اجتماعي
1398/05/05
 • حضرت حجت الاسلام و المسلمين برقراري، امام جمعه ملاير در پنجمين جلسه شوراي اداري شهرستان عنوان داشت:

  يکي از رسالت هاي نماز جمعه تاکيد بر وحدت و همدلي است که اين امر در شهرستان ملاير وجود دارد.
 • به گزارش روابط عمومي فرمانداري، صبح روز شنبه، حجت‌الاسلام‌والمسلمين برقراري، امام‌جمعه ملاير، در پنجمين جلسه شوراي اداري شهرستان ملاير که با موضوع اخلاق مديران از ديدگاه اسلام برگزار شد، بيان داشت: چهل سال از برپايي اولين نماز جمعه در کشور مي‌گذرد و اين نماز جمعه برکات فراواني براي نظام داشته است.

  وي ضمن گراميداشت ياد و خاطره آيت‌الله طالقاني، افزود: کمي بعد از پيروزي انقلاب اسلامي و به‌فرمان امام خميني (ره) اولين نماز جمعه کشور در تهران بر پاشد و پس‌ازآن در بقيه شهرها نيز نماز جمعه اقامه گرديد.

  برقراري تصريح کرد: دو هفته بعد از اولين نماز جمعه کشور نماز جمعه در ملاير برپا شد که اين‌يک امتياز براي مردم ملاير و نشان از ولايت‌پذيري اين مردم دارد.

  وي خاطرنشان کرد: امام‌جمعه و نماينده ولي‌فقيه در مراکز استان‌ها را ولي‌فقيه تعين مي‌کند و امام‌جمعه شهرستان‌ها را شوراي سياست‌گذاري ائمه جمعه انتخاب مي‌کنند و تعين مديريت اين شورا نيز بر عهده ولي‌فقيه است که نشان از جايگاه ويژه آن دارد.

  وي بيان داشت: در ايران روي مطالب خطبه براي ارائه بسيار کار مي‌شود که شايد در بسياري از کشورهاي اسلامي چنين نباشد.

  وي تأکيد کرد: اشعاري که جنبه تربيتي و حماسي دارند در تربيت فرزندان مؤثر است و اين اشعار در خانواده‌ها بيان شود.

  وي تصريح کرد: در سطح شهرها شهرداران و يا دستگاه‌هاي فرهنگي احاديث و جملاتي راجع به تکريم نماز جمعه در محل‌هاي پرتردد نصب شود تا مردم به حضور در نماز جمعه تشويق شوند.

  وي با اشاره به حديثي از امام صادق(ع) افزود: قَدمي که براي نماز جمعه برداشته مي‌شود آتش جهنم بر آن حرام مي‌شود.

  امام‌جمعه ملاير عنوان داشت: يکي از رسالت‌هاي نماز جمعه تأکيد بر وحدت و همدلي است که اين امر در شهرستان ملاير وجود دارد.

  وي تأکيد کرد: در نمازهاي جمعه انتقادهاي سازنده بايد بيان شود و در دولت قبل هم اين انتقادها وجود داشته است.

  وي خطاب به مديران بيان داشت: ما هر چه داريم از مردم است و مدير بايد در دسترس باشد و به‌راحتي مردم بتوانند با ايشان ارتباط بگيرند.

  وي ادامه داد: فرماندار ملاير برنامه‌هاي خوبي را شروع کرده و برنامه‌هاي زيادي هم در دست اقدام دارد که بايد با اتحاد و همدلي اين برنامه‌ها را به‌پيش ببريم.

  وي تصريح کرد: توسط نمايندگان شهرستان و مسئولان زمينه اشتغال ديده‌شده است که يکي از اين موارد مبل و منبت ملاير است که ثبت ملي نيز شده است.

  وي ادامه داد: ملاير شهر جهاني انگور نيز است که بايد زيرساخت‌هاي درخور آن نيز فراهم شود تا بتوانيم گردشگران را در ملاير جذب نماييم.