کميته امر به معروف
بازرسي و شکايات
ستاد انتخابات ملاير
فرمانداري ملاير
اقتصاد مقاومتي

خبرنامه
 
لطفا Email خود را وارد نماييد
 
عضویت         لغو عضویت
 
عضویت
 
 
 
آمار بازدید
 
مهمانان حاضر در سایت: 1
امروز: 225
هفته جاری: 2568
ماه جاری: 10579
تاکنون: 1647979
 
 
 
همشهریان ارجمند: جهت ملاقات حضوری با معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ملایر می توانید از ساعت 9 الی 12 روزهای دوشنبه هر هفته، به فرمانداری ویژه شهرستان ملایر مراجعه و جهت دریافت مشاوره و تنظیم وقت قبلی با شماره تماس های 33348000 الی 33348004 (داخلی دفتر فرماندار) تماس حاصل فرمایید.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اجتماعي  »  فرماندار ويژه شهرستان ملاير گفت:
 • با ايجاد زمينه‌هاي مناسب براي فعاليت هنرمندان، اين شهرستان در حوزه فرهنگي و هنري به شهري پويا و فعال تبديل شده است.
 • به گزارش روابط عموممي فرمانداري به نقل از ايرنا، قدرت اله ولدي عصر يکشنبه در نشست صميمي با اصحاب فرهنگ و هنر شهرستان ملاير با حضور معاون حقوقي، امور مجلس و استان‌هاي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي افزود: تمام تلاش ما حل مشکلات و مطالبات هنرمندان است.

  وي با بيان اينکه هيچ دغدغه‌اي براي اجراي برنامه‌هاي فرهنگي در چارچوب ضوابط و قوانين نداريم بيان کرد: براي حل مشکلات هنرمندان و حوزه فرهنگي و هنري نياز به کمک وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي داريم.

  فرماندار ويژه ملاير با اشاره به محدود بودن اعتبارات در سطح استان تاکيد کرد: بايد با توسعه متوازن در راستاي توزيع مناسب امکانات اقدام کرد.

  ولدي گفت: وحدت و همدلي خوبي بين مجموعه شهرستان به منظور بهره‌وري بيشتر و خروجي متناسب با مسائل و برنامه‌هاي فرهنگي و دستگاه‌هاي متولي فرهنگي وجود دارد که اين امر موجب پيشرفت فرهنگ در اين شهرستان شده است.

  سهميه کاغذ عادلانه توزيع شود

  نماينده مردم ملاير در مجلس شوراي اسلامي نيز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي را متولي رسمي و قانوني کارهاي فرهنگي و هنري دانست و افزود: در زمان تقسيم بودجه بايد به اين نهاد متولي اعتبار مناسب در اختيار آن قرار گيرد و سهم 15 درصدي از اعتبارات عمومي دولت براي کارهاي فرهنگي و هنري کافي نيست.

  محمد کاظمي افزايش تعداد هنرمندان بيمه شده به 33 هزار نفر را اقدامي مثبت از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي عنوان و بيان کرد: اين روند بايد افزايش بيشتري پيدا کند.

  وي با اشاره به مشکلات هنرمندان ادامه داد: هنرمندان ملاير هنوز از داشتن يک سالن پلاتو و تالار يا فرهنگ‌سرايي که بتوانند هنر خود را به مردم ارايه دهند، رنج مي‌برند.

  نائب رييس کميسيون حقوقي و قضايي مجلس دهم با بيان اينکه امکانات فرهنگي و هنري به مقدار کم در اختيار هنرمندان اين شهر قرار گرفته است افزود: در توزيع کاغذ به ويژه براي نشريات محلي بايد عدالت رعايت شود.

  کاظمي يادآور شد: در ? سال گذشته در برگزاري کنسرت، ملاير خوب عمل کرده است و در برگزاري جشنواره‌هاي مختلف هنرمندان ملايري سرآمد بودند.

  وي گفت: تا جايي که بتوانيم در بودجه ?? براي حل مشکلات حوزه فرهنگي و هنري کمک مي‌کنيم.

  لزوم استقلال اتحاديه صنفي چاپخانه‌داران

  ديگر نماينده مردم ملاير در مجلس نيز اين شهرستان را در حوزه فرهنگي و هنري در استان و کشور سرآمد دانست و بيان کرد: در جشنواره‌هاي متعددي که در شهرستان برگزار شد، با تدبير فرماندار ويژه ملاير با نگاه فرهنگي اين جشنواره‌ها برگزار شد.

  حجت الاسلام احد آزاديخواه تاکيد کرد: با وجود درخشش هنرمندان تئاتر ملاير در سطح کشور، هنوز سالن پلاتو ندارند و اين يک مطالبه اصلي است.

  وي خواستار اختصاص سهميه کاغذ به نشريات محلي ملاير به عنوان هديه اين سفر از معاون وزير وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي شد و افزود: نشريات اين شهرستان با مشکل کمبود کاغذ مواجه هستند.

  دبير کميسيون فرهنگي مجلس دهم با بيان اينکه اتحاديه‌ صنفي چاپخانه ها مستقل نيستند، خواستار تشکيل اتحاديه مستقل براي چاپخانه‌ها، حمايت از موسسه‌هاي قرآني و تهميدات لازم براي ديدار هنرمندان ملاير با وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي شد.

  معاون حقوقي، امور مجلس و استان‌هاي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي روز يکشنبه براي شرکت در شوراي فرهنگ عمومي و نشست صميمي با اصحاب فرهنگ و هنر اين شهرستان به ملاير سفر کرد.

  عکس های مرتبط
     
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 59
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.