اجتماعي
1397/10/21
 • رييس دانشگاه علوم پزشکي همدان:

  حوزه سلامت درخشان ترين کارنامه دولت تدبير و اميد است
 • به گزارش روابط عمومي فرمانداري ملاير به نقل از  ايرنا، دکتر سيد حبيب الله موسوي بهار روز پنجشنبه در آيين نکوداشت بزرگ بانوي عرصه سلامت زنده ياد بانو «فخرالحاجيه» و همايش تجليل از بانوان خير عرصه سلامت شهرستان ملاير افزود: بهداشت و درمان در راس حوزه هايي است که هم اکنون در چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب بسيار شايسته ارزيابي مي شود.

  وي با بيان اينکه دولت تدبير و اميد از ابتدا توجه ويژه اي به حوزه سلامت داشت، بيان کرد: عمليات وسيعي در اين حوزه انجام و به دنبال آن معاونت اجتماعي در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي و دانشگاه هاي علوم پزشکي تاسيس شد.

  موسوي بهار ادامه داد: حمايت دولت از اين حوزه و همچنين همراهي خوب مجمع خيران سلامت بويژه در استان همدان، دست در دست هم دادند تا بتوانيم خدمات را در حوزه بهداشت، درمان و سلامت گسترده تر کنيم.

  رييس دانشگاه علوم پزشکي همدان افزايش اميد زندگي مردم ايران در سال 57 از 55 سال به 76 سال در حال حاضر را يکي از اقدامات شايسته و اثرگذار حوزه بهداشت و درمان برشمرد و گفت: در سند چشم انداز نقطه هدفگذاري ما رسيدن به سن اميد 80 سال است.

  دکتر موسوي بهار افزود: با وجود توسعه و پيشرفت هاي بسيار خوب در عرصه هاي مختلف، حوادث و اتفاقات ترافيکي امروز اميد به زندگي مردم ايران را تحت تاثير قرار داده است.

  وي اظهار داشت: در زمينه پوشش واکسيناسيون، ريشه کني بيماري هاي واگير، کاهش مرگ و مير مادران باردار، نوزادان و کودکان زير پنج سال، سال ها است که کشور ما از نقطه هدف سازمان جهاني بهداشت عبور کرده است.

  موسوي بهار ادامه داد: الگوي بيماري ها و مرگ و مير ايران منطبق با جوامع صنعتي پيشرفته است و در راس آنها بيماري هاي قلبي و عروقي است.

  وي با بيان اينکه براي کاهش بيماري هاي قلبي و عروقي نيز وزارت بهداشت و درمان اقدامات خوبي انجام داده است، گفت: در کنار اين امر توجه به سبک زندگي، فعاليت، تحرک، نوع تغذيه و کنترل ديابت بايد در اولويت مردم قرار گيرد.

  رييس دانشگاه علوم پزشکي همدان تاکيد کرد: خيران حوزه سلامت در شهرستان ها به موضوع کانون سلامت محلات توجه کنند و ورزش هاي همگاني و اصلاح الگوي درست تغذيه را مورد توجه شهروندان قرار دهند.

  موسوي بهار همچنين جايگاه بانوان در عرصه سلامت را مهم برشمرد و گفت: مردانگي هميشه به مرد بودن نيست، بلکه مردانگي يک صفت انساني و سبک است که بانوان جامعه ما داراي اين صفت برجسته انساني هستند و در اين عرصه افتخارات بزرگي آفريدند.

  وي ملاير را در عرصه سلامت يکي از شهرستان هاي پيشتاز و پيشگام در استان و کشور دانست و افزود: خيران و نيکوکاران ملاير در حوزه هاي مختلف بهداشت و درمان افتخار آفريده اند.