اجتماعي
1398/02/19
 • 685 ميليارد ريال اعتبار براي تکميل طرح هاي راه سازي ملاير برآورد شد

  در سفر «خيرالله خادمي» معاون وزير راه و شهرسازي به استان همدان و شهرستان ملاير، 685 ميليارد ريال اعتبار براي تکميل محورهاي ملاير به توره، جوکار به تويسرکان و آغاز عمليات اجرايي چهارخطه ملاير، آورزمان به نهاوند برآورد شد.
 •  

  به گزارش ايرنا معاون راه و شهرسازي روز چهارشنبه در جريان اين بازديد اظهار داشت: در اين بازديد مقرر شد رديف هاي اعتباري براي محورهاي ارتباطي ملاير از سمت توره، همدان و ملاير به آورزمان و نهاوند اختصاص پيدا کند.

  خيرالله خادمي با بيان اينکه براي اين محورها رديف اعتباري داريم ابراز اميدواري کرد: با بازديد امروز بتوانيم روند اجرايي اين طرح ها بويژه چهارخطه ملاير به آورزمان و نهاوند و احداث باند دوم اين محدوده و تبديل آنها به بزرگراه را سرعت بخشيم.

  وي بيان کرد: در اين سفر برخي نقاط که نياز به بازديد داشت مورد بررسي قرار گرفت و براي رفع نقاط حادثه خيز و ايمن سازي ورودي برخي روستاهاي اين شهرستان تصميم هايي اتخاذ شد.

  مديرعامل شرکت ساخت و توسعه زيربناهاي حمل و نقل کشور ادامه داد: در بخش هاي ديگري همچون راهداري و روکش آسفالت نيز تمامي موارد جمع بندي شد و اطلاعات لازم به معاون وزير راه و شهرسازي و رييس سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي کشور منتقل مي شود تا پيگيري هاي لازم در اين زمينه صورت گيرد.

  خادمي گفت: در سه محور متنهي به ملاير طرح هاي بزرگراهي در حال انجام است و براي چهارخطه ملاير به آورزمان و نهاوند نيز امسال رديف اعتباري آن مصوب شده است که اميدواريم هرچه سريعتر عمليات اجرايي آن آغاز شود.

  معاون استاندار همدان و فرماندار ويژه ملاير نيز در اين بازديد بيان کرد: با توجه به اينکه محور ملاير به آورزمان و نهاوند حادثه خيزترين و پرترددترين محورهاي ارتباطي اين شهرستان است، در سفر معاون وزير راه و شهرسازي بر اجرا و تکميل چهارخطه اين مسير تاکيد شد.

  باب الله فتحي افزود: اين مسير محل تردد زائران اربعين حسيني به کربلا است و به زودي به طور رسمي با حضور وزير راه و شهرسازي عمليات اجرايي احداث اين محور چهار خطه آغاز مي شود.

  وي يادآور شد: 22 کيلومتر از مسير چهارخطه ملاير به آورزمان و نهاوند به سمت ملاير پيمان سپاري شده است و از امروز با حضور معاون وزير راه و شهرسازي عمليات اجرايي آن آغاز شد.

  فرماندار ويژه ملاير گفت: همچنين در اين سفر بر آسفالت راه روستايي 6 روستاي ملاير تاکيد شد که با دستور معاون وزير راه و شهرسازي اجراي آن قطعي شد و در آينده مابقي روستاهاي زير 20 خانوار نيز مشمول اين طرح مي شوند.

  فتحي تکميل مسير ملاير به توره را يکي از اولويت ها دانست و افزود: چند کيلومتر از چهارخطه اين مسير به دليل مطالبات معارضان و مالکان اين محور باقي مانده است که طبق قول مساعد معاون وزير راه و شهرسازي مقرر شد اعتبار مورد نياز براي حل اين مشکل پرداخت و طي يکي دو ماه آينده طرح احداث چهارخطه انجام شود.

  وي اظهار داشت: براي احداث ميدان در محور جوکار به تويسرکان در محدوده روستاي حسين آباد شاملو نيز قول مساعد براي پرداخت اعتبارات لازم داده شد.

  به گزارش ايرنا، روز چهارشنبه «خيرالله خادمي» معاون وزير راه و شهرسازي از محورهاي ارتباطي ملاير به توره، جوکار به تويسرکان در محدوده روستاي «حسين آباد شاملو» و محور ملاير به آورزمان و نهاوند بازديد کرد.