعظي رئيس دفتر رئيس جمهوري نيز در پيامي درگذشت «محمدحسين ملايري» چهره فرهيخته و متعهد کشور را تسليت گفت و در اين پيام عنوان کرد: ضايعه درگذشت مرحوم محمدحسين ملايري، چهره برجسته علمي و مدير پرتلاش کشورمان، موجب تأثر و تألم خاطر شد.

  وي در اين پيام با ارج نهادن به خدمات ماندگار آن مرحوم، اين مصيبت را به خانواده و همه همکاران و دوستداران وي تسليت گفت.

  رئيس دفتر رئيس جمهوري در اين پيام تسليت از درگاه خداوند سبحان براي اين چهره فرهيخته و متعهد که منشأ خدمات ارزنده‌اي در عرصه‌هاي گوناگون علمي، فرهنگي و اجتماعي شد، علو درجات و همجواري با صالحان و براي عموم بازماندگان صبر و اجر مسألت کرد.

  همچنين در پيام تسليت قدرت الله ولدي معاون استاندار همدان و فرماندار ويژه ملاير نيز آمده است: مرگ اين عالم وارسته مصيبتي جبران‌ناپذير و رخنه‌اي بسته‌ناشدني است، او ستاره‌اي است که غروب مي‌کند.

  در ادامه پيام آمده است: خبر درگذشت پروفسور محمد حسين ملايري، افتخار جامعه علمي ايران، وارث بزرگ خيّر نيک‌نام ملايري و از مشاهير عرصه‌ي خدمت رساني، موجب تاثر و تالم همگان شد.

  فرماندار ويژه ملاير در اين پيام مي‌افزايد: تلاش‌هاي همه جانبه آن شخصيت ماندگار و کم‌نظير در عرصه‌هاي علمي پژوهشي، صنعت و توليد، بهويژه خدمت گسترده و ماندگار به مردم شهرستان ملاير، هرگز از خاطر مردمان اين ديار فرهنگي و علمي پاک نخواهد شد.

  اينجانب درگذشت آن استاد فرزانه را به مردم شريف شهرستان ملاير، خانواده محترم ايشان و جامعه‌ علمي کشور تسليت عرض کرده و از خداوند رحمان براي آن مرحوم رحمت واسعه الهي و براي بازماندگان صبر جميل و اجر جزيل مسالت دارم و اميدوارم شاگردان آن استاد چيره‌دست و مريدان آن خيّر نيکوکار، همچنان راه و منش مرحوم دکتر «محمدحسين ملايري» را به شايستگي تداوم بخشند.

  محمد کاظمي نماينده مردم ملاير در مجلس شوراي اسلامي نيز در پيامي خبر درگذشت برادر گرامي و دانشمند ارجمند دکتر محمد حسين ملايري را موجب اندوه دوستان و علاقه‌مندان دانست.

  در ادامه اين پيام آمده است: وي ساليان متمادي در سنگر خدمت و ايجاد زيرساخت‌هاي پژوهشي، صنعتي و توليدي کشور نقش موثري ايفا کرد و در حقيقت وارث خلف ابوي خيرانديشش مرحوم حاج محمد ملايري بود.

  نائب رئيس کميسيون حقوقي و قضايي مجلس دهم در اين پيام دوران فعاليت آن مرحوم در مرکز پژوهش‌هاي مجلس شوراي اسلامي به عنوان بنيانگذار و رئيس و حضور برجسته در مرکز تحقيقات استراتژيک مجمع تشخيص مصلحت نظام در مقام مشاور ويژه حجت الاسلام حسن روحاني، به يقين از ماندگارترين نقش‌آفريني‌هاي فرزندان ديار ملاير در کشور است.

  اينجانب درگذشت جانکاه ايشان را به اهالي شريف شهرستان ملاير، خاندان معززشان و ساکنان کوي انديشه و علم تسليت گفته و از درگاه خالق بي‌همتا براي آن مرحوم علو درجات و براي بازماندگان صبر مسالت مي‌کنم.

  چراغ پر فروغ استاد فرهيخته و نخبه نامي استاد «محمد حسين ملايري» براي هميشه در ديار نيکوکاران و انديشمندان هميشه جاودان و پر نور است...

   

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 150
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.