کميته امر به معروف
بازرسي و شکايات
ستاد انتخابات ملاير
فرمانداري ملاير
اقتصاد مقاومتي

خبرنامه
 
لطفا Email خود را وارد نماييد
 
عضویت         لغو عضویت
 
عضویت
 
 
 
آمار بازدید
 
مهمانان حاضر در سایت: 1
امروز: 615
هفته جاری: 3853
ماه جاری: 5521
تاکنون: 1609869
 
 
 
همشهریان ارجمند: جهت ملاقات حضوری با معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ملایر می توانید از ساعت 9 الی 12 روزهای دوشنبه هر هفته، به فرمانداری ویژه شهرستان ملایر مراجعه و جهت دریافت مشاوره و تنظیم وقت قبلی با شماره تماس های 33348000 الی 33348004 (داخلی دفتر فرماندار) تماس حاصل فرمایید.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اجتماعي  »  فرماندار ويژه ملاير گفت:
 • در سال جهش توليد بايد سهميه اشتغال اين شهرستان که سه هزار و 275 مورد تعيين شده را به 2 برابر افزايش دهيم.
 • به گزارش روابط عمومي فرمانداري به نقل از ايرنا، قدرت‌اله ولدي روز چهارشنبه در جلسه اعضاي کارگروه اشتغال و سرمايه‌گذاري شهرستان ملاير اظهار داشت: سال گذشته تعهد اشتغال اين شهرستان و طبق سند راهبردي توسعه، سه هزار و 233 نفر بود که با تلاش دستگاه‌هاي اجرايي پنج هزار و 351 مورد اشتغال در ملاير ايجاد شد.

  وي افزود: اين شهرستان 66 درصد بيشتر از تعهد خود در ايجاد اشتغال عمل کرد و امسال بنا داريم با توجه به نام‌گذاري سال جهش توليد، اين رقم را به 2 برابر برسانيم.

  فرماندار ويژه ملاير با تاکيد بر اينکه آمار اشتغال اين شهرستان واقعي، در سامانه اشتغال ثبت و قابل رصد و پيگيري است تاکيد کرد: مديران دستگاه‌هاي اجرايي به ويژه راه و شهرسازي، بنياد مسکن و شبکه بهداشت و درمان موظف هستند طبق پروانه ساخت، آمار واقعي اشتغال خود را در حوزه ساخت و سازها ارايه دهند.

  ولدي ادامه داد: شبکه بهداشت و درمان ملاير سال گذشته بيش از 25 هزار مترمربع ساخت و ساز انجام داد که 476 اشتغال در اين حوزه ايجاد شده است که بايد ثبت و ضبط شود.

  وي گفت: سال گذشته سهيمه اشتغال اين شهرستان در بخش مسکن 606 نفر بود که 929 مورد اشتغال ايجاد شده است.

  معاون استاندار همدان سهميه اشتغال امسال ملاير در بخش مسکن را 604 مورد عنوان کرد و افزود: نيمه دوم سال گذشته نيز با اجراي طرح راهبردي  «200 طرح اقتصادي در 200 روستا»، يک‌هزار و سه اشتغال ايجاد شد.

  ولدي با بيان اينکه اين طرح امسال نيز ادامه دارد بيان کرد: وضعيت اشتغال ملاير نسبت به ساير شهرستان‌ها خوب است و مديران دستگاه‌هاي اجرايي بايد ماهيانه وضعيت اشتغال را گزارش دهند.

  وي همچنين با اشاره به اعلام سهم تسهيلات اشتغال روستايي از روساي بانک‌هاي عامل همچون بانک کشاورزي، صندوق کارآفريني اميد، پست بانک و توسعه تعاون درخواست کرد: اين بانک‌ها سال گذشته عملکرد خوبي در پرداخت تسهيلات روستايي داشتند و امسال نيز در مرحله پنجم تسهيلات اشتغال روستايي به ويژه طرح فراز به ما کمک کنند.

  رييس کارگروه اشتغال و سرمايه‌گذاري ملاير با تاکيد بر اينکه طرح‌هاي مصوب شده در بخش کشاورزي بايد اجرايي شود گفت: اشتغال روستايي براي ما بسيار مهم است و سهميه امسال ما بيش از 65 ميليارد تومان سال‌هاي گذشته است.

  ولدي تاکيد کرد: مديران و روساي بانک‌ها براي رفع موانع قانوني پرونده‌ها و متقاضيان دريافت تسهيلات کمک کنند و از سخت‌گيري‌هاي بي‌مورد پرهيز شود.

  وي بر لزوم آسان‌سازي مسير اشتغال، توليد و سرمايه‌گذاري به عنوان عوامل مهم در تحقق جهش توليد تاکيد کرد و اظهار داشت: ملاير در حوزه‌هاي مختلفي همچون گلخانه‌ها، دامپروري، کشاورزي، برق، صنعت و معدن، موادغذايي و فروسيليس ظرفيت بالايي دارد و از زيرساخت‌هاي لازم براي اشتغال و توليد برخوردار است.

  زيرساخت‌هاي ملاير براي جهش توليد مهيا است

  نماينده مردم ملاير در مجلس شوراي اسلامي نيز در اين جلسه گفت: اين شهرستان طرح‌هاي زيادي در حوزه کشاورزي دارد که مديرعامل بانک کشاورزي کشور آمادگي لازم براي ارايه خدمات در ملاير را دارد.

  حجت الاسلام احد آزاديخواه با بيان اينکه عملکرد خوب بانک‌ها در ملاير انگيزه را براي مديران در سطح ملي افزايش مي‌دهد اظهار داشت: ملاير ظرفيت‌هاي خوبي دارد که مي‌تواند در بسياري از حوزه‌ها الگو و نمونه کشوري شود.

  وي خطاب به روساي بانک‌هاي عامل تاکيد کرد: در سال جهش توليد براي پرداخت تسهيلات و توسعه اشتغال، توليد و سرمايه‌گذاري مسير را هموار و آسان سازي کنيد.

  دبير کميسيون فرهنگي مجلس دهم پيگيري‌ها و تلاش استاندار همدان در جذب سرمايه‌‍‌گذاري را ستودني دانست و ادامه داد: زيرساخت‌هاي اين شهرستان براي جهش توليد و سرمايه‌گذاري مهيا است و مديران و روساي بانک‌ها بايد تا جايي که امکان دارد قانون را منعطف کنند.

  حجت الاسلام آزاديخواه اشتغال روستايي را از ضرورت‌هاي مهم شهرستان در سال جهش توليد عنوان و بيان کرد: روساي بانک‌ها بايد راحت‌ترين راه را براي توليدکننده به ويژه اشتغال روستايي ايجاد کنند.

  عکس های مرتبط
    
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 58
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.