کميته امر به معروف
بازرسي و شکايات
ستاد انتخابات ملاير
فرمانداري ملاير
اقتصاد مقاومتي

خبرنامه
 
لطفا Email خود را وارد نماييد
 
عضویت         لغو عضویت
 
عضویت
 
 
 
آمار بازدید
 
مهمانان حاضر در سایت: 1
امروز: 763
هفته جاری: 2580
ماه جاری: 763
تاکنون: 1778514
 
 
 
همشهریان ارجمند: جهت ملاقات حضوری با معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ملایر می توانید از ساعت 9 الی 12 روزهای دوشنبه هر هفته، به فرمانداری ویژه شهرستان ملایر مراجعه و جهت دریافت مشاوره و تنظیم وقت قبلی با شماره تماس های 33348000 الی 33348004 (داخلی دفتر فرماندار) تماس حاصل فرمایید.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اجتماعي  »  گام دوم ملايري‌ها براي کمک مومنانه
 • شهر واقفان خيرانديش ملاير همزمان با ميلاد با سعادت امام حسن مجتبي(ع) در ماه مهماني خدا، صحنه ديگري از همدلي و مواسات را در راستاي منويات رهبر معظم انقلاب و در دستگيري و کمک به نيازمندان خلق کرده و در گام دوم رزمايش «کمک مومنانه» از سه هزار و 500 نيازمند دستگيري کردند.
 • بسيجيان ملاير هم‌پاي ديگر هموطنان خود در ماه مبارک رمضان و علي(ع) وارانه، دست نيازمندان را گرفتند و موجي از همدلي به راه انداختند ‌و همانند ديگر برهه‌هاي تاريخي حماسه‌اي ديگر را رقم زدند و رزمايش «کمک مومنانه» را پرشورتر به تجلي کشيدند.

  در مرحله نخست اين رزمايش همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان، چهار هزار بسته معيشتي با همدلي و هم‌افزايي بسيج و سپاه، دستگاه‌هاي اجرايي، نهادهايي همچون بهزيستي، کميته امداد امام خميني (ره)، اوقاف و امور خيريه اين شهرستان و کمک‌هاي مردمي و خيران بين نيازمندان و اقشار آسيب‌ديده از کرونا توزيع شد.

  در مرحله نخست ? هزار نيازمند در سطح شهرها و روستاهاي ملاير توسط کميته شناسايي و پايگاه‌هاي مقاومت بسيج شناسايي شد که تمامي اين افراد خارج از پوشش نهادهايي حمايتي همچون کميته امداد و بهزيستي بودند.

  ارزش هر بسته معيشتي بين 300 تا 600 هزار تومان اعلام شده است که در مجموع براي چهار هزار بسته حمايتي حدود يک ميليارد و 600 ميليون تومان هزينه شد.

  موج همدلي همچنان تا آغاز مرحله دوم رزمايش ادامه يافت و عصر امروز /شنبه/ با حضور سردار مهدي فرجي جانشين فرمانده سپاه انصارالحسين(ع) همدان و جمعي از مسوولان شهرستان ملاير در مسجد جامع اين شهر، توزيع کمک‌هاي مومنانه در راستاي لبيک گفتن به فرمايشات رهبر معظم انقلاب آغاز شد.

  جانشين فرمانده سپاه انصارالحسين(ع) سپاه همدان عصر شنبه در اين آيين در مسجد جامع ملاير کمک‌هاي مومنانه ملاير را داراي جايگاه ويژه‌اي در سطح استان دانست و افزود: بسيجيان ملاير بدون هيچ چشم‌داشتي در کنار مسوولان، خيران و هيات‌هاي مذهبي در کمک و مواسات به نيازمندان سنگ تمام گذاشتند.

  اتحاد و همدلي؛ عامل شکست کرونا

  سردار فرجي مديريت خوب ويروس کرونا در ملاير را نشانه همدلي و وحدت بين مردم و مسوولان دانست و بيان کرد: نگراني ما از نظر شيوع ويروس کرونا در ملاير کمتر از ساير شهرستان‌هاي استان است و فاصله‌گذاري اجتماعي بايد تا رسيدن به وضعيت سفيد رعايت شود.

  وي از مسوولان درخواست کرد: رعايت فاصله‌گذاري اجتماعي و استفاده از ماسک و دستکش در بين مردم فرهنگ‌سازي شود، چراکه ويروس کرونا هنوز تمام نشده و ماهيت آن در حال تغيير است.

  جانشين فرمانده سپاه انصارالحسين(ع) همدان تاکيد کرد: اگر اتحاد و همدلي بين مردم و مسوولان در مقابله با ويروس کرونا نبود، به طور قطع با مشکلات جدي روبرو بوديم و اين روند بايد تا ريشه‌کني کرونا ادامه يابد.

  سردار فرجي با اشاره به کمک مومنانه ملاير در 2 مرحله شامل چهار هزار و 200 بسته در مرحله نخست و سه هزار و 500 بسته در مرحله دوم گفت: در کنار اين کمک‌ها، خيران، مساجد و هيات‌هاي مذهبي نيز مبالغي را براي کمک به نيازمندان جمع‌آوري و در قالب بسته‌هاي معيشتي به صورت عادلانه توزيع کردند که ارزشمند است.

  وي شرکت بافتينه و بافتسان ملاير را ظرفيتي ويژه در استان و کشور دانست و ضمن تقدير از مديران تلاشگر اين مجموعه تاکيد کرد: در شرايط سخت بحران کرونا تنها در يک مرحله 28 کاميون پارچه براي توليد ماسک از اين شرکت به استان‌هاي کشور ارسال شد.

