اجتماعي
1398/03/22
 • معاون هماهنگي امور عمراني فرمانداري ملاير در جمع دهياران شهرستان بيان کرد:

  دهياران در حوزه‌هاي مختلف سياسي، اجتماعي و فرهنگي روستا که نهايتاً منجر به توسعه روستا مي‌شود فعاليت دارند و اين نشان از ظرفيت و توان بالاي اين عزيزان دارد.
 • به گزارش روابط عمومي فرمانداري، حسين فارسي، معاون هماهنگي امور عمراني فرمانداري ويژه شهرستان ملاير، روز چهارشنبه، در گردهمايي دهياران شهرستان عنوان داشت: وجود دهياران يک ظرفيت و پتانسيل بزرگ براي شهرستان است که بايد از اين سرمايه انساني استفاده بهتري به عمل آيد.

  وي با اشاره به خسارت‌هاي وارده سيل اخير، خاطرنشان کرد: در بارش‌ها و سيل اخير در شهرستان ملاير دهياران زحمات زيادي کشيدند و تلاش‌ها براي اين بود که خسارت‌ها به حداقل برسد.

  فارسي افزود: دهياران در حوزه‌هاي مختلف سياسي، اجتماعي و فرهنگي روستا که نهايتاً منجر به توسعه روستا  مي‌شود فعاليت دارند و اين نشان از ظرفيت بالاي اين عزيزان دارد.

  وي با اشاره به جلسه چند روز گذشته در استان بيان داشت: 162 ميليارد تومان کمک بلاعوض در بخش کشاورزي به استان تخصيص داده‌شده که از اين مبلغ 50 درصد آن محقق شده است و از مبلغ محقق شده 9/5 ميليارد تومان سهم شهرستان ملاير است.

  وي ادامه داد: 152ميليارد تومان تسهيلات ارزان‌قيمت نيز براي استان ديده‌شده است که 12ميليارد تومان هم از اين تسهيلات براي شهرستان ملاير در نظر گرفته‌شده است.

  وي تأکيد کرد: دهياران نظارت بيشتري برساخت و سازهاي روستايي داشته باشند و تلاش شود تا سيما و منظر و بافت سنتي روستا به‌ويژه روستاهايي که هدف گردشگري هستند به هم نخورد.

  وي با اشاره به خسارت‌هاي سيل اخير در برخي روستاها، تأکيد کرد: تلاش شود تا جلو ساخت‌وسازهاي غيرمجاز به‌ويژه ساخت‌وسازهايي که در حريم رودخانه‌ها هستند گرفته شود.

  وي عنوان کرد: دهياران خدماتي را که دولت و نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران در حوزه‌هاي مختلف ارائه مي‌دهد بازگو نمايند و به اطلاع مردم عزيز روستا برسانند.