اجتماعي
1397/10/18
 • فرماندار ويژه شهرستان ملاير در ديدار با مديرکل منابع طبيعي و آبخيزداري استان همدان مطرح نمود:

  شهرستان ملاير ظرفيت‌هاي خوبي در حوزه منابع طبيعي و آبخيزداري دارد که بايد حفظ و نگهداري شوند.
 • به گزارش روابط عمومي فرمانداري، روز سه‌شنبه، اسفنديار خزائي، مديرکل منابع طبيعي و آبخيزداري استان همدان، با دکتر فتحي، معاون استاندار و فرماندار ويژه شهرستان ملاير ديدار نمودند.

  فرماندار ملاير در اين ديدار عنوان داشت: شهرستان ملاير دومين شهرستان بزرگ استان است و ظرفيت‌هاي فراواني در حوزه‌هاي مختلف دارد.

  وي تصريح کرد: گردشگران و خريداران زيادي در ايام مختلف سال، به‌ويژه در حوزه مبل و منبت و انگور و کشمش وارد شهرستان ملاير مي‌شوند.

  وي با اشاره به اين‌که حفاظت از منابع طبيعي بر عهده همه مي‌باشد، بيان داشت: شهرستان ملاير ظرفيت‌هاي خوبي درزمينه? منابع طبيعي دارد که بايد حفظ شوند.

  وي خاطرنشان کرد: از ظرفيت‌هاي بالاي شهرستان در اينم حوزه وجود حوزه آبخيزداري سد کلان و همچنين وجود نهالستان در شهرستان است.

  وي ادامه داد: در نهالستان ملاير توان توليد بالاي نهال و صادرات آن را به شهرستان‌ها و استان‌هاي هم‌جوار راداريم.

  **در ادامه اسفنديار خزائي، مديرکل منابع طبيعي و آبخيزداري استان همدان بيان داشت: در حوزه مديريت جامع آبخيزداري در شهرستان ملاير کارهاي ويژه‌اي انجام‌شده است.

  وي با اشاره به نهالستان شهرستان ملاير عنوان داشت: اين نهالستان آبروي منابع طبيعي استان است و بايد حفاظت و نگهداري شود.

  وي ادامه داد: حدود 500 هزار نهال صنوبر در اين نهالستان توليدشده و علاوه بر شهرستان به شهرستان‌هاي اطراف نيز صادر مي‌شود.

  وي با اشاره به بيان اين‌که بايد ديدگاه مثبتي به منابع طبيعي داشته باشيم تصريح کرد: منابع طبيعي در حوزه‌هاي مختلف يک ميراث گران‌بها است که بايد خيلي بهتر و بيشتر از چيزي که هم‌اکنون هست به آن نگاه شود.

  وي در پايان خواستار افزايش اعتبارات در حوزه منابع طبيعي و آبخيزداري از کميته برنامه‌ريزي شهرستان شد.