  جانشين فرمانده سپاه انصارالحسين(ع) همدان همچنين به تقدير رييس جمهوري از شرکت بافتينه و بافتسان در روز نخست نوروز از طريق ويديو کنفرانس اشاره کرد و افزود: در شرايط سختي که ماسک در بين مردم در نقاط مختلف استان توزيع شد، پارچه‌اش به صورت رايگان توسط اين شرکت در اختيار استان قرار گرفت.

  سردار فرجي حضور نيروي بسيج را در تمامي عرصه‌هاي کشور به ويژه مواقع بحراني افتخار آفرين دانست و گفت: امروز همه مردم ايران بسيجي هستند و جوانان بسيجي نقش مهمي را در جمع‌آوري کمک‌ها و شناسايي نيازمندان ايفا کردند.

  برخورد جدي مسوولان با روزه‌خواري و بدحجابي

  امام جمعه ملاير نيز به نقش بسيجيان و موسسه‌هاي خيريه در کمک به نيازمندان و رزمايش کمک مومنانه اشاره و بيان کرد: کافي است نيازمندي با گرفتن اين کمک‌ها و با دل شکسته‌اي دعا کند، آن زمان تمام گرفتاري و مشکلات رفع خواهد شد.

  حجت الاسلام محمدباقر برقراري ارزش اين کمک‌ها را به رعايت مسايل فرهنگي و اعتقادي دانست و ادامه داد: افرادي که اين کمک‌ها را دريافت کردند، بايد به مسايل فرهنگي، اعتقادي و پوشش اسلامي توجه ويژه‌اي داشته باشند.

  وي از مسوولان درخواست کرد: نسبت به روزه‌خواري و بدحجابي نيز برخورد جدي داشته باشند و نارضايتي‌هاي مردم هنگام مراجعه به ارگان‌ها و نهادها کاهش يابد.

  امام جمعه ملاير با تاکيد بر اينکه رفتار مسوولان با مردم بايد کريمانه باشد افزود: بايد با همدلي، وحدت، مواسات و مجاهدت شاهد رشد و پيشرفت اسلام و تحقق حاکميت اسلامي باشيم.

  کمک حمايتي به خانوار کارگران فصلي

  معاون استاندار همدان و فرماندار ويژه ملاير نيز گفت: طبق دستور استاندار همدان با همکاري فرمانداري ملاير و کميته امداد امام خميني(ره) اين شهرستان، يک هزار و 200 خانوار کارگر فصلي و حدود 500 خانوار زباله‌گرد و دست‌فروش که از کرونا آسيب ديده بودند، شناسايي و به آنها کمک شد.

  قدرت الله ولدي بيان کرد: مشخصات شناسنامه‌اي و بانکي اين افراد به صورت محرمانه اخذ و مبلغ 350 ميليون تومان در مجموع به حساب اين خانوارها واريز شد.

  وي ادامه داد: در طرح «علي‌ياوران» نيز با همکاري اداره اوقاف و امور خيريه ملاير، هيات‌هاي مذهبي و اداره تبليغات اسلامي اين شهرستان هر شب يک‌هزار پرس غذاي گرم بين نيازمندان و روز گذشته/جمعه/ نيز 32 هزار قرص نان به صورت رايگان در 9 نقطه حاشيه شهر توزيع شد.

  فرماندار ويژه ملاير با بيان اينکه نيروهاي بسيج و سپاه نمره قابل قبولي را در رزمايش کمک مومنانه گرفتند، در عين حال از همکاري و همدلي خوب رييس اداره اوقاف و امور خيريه ملاير، حوزه بهداشت و درمان و ساير نهادها در مقابله با ويروس کرونا تقدير کرد.

  ولدي افزود: طي 30 روز گذشته تاکنون حتي يک مورد فوتي بر اثر ابتلا به کرونا در اين شهرستان نداشتيم؛ اما نه اين بدان معني نيست که کرونا تمام شده و هنوز نگراني در شيوع اين بيماري وجود دارد.

  در دومين مرحله رزمايش «کمک مومنانه» با حضور سردار فرجي جانشين فرمانده سپاه انصارالسين(ع) همدان، خيران حسينيه سيدالشهدا(ع) ملاير 700 بسته معيشتي را آماده‌سازي و بين نيازمندان توزيع کردند.

  همچنين در اين رزمايش 215 بسته معيشتي که توسط کارکنان دانشگاه ملي ملاير تهيه شده بود، بين افراد نيازمند و آسيب ديده از کرونا توزيع شد.

  به همت اداره اوقاف و امور خيريه ملاير نيز کاروان شاري کريم آل طه همزمان با روز ميلاد امام حسن مجتبي(ع) در نقاط مختلف شهر با اجراي گروه سرود نورالمهدي برپا شد.

  تجليل از کادر بهداشتي و درماني بيمارستان امام حسين(ع) از ديگر برنامه‌هاي جنبي رزمايش «کمک مومنانه» در ملاير بود که با حضور سردار فرجي، فرمانده سپاه ناحيه ملاير و جمعي از مسوولان اين شهرستان برگزار شد.

  در مرحله دوم رزمايش «کمک مومنانه» سه هزار و 500 بسته معيشتي با اعتبار 900 ميليون تومان بين نيازمندان ملاير توزيع شد.

   

  عکس های مرتبط
      
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 360
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.