اجتماعي
1398/02/12
 • فرماندار ويژه شهرستان ملاير در ديدار با مديرکل دامپزشکي استان همدان:

  مسائل بهداشتي و تضمين سلامت مردم يکي از مهم‌ترين مسائلي است که نمي‌توان به‌سادگي از کنار آن گذشت و بايد با حساسيت ويژه‌اي دنبال شود.
 • به گزارش روابط عمومي فرمانداري ملاير، فتحي، معاون استاندار و فرماندار ويژه شهرستان ملاير روز چهارشنبه، در ديدار با رسولي، مديرکل دامپزشکي استان همدان، ضمن تقدير از زحماتي که در اين حوزه کشيده مي‌شود،  بيان داشت: کار در اين حوزه بسيار حساس و مهم است و با آحاد مختلف مردم در ارتباط هستند.

  وي ادامه داد: مسائل بهداشتي و تضمين سلامت مردم يکي از مهم‌ترين مسائلي است که نمي‌توان به‌سادگي از کنار آن گذشت و بايد با حساسيت ويژه‌اي دنبال شود.

  وي به بيماري‌هاي مشترک بين انسان و حيوانات اشاره و بيان داشت: اگر کنترل‌ها و مراقبت‌هاي لازم صورت نگيرد با تلفات جاني زيادي روبرو خواهيم بود و اين کار مجموعه دامپزشکي را بسيار سخت‌تر مي‌کند.

  وي تأکيد کرد: بايد با هماهنگي و تعامل با ديگر دستگاه‌هاي اجرايي شهرستان بتوانيم وضعيت سلامت دام‌ها، طيور و آبزيان را در شهرستان کنترل و بهبود ببخشيم.

  وي بيان داشت: در شهرستان حمايت‌هاي لازم را به دليل اينکه با سلامت جامعه ارتباط مستقيم دارد از اين حوزه داشته‌ايم.

  فتحي به قاچاق دام نيز اشاره و بيان داشت: بايد به ورود و خروج دام‌ها در شهرستان کنترل و نظارت بيشتري صورت پذيرد تا از قاچاق به ديگر نقاط و کشورهاي هم‌جوار جلوگيري شود.

  **در ادامه محمود رضا رسولي، مديرکل دامپزشکي استان همدان بيان داشت: کنترل، نظارت و حفظ سلامت فرآورده‌هاي دامي و همچنين سلامت مصرف‌کنندگان از اولويت‌هاي اصلي دامپزشکي است.

  وي عنوان داشت فعاليت‌هاي دامپزشکي بسيار گسترده است و در اقصا نقاط شهرستان انجام مي‌شود و اين نياز است تا اين حوزه تقويت شود

  وي خاطرنشان کرد: دامداري يک شغل کم‌هزينه و در بسياري از موارد سنتي انجام مي‌شود و نگهداري دام نيز مقرون‌به‌صرفه است و بايد کمک نماييم تا دام‌هايي که نگهداري مي‌شوند در شرايط خوب و سلامت بالا به مصرف‌کننده تحويل داده شود.

  وي افزود: شهرستان ملاير دومين شهرستان بزرگ استان است و از اهميت بالايي نيز برخوردار است و کار دامپزشکي در اين شهرستان نيز به‌صورت ويژه بايد صورت پذيرد.