اجتماعي
1397/11/18
 • دو باب مدرسه بنياد برکت در ملاير بهره برداري شد

  دو باب مدرسه بنياد برکت با اعتبار 17 ميليارد و 400 ميليون ريال همزمان با ششمين روز از ايام دهه فجر با حضور معاون هماهنگي امور عمراني استاندار همدان، فرماندار ويژه ملاير، نمايندگان مجلس و جمعي از مديران اين شهرستان بهره برداري شد.
 • معاون استاندار همدان و فرماندار ويژه ملاير روز چهارشنبه در آيين بهره برداري از مدرسه برکت اسلامشهر آق گل گفت: در ايام دهه فجر امسال بيش از 140 طرح عمراني و اقتصادي با اعتباري بيش از چهار ميليارد ريال به بهره برداري رسيد.

  باب الله فتحي با اشاره به حضور معاون اول رييس جمهوري در استان همدان و ملاير بيان کرد: 2 واحد بزرگ اقتصادي فروسيليس در اين شهرستان افتتاح شد و همزمان عمليات اجرايي 2 طرح نيز آغاز شد.

  وي ادامه داد: بيش از چهار هزار ميليارد ريال اعتبار در دهه فجر امسال براي بهره برداري و يا آغاز عمليات اجرايي هزينه شد که اشتغالزايي حدود يک هزار تن را به دنبال داشت.

  فرماندار ويژه ملاير با اشاره به برگزاري اقدامات مهمي همچون جشنواره ملي مبل و منبت و ثبت جهاني انگور ملاير و ديگر آيين هاي فرهنگي و مذهبي بيان کرد: با ثبت ملي منبت و ثبت جهاني انگور رونق اقتصادي خوبي در شهرستان ايجاد شده و بسترهاي لازم براي سرمايه گذاري مهيا است.

  فتحي اضافه کرد: از محل پرداخت تسهيلات فراگير، صندوق توسعه ملي و اشتغال روستايي در 6 ماه گذشته رقم پرداخت تسهيلات اشتغالزايي در اين شهرستان از 38 ميليارد ريال به بيش از 400 ميليارد ريال رسيد که جايگاه خوبي را در سطح استان داريم.

  وي ضمن تقدير از تلاش ها و پيگيري هاي نمايندگان مجلس و ديگر مديران اين شهرستان در اجراي طرح هاي عمراني و همچنين توسعه فضاي آموزشي گفت: بنياد برکت گام بسيار خوبي در اين زمينه برداشته است که زمينه تحصيل براي دانش آموزان را در دورترين نقاط شهرستان ايجاد کرده است.

  معاون استاندار همدان ادامه داد: اقدامات و کمک هاي بسيار خوبي براي توسعه شهر جديد اسلامشهر آق گل انجام شده که شاهد بهره برداري از طرح هاي خوبي بوديم.

  فتحي يادآور شد: ملاير به دليل جايگاه ويژه اي که در سطح استان همدان در راستاي اجراي طرح هاي عمراني دهه فجر دارد، در مقايسه با ساير شهرستان ها پيشتاز است.

  معاون فني و اجرايي اداره کل نوسازي مدارس استان همدان نيز گفت: 2 مدرسه از محل اعتبارات بنياد برکت در روستاي «زمان آباد» با اعتبار 6 ميليارد و 900 ميليون ريال با تعداد هفت کلاس و 700 مترمربع زيربنا و اسلامشهر آق گل با 10 ميليارد و 500 ميليون ريال در 9 کلاس درس و 850 مترمربع مساحت افتتاح شد.

  محمدرضا مرادي بيان کرد: يک مدرسه نيز از محل بنياد برکت در روستاي «حسين آباد شاملو» در دست اجرا است و 2 مدرسه نيز سال گذشته در روستاهاي دوريجان و منگاوي از محل بنياد برکت به بهره برداري رسيد.

  وي افزود: در کل استان همدان از مجموع اعتبارات ملي، استاني و بنياد برکت در ايام دهه فجر 25 طرح با 17 هزار مترمربع زيربنا اجرا و به بهره برداري رسيد.

  مرادي يادآور شد: با اجراي اين طرح ها در مجموع 83 کلاس درس افتتاح شد که از اين تعداد 18 کلاس درس مربوط به ملاير است.

  در مجموع 60 طرح از محل بنياد برکت در سطح استان همدان در دست اجرا است که از اين تعداد پنج طرح مربوط به شهرستان ملاير است.