کميته امر به معروف
بازرسي و شکايات
ستاد انتخابات ملاير
فرمانداري ملاير
اقتصاد مقاومتي

خبرنامه
 
لطفا Email خود را وارد نماييد
 
عضویت         لغو عضویت
 
عضویت
 
 
 
آمار بازدید
 
مهمانان حاضر در سایت: 1
امروز: 43
هفته جاری: 3448
ماه جاری: 20634
تاکنون: 1678582
 
 
 
همشهریان ارجمند: جهت ملاقات حضوری با معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ملایر می توانید از ساعت 9 الی 12 روزهای دوشنبه هر هفته، به فرمانداری ویژه شهرستان ملایر مراجعه و جهت دریافت مشاوره و تنظیم وقت قبلی با شماره تماس های 33348000 الی 33348004 (داخلی دفتر فرماندار) تماس حاصل فرمایید.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اجتماعي  »  تمبر «آيت‌الله ميرشاه‌ولد» در ملاير رونمايي شد
 • تمبر «آيت‌الله ميرشاه‌ولد» به مناسبت 21 بهمن روز ملي ملاير و پاسداشت اين عالم رباني با حضور امام جمعه همدان و استاندار همدان رونمايي شد.
 • به گزارش روابط عمومي فرمانداري به نقل از ايرنا، امام جمعه ملاير روز دوشنبه در آيين روز ملي ملاير و پاسداشت «آيت‌الله ميرشاه‌ولد»، شهداي انقلاب اين شهر و چهلمين روز شهادت سپهبد حاج قاسم سليماني در مسجد امام جعفر صادق(ع) ملاير اظهار داشت: ولايت فقيه از زمان شکل‌گيري و تداوم انقلاب اسلامي در راس نظام است و در نوع خود بي‌نظير است.

  حجت الاسلام محمدباقر برقراري ولايت فقيه را همان ولايت اجتماعي امام معصوم(ع) دانست و افزود: پس از انقلاب ولايت اجتماعي ولي فقيه را تجربه کرديم که مقدمه ولايت فقيه ولي عصر(عج) است.

  وي با تاکيد بر اينکه در تمامي زمينه‌ها بايد از ولي فقيه دوران اطاعت کنيم گفت: اگر امروز از علما و شهدا تکريم و تجليل مي‌شود، به اين خاطر است که ما به واسطه بزرگان دين از ولايت فردي به ولايت اجتماعي رسيده‌ايم.

  امام جمعه ملاير ادامه داد: به واسطه نقش علما و پرچم‌داران انقلاب همچون آيت الله ميرشاه‌ولد توانستيم به اين رشد و بالندگي برسيم.

  حجت الاسلام برقراري افزود: علمايي همچون آيت الله ميرشاه‌ولد رهبري اين نهضت و دستگيري اين ملت را براي رسيدن به تراز ولايت اجتماعي بر عهده گرفتند و نقش اول را ايفا کردند.

  وي بيان کرد: امروز که نظام اسلامي به رهبري ولي فقيه شکل گرفته است، دشمن بيشتر از گذشته هسته مقاومت و قدرت را هدف قرار داده است.

  امام جمعه ملاير با بيان اينکه دشمن مرکز مقاومت کشورهاي اسلامي را مورد آماج حملات خود قرار داده گفت: همه بايد مراقب باشيم و براي خنثي کردن توطئه‌هاي دشمن تلاش کنيم.

  حجت الاسلام برقراري به گام دوم انقلاب اشاره و اظهار داشت: در گام دوم انقلاب که با قدرت و مستحکم برداشته شد، براي قدم گذاشتن در اين مسير خون مطهر سردار سليماني را تقديم کرديم.

  وي ادامه داد: به طور قطع پيروزي‌هايي که در منطقه پس از شهادت سردار بزرگ اسلام شکل خواهد گرفت، حاصل خون شهيد سپهبد سليماني است.

   آيت‌الله سيدمحمد ميرشاه‌ولد مردي از جنس مبارزان انقلابي و پيشگام در مبارزه عليه رژيم طاغوت است که راهي نوراني در مسير استقامت و پيروزي براي مردم ملاير ترسيم کرده است

  اين عالم رباني که هم اکنون 14 سال از رحلتش مي‌گذرد، در 75 سال دوران زندگي ارزشمندش به خوبي اين سنگر را پاسباني کرد و پرچم پرافتخار توحيد را در حد توان برافراشت.

  رهبر مبارزات انقلابي مردم ملاير در اين مدت تکيه‌گاه محکمي براي دين‌مداران و دانش‌پژوهان بود و تمامي سرمايه‌هاي مادي و معنوي خود را در طبق اخلاص گذاشت تا بتواند نقشي مهم در مبارزه با رژيم پهلوي و خروج ظلم از کشور ايفا کند.

  آيت الله سيدمحمد ميرشاه‌ولد در سال 1309 هجري شمسي در شهرستان ملاير و در خانداني بزرگ و اصيل ديده به جهان گشود و در سال 1322 شمسي وارد حوزه علميه تازه تاسيس ملاير شد و از محضر آيت الله حاج شيخ شهاب الدين مصطفوي مؤسس حوزه کسب فيض کرد.

