اجتماعي
1397/11/20
 • بهسازي هشت روستاي ملاير آغاز شد

  عمليات اجرايي طرح هادي و بهسازي هشت روستاي ملاير با حضور سرپرست معاونت سياسي و امنيتي استاندار همدان، فرماندار ويژه ملاير و جمعي از مديران با اعتبار 6 ميليارد ريال آغاز شد.
 • به گزارش روابط عمومي فرمانداري، به نقل از ايرنا، نماينده مردم ملاير در مجلس شوراي اسلامي عصر پنجشنبه در آيين آغاز عمليات اجرايي بهسازي روستاي «ضربعلي» بخش سامن بيان کرد: با وجود ظلم و ستم آمريکا عليه ملت ايران، تمامي تحريم ها، فشارهاي اقتصادي و توطئه ها امروز شاهد بهره برداري از طرح هاي زيادي در سطح شهر و روستاي کشور هستيم.

  محمد کاظمي با بيان اينکه در انقلاب اسلامي تبعيض به ويژه بين مردان و زنان وجود ندارد، بکارگيري بانوان در عرصه مديريتي کشور و امور اجرايي را از دستاوردهاي مهم انقلاب و اهتمام دولت تدبير و اميد برشمرد.

  وي گفت: افتخار مي کنيم که نظام جمهوري اسلامي نظامي مردمي است و اگر خدمتي ارايه مي شود، ترجيح مي دهيم بيشتر در سطح روستاها باشد.

  نائب رييس کميسيون حقوقي و قضايي مجلس دهم با بيان اينکه همواره بانوان در کارهاي اجرايي موفق تر از مردان عمل کرده اند بيان کرد: از ابتداي پيرزوي انقلاب تاکنون بانوان دوشادوش مردان گام برداشته اند.

  کاظمي دهيار روستاي «انوج» را نمونه بارز عملکرد موفق بانوان در کارهاي اجرايي دانست و ادامه داد: روستاهاي ملاير دهياران موفقي دارند که اميدواريم در تمامي روستاها حرکت خوب دهياران و شوراهاي اسلامي روستا شاهد تحول به ويژه در عرصه اقتصادي باشيم.

  وي بر لزوم حفظ و تقويت وحدت و انسجام موجود در اين شهرستان تاکيد کرد و افزود: مسئولان و مردم در نظام جمهوري اسلامي از يک جنس و از بين مردم هستند و تلاش آنها اين است که خدمات را بيشتر در روستاها متمرکز کنند.

  نماينده مردم ملاير در مجلس شوراي اسلامي همچنين بنياد مسکن انقلاب اسلامي را يکي از نهادهاي مقدس توسط امام راحل عنوان کرد و گفت: نهاد بنياد مسکن در 40 سال از عمر انقلاب بسيار موفق عمل کرده است.

  کاظمي مديرکل بنياد مسکن همدان و ملاير و اين مجموعه را مديراني جهادي و انقلابي دانست و اظهار داشت: طرح هادي و بهسازي در حجم بالايي از روستاهاي ملاير در دست اجرا است و بيشتر افتتاح طرح هاي عمراني در اين ايام بهسازي روستايي است.

  وي بهسازي روستايي را خدمتي ماندگار دانست و روند شتاب اين اقدام عمراني را مانع از مهاجرت روستاييان به شهرها عنوان کرد.

  ديگر نماينده مردم ملاير در مجلس شوراي اسلامي نيز حضور هميشگي مردم در عرصه هاي انقلاب را عامل مهمي در رسيدن به اقتدار و عظمت کنوني نظام جمهوري اسلامي دانست.

  حجت الاسلام احد آزاديخواه گفت: انقلاب اسلامي افتخار دارد که خدمات را بدون منت به مردم در دورترين نقاط کشور ارايه کرده است و اين خدمات همچنان تداوم دارد و شتاب گرفته است.

  وي اهالي روستاي «ضربعلي» و صفا و صميمت موجود در اين روستا را شايسته بهترين خدمات دانست و تاکيد کرد: بهسازي روستا يکي از دغدغه ها و خواسته هاي مهم اهالي اين روستا بود که اميدواريم هر چه سريعتر در مراحل اول و دوم اجرايي شود.

  سخنگوي کميسيون فرهنگي مجلس دهم تربيت و پرورش افراد نخبه و فرهيخته همچون روحاني روستاي «ضربعلي» را از دستاوردهاي انقلاب برشمرد که در راستاي خدمت رساني به مردم و ارايه خدمات مذهبي و فرهنگي و مشاوره اقدامات خوبي انجام داده است.

  حجت الاسلام آزاديخواه با اشاره به تلاش هاي مستمر براي اخذ اعتبارات و جذب قير رايگان براي آسفالت روستاها گفت: براي بهسازي اين روستا اعتبار خوبي تامين شده که کوچکترين خدمت به اهالي روستا است.