اجتماعي
1398/02/19
 • معاون هماهنگي امور عمراني فرمانداري ملاير در جلسه کارگروه تخصصي ميراث فرهنگي صنايع‌دستي و گردشگري شهرستان ملاير:

  با ظرفيت بالاي که در ملاير و به‌عنوان شهر ملي منبت وجود دارد، اين شهر مي‌تواند به‌عنوان شهر جهاني منبت نيز مطرح شود.
 • به گزارش روابط عمومي فرمانداري ويژه شهرستان ملاير، فارسي، معاون هماهنگي امور عمراني فرمانداري ملاير در اين جلسه بيان داشت: براي ملي شدن منبت ملاير زحمات بسيار زيادي کشيده شده است که جاي تقدير دارد.

  وي ادامه داد: در اين خصوص جشنواره‌هاي متعددي نيز در شهرستان برگزارشده و امسال نيز جشنواره منبت را با تمام ظرفيت شهرستان خواهيم داشت.

  فارسي بيان داشت: با ظرفيت بالاي که در ملاير و به‌عنوان شهر ملي منبت وجود دارد ملاير مي‌تواند به‌عنوان شهر جهاني منبت نيز مطرح شود.

  وي افزود: در اين خصوص مجموعه فرمانداري و نمايندگان شهرستان مقدمات کار را شروع کرده‌اند و کارها مرحله‌به‌مرحله در حال انجام شدن است.

  وي تأکيد کرد: بايد با همدلي و همکاري همه دستگاه‌ها به‌ويژه دستگاه‌هايي که به‌صورت مستقيم درگير اين قضيه مي‌شوند بتوانيم ثبت جهاني منبت ملاير را شاهد باشيم.

  وي خاطرنشان کرد:  ?? شاخص براي ثبت جهاني مدنظر است که بايد اين شاخص‌ها به‌طور کامل در شهر ملي منبت رعايت شود تا بتوانيم اين امتياز ويژه را به دست آوريم.

  وي با برشمردن اين شاخص‌ها بيان داشت: بسياري از اين موارد در شهرستان ملاير وجود دارد ولي بايد با توان بيشتري روي آن‌ها کار انجام شود.

  وي تأکيد کرد: يکي از مواردي که لازم است در اين زمينه انجام بحث اطلاع‌رساني از طرق مختلف است که لازم است در اين زمينه کار بيشتري صورت گيرد و تمام نيز ادارات پاي‌کار باشند.

  **در ادامه غفاري، معاون برنامه‌ريزي و توسعه فرمانداري نيز بيان داشت: شهر ملاير دو ويژگي منحصربه‌فرد ملي و جهاني دارد که بايد به‌صورت ويژه‌تري روي آن‌ها کار انجام گيرد.

  وي ادامه داد: علاوه بر شهر ملي منبت که به دنبال جهاني‌شدن آن هستيم بايد از شهر جهاني انگور نيز حمايت‌هاي بيشتري صورت پذيرد و اِلمان‌هايي نيز در اين زمينه در سطح شهر زده شود.

  وي تأکيد کرد: درصدد هستيم که با همکاري بخش خصوصي و اداراتي که مي‌توانند بازارچه صنايع‌دستي دائمي نيز تأسيس نماييم که اين‌يکي از درخواست‌هاي اهالي هنر در شهرستان است.