اجتماعي
1397/10/21
 • همزمان با سالروز ولادت با سعادت زينب کبري (س) و روز پرستار در آيين نکوداشت بزرگ بانوي خير عرصه سلامت ملاير زنده ياد «سکينه ترکمان سهرابي» ملقب به «فخرالحاجيه» از بانوان خير و نيکوکار عرصه سلامت شهرستان ملاير تجليل شد.

  فرماندار ويژه شهرستان ملاير: اين بزرگان در کنار سابر خيّران، اسوه و نماد سرمايه اجتماعي شده اند.
 • به گزارش روابط عمومي فرمانداري، به نقل از ايرنا، فتحي، معاون استاندار و فرماندار ويژه شهرستان ملاير عصر پنجشنبه در آيين نکوداشت بزرگ بانوي عرصه سلامت زنده ياد بانو «فخرالحاجيه» و همايش تجليل از بانوان خير عرصه سلامت شهرستان ملاير، وجود سرمايه و منابع عظيم انساني و اجتماعي را لازمه توسعه در هر کشوري دانست و افزود: هر جامعه اي با داشتن سرمايه عظيم انساني به توسعه مي رسد.

  فتحي خيران، نيکوکاران و واقفان را سرمايه هاي عظيمي دانست که خود را در مقابل ديگر همنوع خود موظف و مسئوليت پذير مي دانند و تمام تلاششان را صرف انجام کار خير و خدمت به خاک و سرزمين خود مي کنند.

  وي بانو «فخرالحاجيه» را از جمله اين افراد خير و نيکوکار برشمرد و گفت: اين بانوي بزرگ عرصه نيکوکاري بخش بزرگي از مال و دارايي خود را در راستاي احداث بيمارستان و مدرسه وقف کرد که اين اقدام وي در نوع خود بي نظير است.

  فرماندار ويژه ملاير تجليل و نکوداشت نام و ياد بزرگان ديگري همچون دکتر بابک، دکتر راستان و دکتر بهنامجو که در عرصه خير قدم برداشته اند را لازم دانست و ادامه داد: اين بزرگان در کنار سابر خيران اسوه و نماد سرمايه اجتماعي شده اند.

  فتحي بيان کرد: خيران و نيکوکاران همانند شهدا، جانبازان و ايثارگران در ذهن مردم نقش بسته اند و در گذر تاريخ فراموش نمي شوند و هميشه جاويدان هستند.

  وي نقش بانوان خير و نيکوکار را در اين عرصه بسيار اثرگذار و مهم برشمرد و از دستگاه هاي متولي درخواست کرد به سرعت آرامگاهي در خور شان و جايگاه بانو فخرالحاجيه با استفاده از طراحي مهندسان مجرب احداث و تنديس وي نيز نصب شود.

  فرماندار ملاير تاکيد کرد: در حال حاضر تمامي زيرساخت هاي لازم براي حضور خيّران و بويژه سرمايه گذاران در شهر ملي منبت و شهر جهاني انگور مهيا است.