اجتماعي
1397/11/20
 • 30 واحد مسکوني تحويل مددجويان بهزيستي ملاير شد

  30 واحد مسکوني مددجويان بهزيستي ملاير روز پنجشنبه با حضور سرپرست معاونت سياسي و امنيتي استانداري همدان، نمايندگان مجلس، فرماندار ويژه ملاير و مديرکل بهزيستي همدان تحويل متقاضيان اين شهرستان شد.
 • به گزارش روابط عمومي فرمانداري، به نقل از ايرنا، مديرکل بهزيستي همدان روز پنجشنبه در اين آيين بيان کرد: اين 30 واحد در 2 بلوک 15 واحدي احداث و تحويل مددجويان زير پوشش بهزيستي اين شهرستان احداث شد.

  حميدرضا الوند افزود: از سال 95 تعداد 375 واحد براي خانواده هاي تک معلولي و زنان سرپرست خانوار و 229 واحد براي خانواده هاي 2 معلولي در کل استان سهميه گرفتيم که در ايام دهه فجر امسال 64 واحد آنها تحويل شد.

  وي ادامه داد: در مجموع 604 واحد مسکن سهميه براي ساخت مسکن افراد زير پوشش در استان همدان با اعتباري حدود 500 ميليارد ريال سهميه اختصاص يافت که از اين ميزان 100 ميليارد ريال آن به صورت بلاعوض است.

  مديرکل بهزيستي همدان اظهار داشت: احداث مسکن روستايي به صورت خريد و ساخت مسکن صورت مي گيرد که با همکاري بنياد مسکن انقلاب اسلامي انجام شده است.

  الوند با بيان اينکه براي ساخت يک واحد مسکن براي مددجويان 560 ميليون ريال اعتبار هزينه مي شود گفت: اين واحدهاي مسکوني با مشارکت خيران، بنياد مستضعفان، بنياد مسکن، انجمن خيران مسکن ساز و سازمان بهزيستي احداث مي شود که علاوه بر تامين بخشي از هزينه، بخشي نيز به صورت تسهيلات کم بهره به مددجويان اختصاص پيدا مي کند.

  وي متراژ هر واحد مسکوني را بين 70 تا 75 مترمربع عنوان کرد و افزود: از مجموع 604 سهميه مسکن که سال 95 جذب شد، تاکنون 160 واحد آن بهره برداري و تحويل مددجويان شده است.

  مديرکل بهزيستي همدان ابراز اميدواري کرد: تا يک سال و نيم آينده تمامي تعهد ما در ساخت مسکن مددجويان بهزيستي از سال 95 به اتمام برسد که هم اکنون به صورت ميانگين حدود 54 درصد پيشرفت فيزيکي دارد.

  الوند با اشاره به خدمات ارزنده و ماندگار دولت تدبير و اميد در احداث مسکن مددجويان و حمايت از اين اقشار بيان کرد: از سال 92 تاکنون يکهزار و 80 واحد مسکوني در اين استان احداث و تحويل مددجويان بهزيستي شده است.

  رييس اداره بهزيستي ملاير نيز در اين آيين گفت: براي احداث 30 واحد مسکوني مددجويان بهزيستي يک معلولي و 2 معلولي اعتباري حدود 18 ميليارد و 700 ميليون ريال هزينه شده است.