کميته امر به معروف
بازرسي و شکايات
ستاد انتخابات ملاير
فرمانداري ملاير
اقتصاد مقاومتي

خبرنامه
 
لطفا Email خود را وارد نماييد
 
عضویت         لغو عضویت
 
عضویت
 
 
 
آمار بازدید
 
مهمانان حاضر در سایت: 1
امروز: 504
هفته جاری: 4355
ماه جاری: 2056
تاکنون: 1710723
 
 
 
همشهریان ارجمند: جهت ملاقات حضوری با معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ملایر می توانید از ساعت 9 الی 12 روزهای دوشنبه هر هفته، به فرمانداری ویژه شهرستان ملایر مراجعه و جهت دریافت مشاوره و تنظیم وقت قبلی با شماره تماس های 33348000 الی 33348004 (داخلی دفتر فرماندار) تماس حاصل فرمایید.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اجتماعي  »  رييس اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري ملاير گفت:
 • امسال بيش از 725 ملايري در رشته‌هاي صنايع دستي و هنرهاي سنتي آموزش ديدند و گواهي آموزشي دريافت کردند.
 • ابراهيم جليلي روز شنبه در گفت و گو با ايرنا اظهار داشت: اين دوره‌هاي آموزشي از ابتداي امسال با مساعدت اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري، معاون صنايع دستي و ساير دستگاه‌هاي مرتبط همچون فني و حرفه‌اي، کميته امداد و بخش خصوصي در اين شهرستان برگزار شد.

  وي افزود: هنرمندان و صنعت‌گران اين شهرستان در بيش از 15 رشته صنايع دستي به‌ويژه مبلمان منبت، مروار بافي و قلم‌زني روي مس فعاليت مي‌کنند.

  رييس اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري ملاير ادامه داد: صنايع دستي در ملاير داراي برند جهاني مبلمان منبت است و پس از کشاورزي دومين حوزه اشتغالزا در اين شهرستان است.

  جليلي ادامه داد: امسال 170 پروانه توليد انفرادي، 27 پروانه توليد کارگاهي، 90 کارت شناسايي و ? جواز تاسيس در اين شهرستان صادر شده است.

  وي يادآور شد: امسال اعتبار بيش از 280 پروانه‌ صنايع دستي پس از بازرسي ميداني و انجام مراحل قانوني در اين شهرستان تمديد شد.

  جليلي بيان کرد: در حال حاضر 13.5 درصد اشتغال مستقيم و بيش از 31.8 درصد از اشتغال غير مستقيم اين شهرستان متعلق به صنايع دستي و هنرهاي سنتي است.

  وي با اشاره به استقبال خوب جوانان از هنرهاي سنتي و صنايع دستي گفت: در همين راستا امسال رشد قابل توجهي در صدور مجوزهاي صنايع دستي نسبت به سال گذشته داشتيم.

  رييس اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري ملاير همچنين دريافت برند شهر جهاني مبلمان منبت و به دنبال آن برگزاري جشنواره‌ها و تبليغات تلويزيوني را موجب ارتقاي کمي و کيفي اين هنر صنعت در شهرستان عنوان کرد و آن را در معرفي ديگر صنايع دستي و هنرهاي سنتي اثرگذار دانست

  جليلي اظهار داشت: با توجه به دريافت عنوان جهاني مبلمان منبت و ايجاد بازار مناسب اقتصادي، تقاضا براي احداث کارگاه و دريافت پروانه توليدي در اين شهرستان افزايش يافته که اين امر مي‌تواند زمينه ساز ايجاد اشتغال پايدار در ملاير شود.

  وي گفت: در کنار هنر منبت که به طور مستقيم باعث ايجاد شغل مي‌شود، اشتغال‌هاي غير مستقيم نيز همچون رنگ و رويه‌کوبي، پارچه و ايجاد نمايشگاه فروش‌ مجازي و ديگر مشاغل وابسته به اين هنر صنعت را ايجاد مي‌کند.

  هنرهاي مبلمان منبت، منبت ريز و سوزني، مرواربافي، گليم‌بافي، سفال، قلم‌زني روي مس، تراش روي سنگ‌هاي قيمتي و فرش‌بافي از جمله صنايع دستي و هنرهاي سنتي است که در اين شهرستان رواج بيشتري دارد.

   

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 198
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.