  وي پس از گذراندن دروس مقدماتي، سطح متوسطه، تفسير و اخلاق در محضر آيت الله شهاب الدين مصطفوي با مشورت و صلاح‌ديد استاد بزرگ و پدرش تصميم به هجرت گرفت و پس از آن وارد حوزه علميه قم شد.

  اين عالم رباني سطوح عاليه فقه و اصول را نزد عالماني همچون آيت الله مرعشي نجفي، گلپايگاني و شهيد صدوقي فرا گرفت و سپس وارد حوزه درس خارج مرحوم آيت الله بروجردي و آيات عظام حجت کمرب و سيّد محمدتقي خوانساري شد.

  پس از دوازده سال اقامت در قم، آيت الله ميرشاه‌ولد به علت بيماري چشم و براي معالجه به ناچار به تهران عزيمت و حدود سه سال هم در تهران اقامت کرد و از محضر با برکت آيت الله حاج سيّد احمد خوانساري و مرحوم آيت الله حاج شيخ باقر آشتياني استفاده و فلسفه و حکمت را از محضر عالم متبحر مرحوم آيت الله حاج شيخ مهدي حائري فرزند مرحوم آيت الله العظمي شيخ عبدالکريم، مؤسس حوزه علميه قم در مدرسه سپهسالار قديم آموخت.

  بدين ترتيب آيت الله ميرشاه‌ولد به مدارج والايي از علم و فقاهت و اجتهاد نايل شد و در بالاترين درجه مورد وثوق و اطمينان مراجع عالي قدر قرار گرفت.

  مراجع بزرگي همچون امام خميني(ره) و رهبر معظم انقلاب در اجازات جداگانه‌اي وي را نماينده خود و مجاز در تصدي امور حسبيه دانسته‌اند.

  اين روحاني پرتلاش در سال 1337 به ملاير بازگشت که مصادف با رحلت استاد بزرگوار خود آيت الله شيخ شهاب الدين مصطفوي شد و پس از رحلت آن عالم ربّانب، بنا به درخواست مومنان، وي در ملاير اقامت کرد و به ترويج دين مبين اسلام مشغول شد.

  وي در دوران خفقان انقلاب رهبر مبارزان انقلابي مردم ملاير بود و پس از پيروزي انقلاب اسلامي به حکم امام خميني(ره) به عنوان نخستين امام جمعه ملاير منصوب شد، اما پس از ? سال به علت شدت بيماري استعفا کرد تا اينکه دوباره از سال 1375 در کنار آيت الله فاضليان امام جمعه ملاير به عنوان امام جمعه موقت راهبري امور اين شهر را برعهده گرفت.

  خورشيد وجود اين عالم رباني و مجاهد نستوه پس از نيم قرن خدمت خالصانه به مکتب تشيع و دفاع از حريم ولايت، به علت عارضه قلبي عصر روز سه شنبه 25 بهمن ماه 1384 در ايام محرم حسيني به عالم باقي پر کشيد و در جوار آستان مقدس امامزاده عبدالله(ع) به خاک سپرده شد.

  ستاره درخشان، شيعه و رجعت، تفسير سوره حمد، تفسير سوره‌هاي نور، هود، غافر، مدثر، آل عمران و بقره و چند مجلد در موضوعات مختلف تاريخي، اجتماعي، سياسي از جمله آثار و تاليف‌هاي اين فقيه پارسا و رهبر مبارزات انقلابي مردم ملاير است.

  مجمع عالي بسيج شهرستان ملاير از سال 93 روز 21 بهمن ماه را به عنوان سالروز پاسداشت مرحوم آيت الله سيد محمد ميرشاه‌ولد شخصيت برجسته و محوري مبارزات مردمي اين شهرستان در جريان انقلاب به نام روز ملي ملاير تصويب و نامگذاري کرد.

  به همين مناسبت امسال آيين گراميداشت اين عالم رباني با حضور حجت الاسلام حبيب الله شعباني موثقي نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه همدان، سيدسعيد شاهرخي استاندار همدان، فرماندار ويژه ملاير، امام جمعه ملاير، نماينده مردم ملاير در مجلس، جمع کثيري از مسوولان، اقشار مختلف مردم و خانواده‌هاي معظم شهدا و ايثارگران در مسجد امام جعفر صادق(ع) اين شهر برگزار شد، آييني باشکوه که با چهلمين روز شهادت سپهبد حاج قاسم سليماني متقارن و شکوه آن چندين برابر شد.

  در اين آيين با حضور نماينده ولي فقيه در استان همدان و استاندار همدان از تمبر آيت الله ميرشاه‌ولد رونمايي شد.

  همچنين مسوولان با حضور در آستان مقدس امامزاده عبدالله(ع) ملاير به مقام شامخ آيت الله سيدمحمد ميرشاه‌ولد اداي احترام کردند.

   

  عکس های مرتبط
   
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 74
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.