کميته امر به معروف
بازرسي و شکايات
ستاد انتخابات ملاير
فرمانداري ملاير
اقتصاد مقاومتي

خبرنامه
 
لطفا Email خود را وارد نماييد
 
عضویت         لغو عضویت
 
عضویت
 
 
 
آمار بازدید
 
مهمانان حاضر در سایت: 1
امروز: 87
هفته جاری: 1551
ماه جاری: 2856
تاکنون: 1780342
 
 
 
همشهریان ارجمند: جهت ملاقات حضوری با معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ملایر می توانید از ساعت 9 الی 12 روزهای دوشنبه هر هفته، به فرمانداری ویژه شهرستان ملایر مراجعه و جهت دریافت مشاوره و تنظیم وقت قبلی با شماره تماس های 33348000 الی 33348004 (داخلی دفتر فرماندار) تماس حاصل فرمایید.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اجتماعي  »  فرماندار ويژه شهرستان ملاير گفت:
 • با توجه به کاهش وضعيت درآمدي شهرداري‌ها، بايد شهرداران و شوراهاي اسلامي شهرهاي تابعه ملاير با استفاده از مزيت و ظرفيت‌هاي شهري، درآمد پايدار خود را افزايش دهند.
 • قدرت اله ولدي در آيين تجليل از اعضاي شوراهاي اسلامي شهرهاي تابعه ملاير اظهار داشت: شهرداري‌ها بايد از ساخت و سازهاي غير مجاز به ويژه در حاشيه شهرها جلوگيري کنند.

  وي با تاکيد بر اينکه بودجه‌هاي لازم براي مبلمان شهري، فعاليت‌هاي عمراني، اجتماعي و فرهنگي و مسايل قانوني و شرعي ديده شود افزود: حدود 50 درصد از بودجه شهرداري‌هاي کوچک ملاير سال گذشته از طريق اعتبارات شهرستان تامين شد.

  فرماندار ويژه ملاير خطاب به شهرداران و شوراهاي اسلامي شهرهاي تابعه ملاير تاکيد کرد: ورودي‌ و خروجي‌هاي شهرهاي تابعه اين شهرستان داراي ظرفيت‌هاي خوبي براي سرمايه‌گذاري و افزايش درآمد است و شهرداران مي‌توانند با ايجاد مجتمع‌هايي در اين نقاط نسبت به درآمدزايي و ايجاد اشتغال اقدام کنند.

  ولدي با تاکيد بر اينکه ايجاد نهضت آسفالت بايد امسال جزء برنامه‌هاي شهرداران باشد ادامه داد: شهرداران و اعضاي شوراي اسلامي شهرها بايد از ظرفيت نمايندگان مجلس و مسوولان براي جذب اعتبارات ملي و عمراني و امکانات مورد نياز شهرداري‌ها استفاده کنند.

  وي بيان کرد: دستگاه‌هاي اجرايي اين شهرستان موظف به پاسخگويي و کمک به شهرداران و شوراهاي اسلامي شهرها هستند و شوراهاي اسلامي شهر به عنوان پارلمان محلي اين جايگاه را دارند که از مديران پاسخ بخواهند.

  معاون استاندار همدان همچنين درخواست کرد: در يک سال باقيمانده از دوره پنجم شورا و شهرداري، تلاش خود را براي ارتقاي عملکرد و ارايه خدمات مطلوب به کار گيرند و امسال براي برداشت خدمات سه ساله خود به‌طور ويژه تلاش مضاعف داشته باشيد.

  ولدي با اشاره به اينکه اين دوره از شورا و شهرداري کمترين پرونده تخلفاتي را داشتيم ادامه داد: رعايت مسايل مالي در اين دوره خوب انجام شد.

  وي بهبود مبلمان شهري، ايجاد فضاي شاد و مفرح براي شهروندان، توسعه فضاي سبز شهري، افزايش درآمدهاي پايدار، پيگيري مطالبات و جذب اعتبارات ملي و استاني را از جمله اولويت‌هاي مهم شهرداران با همفکري شوراهاي اسلامي برشمرد و گفت: جلب رضايت‌مندي مردم در اولويت نخست باشد.

  فرماندار ويژه ملاير يادآور شد: طي 660 جلسه‌اي که سال گذشته توسط شوراهاي اسلامي شهرهاي تابعه ملاير برگزار شد، سه هزار و 300 مصوبه به هيات تطبيق اين شهرستان ارسال شد که در 90 جلسه اين مصوبات بررسي و بيش از 98 درصد آنها تاييد و به شوراهاي اسلامي شهرها فرستاده شد.

  ولدي خواستار توجه ويژه برخي مصوبات از سوي شوراهاي اسلامي از جايگاه قانوني شد و همچنين از عملکرد شهرداران به ويژه شهرداري ملاير در ضدعفوني کردن شهرها در مقابله با ويروس کرونا تقدير کرد.

  رييس شوراي اسلامي شهر ملاير نيز با اشاره به کاهش درآمد شهرداري‌ها، کمبود منابع و تراکم نيرو در شهرداري‌ها بيان کرد: سال گذشته بودجه شهرداري ملاير 75 ميليارد تومان بود که از اين ميزان 45 ميليارد تومان براي حقوق و دستمزد پرسنل، 6 ميليارد تومان براي حفظ و نگهداري فضاي سبز، هشت ميليارد تومان براي تنظيف شهر و از سر جمع اعتبارات 16 ميليارد تومان براي خدمات‌دهي هزينه شده است.

  جليل کوليوند پيگيري و اجراي مديريت يکپارچه شهري، مديريت پايدار توسط دولت، اصلاح کميسيون ماده 100 تقسيم عادلانه ارزش افزوده و بررسي سوابق واريزي ماليات به حساب شهرداري‌ها را از جمله درخواست‌ها و پيشنهادها عنوان کرد.

  وي ادامه داد: سال گذشته شوراي اسلامي شهر ملاير 95 جلسه رسمي با 593 مصوبه داشت که 283 جلسه نيز توسط کميسيون‌هاي شورا غير از جلسه‌هاي رسمي تشکيل شد.

  کوليوند همچنين اجراي مجموعه تفريحي و توريستي بام ملاير، ميني‌وُرد، پلاک 17 ساماندهي ورودي‌هاي شهر، تکميل طرح‌هاي نيمه تمام شهري، هتل نيمه‌کاره پارک، مبلمان شهري و ارتقاي شاخص‌هاي مبل و منبت و چندين طرح عمراني را از جمله فعاليت‌هاي در دست اجراي شهرداري و شوراي اسلامي شهر ملاير برشمرد.

  اختصاص اعتبارات عمراني و استاني، حضور اعضاي شوراهاي اسلامي شهرهاي تابعه در جلسات شوراي اداري شهرستان، برگزاري فصلي اين نشست‌ها با فرماندار ملاير، کمک اعتباري به شهرداري‌هاي کوچک، کاهش بروکراسي اداري توسط دستگاه‌هاي اجرايي و برگزاري نشست‌ بررسي مشکلات شهرها با حضور فرماندار ملاير در شهرهاي تابعه ملاير از جمله پيشنهادهاي شهرداران و اعضاي شوراهاي اسلامي شهرهاي تابعه اين شهرستان بود که در اين نشست مطرح شد.

   

  عکس های مرتبط
     
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 359
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.