اجتماعي
1398/02/23
 • معاون هماهنگي امور عمراني فرمانداري ملاير در جلسه شوراي حفاظت از منابع آب:

  صرفه‌جويي در مصرف آب نبايد منوط به سال‌هاي کم بارش باشد و بايد در اين زمينه فرهنگ‌سازي شود.
 •  به گزارش روابط عمومي فرمانداري ملاير، فارسي، معاون هماهنگي امور عمراني فرمانداري ملاير، روز دوشنبه، در اولين جلسه شوراي حفاظت از منابع آب شهرستان در سال ?? بيان داشت: بايد در همه بخش‌هاي شرب، صنعتي و کشاورزي مصرف آب مديريت شود.

  وي عنوان داشت: آب‌هاي زيرزميني به خاطر بارش‌هاي اخير به‌ويژه در چاه‌هايي که در اطراف رودخانه‌ها بودند روند افزايشي داشته است، ولي بايد صرفه‌جويي مناسب را مدنظر داشته باشيم و اين منوط به سال‌هاي کم بارش نباشد.

  وي خاطرنشان کرد: در سال ?? سهميه انسداد چاه‌هاي غيرمجاز به شهرستان ملاير داده بود که همه آن‌ها انجام شد و سهميه سال ?8 شهرستان نيز مشخص‌شده است و بايد بر اين اساس اقدام شود.

  وي گفت: هزار هکتار سهميه و بُرش شهرستان ملاير براي کشت‌هاي پُر آب طلب در نظر گرفته‌شده است که بايد اين سقف رعايت شود.

  وي در خصوص کساني که بدون مجوز محصولات پُر آب طلب کِشت مي‌کنند بيان داشت: بايد جلسات توجيهي براي اين افراد گذاشته شود و اين محصولات در شهرستان کم شود تا سهميه شهرستان رعايت گردد و در آينده با مشکل کم‌آبي مواجه نشويم.

  وي به سيل اخير در شهرستان اشاره و بيان داشت: از هم‌اکنون بايد در مسيرهاي رودخانه اجازه برداشت‌هاي غيراصولي داده نشود و اخطارهاي لازم نيز به روستاهايي که در مسير رودخانه‌ها هستند داده شود تا ساخت‌وسازها در کنار رودخانه‌هاي فصلي صورت نپذيرد.