اجتماعي
1397/11/20
 • جشن اتمام صدور سند مالکيت روستايي برگزار مي شود

  مديرکل بنياد مسکن انقلاب اسلامي همدان گفت: تنها 10 درصد از اماکن روستايي اين استان بدون سند مالکيت هستند که در صورت رغبت مالکان در اخذ سند، در آينده اي نزديک جشن اتمام صدور سند مالکيت به عنوان يکي از خدمات ارزنده و توسعه مدار همدان برگزار مي شود.
 • به گزارش روابط عمومي فرمانداري، به نقل از ايرنا، حسن ظفري عصر پنجشنبه در حاشيه آغاز عمليات اجرايي بهسازي هشت روستاي ملاير در جمع خبرنگاران افزود: در حال حاضر 90 درصد از اماکن روستايي استان همدان از سند مالکيت روستايي برخوردار هستند.

  وي بيان کرد: 10 درصدي که باقيمانده است، مربوط به واحدهاي فرسوده و رها شده است که اگر رغبتي از سوي مالکان نشان داده شود، شاهد اتمام کامل صدور سند مالکيت در استان هستيم.

  مديرکل بنياد مسکن همدان ادامه داد: در 803 روستاي استان همدان سند ثبتي تهيه و 145 هزار جلد سند مالکيت تک برگي براي واحدهاي مسکن روستايي صادر شده است.

  ظفري افزود: صدور سند مالکيت روستايي به عنوان يکي از برنامه هاي توسعه مدار توانسته بخشي از مشکلات و معضلات و مراوده هاي اداري جامعه روستايي را حل کند.

  وي با اشاره با اجراي طرح بهسازي روستايي در اين استان گفت: در مجموع 24 طرح بهسازي روستايي با اعتبار 80 ميليارد ريال در ايام دهه فجر امسال به بهره برداري رسيد.

  ظفري افزود: همچنين يک هزار و 350 فقره مسکن روستايي با پرداخت تسهيلات 250 ميليون ريال براي هر واحد در سطح استان به بهره برداري رسيد.

  مديرکل بنياد مسکن همدان گفت: تاکنون در 795 روستاي استان همدان مرحله نخست طرح بهسازي آغاز شده و در بيش از 384 روستا مرحله نخست، مرحله دوم و در برخي روستاها نيز مرحله سوم آنها به اتمام رسيده است.

  ظفري بيان کرد: طرح بهسازي حدود 311 روستاي استان همدان نيز به عنوان روستاهاي نيمه کاره در دستور قرار دارد.

  وي اظهار داشت: در حال حاضر شاخص بهسازي روستايي در استان همدان 75 درصد است، در حاليکه در ساير استان ها اين شاخص به طور ميانگين 46 درصد است.

  مديرکل بنياد مسکن همدان فاصله قابل ملاحظه بهسازي روستايي در همدان با ساير استان ها را مرهون مشارکت مردمي، هم افزايي نهادهاي محلي و کمک دهياري ها و شوراهاي اسلامي روستاها دانست که قابل تقدير است.

  ظفري ادامه داد: در زمينه مقاوم سازي مسکن روستايي نيز 118 هزار فقره در اختيار استان همدان قرار گرفت که از اين تعداد بيش از 96 هزار فقره متقاضي واجد شرايط به سيستم بانکي معرفي شده اند.

  ظفري رقم تسهيلات براي 118 هزار فقره مسکن روستايي را بيش از 11 هزار و 500 ميليارد ريال عنوان و بيان کرد: تاکنون 90 هزار واحد مسکن روستايي از تسهيلات نوسازي و مقاوم سازي برخوردار و موفق به اخذ پايان کار شده اند.