اقتصادي
1398/05/20
 • واگذاري 13 هزار متر زمين براي احداث پست برق ملاير

  معاون استاندار همدان و فرماندار ويژه ملاير :با توافقي که با اداره اوقاف و امور خيريه صورت گرفت حدود 13 هزار مترمربع زمين از اراضي موقوفه ملاير براي احداث اين پست برق اختصاص داده شد.
 • به تازگي مسئولان سازمان اوقاف و امور خيريه کشور به منظور پيگيري و رفع برخي مسائل و مشکلات وقفي با پيگيري مسئولان اين شهرستان به ملاير سفر کردند که يکي از نتايج مثبت اين سفر موافقت اداره کل اوقاف و امور خيريه استان در واگذاري زمين به برق منطقه اي باختر براي احداث پست برق ملاير بود.

  به گزارش روابط عمومي فرمانداري ملاير، معاون استاندار همدان و فرماندار ويژه ملاير در نشست بررسي مشکلات حوزه وقف و طرح مهر تحصيلي اوقاف و امور خيريه ملاير گفت: در سفر مسئولان سازمان اوقاف و امور خيريه کشور به ملاير بيش از 18 مورد در حوزه وقف مطرح و بررسي شد که هفت مورد مهم مورد موافقت قرار گرفت و مابقي نيز در حال پيگيري است.

  قدرت الله ولدي با اشاره به ايجاد شهر نمايشگاهي مبل و منبت و تملک زمين هاي وقفي براي اجراي اين طرح بيان کرد: مديرکل اوقاف و امور خيريه همدان با اختصاص زمين وقفي براي احداث شهر نمايشگاهي مبل و منبت موافقت کرد.

  وي با تقدير از نگاه ويژه و تعاملي حجت الاسلام زين العابديني در توسعه وقف افزود: اوقاف و امور خيريه استان و شهرستان آماده ارائه زمين و مشارکت در ايجاد شهر نمايشگاهي مبل و منبت است.

  فرماندار ويژه ملاير يادآور شد: با توجه به اينکه اين زمين ها در محدوده بام ملاير و جاده سلامت در اختيار شهرداري گذاشته شده است، بايد تغيير کاربري داده شود و موافقت هاي لازم در اين زمينه اخذ شده است.

  ولدي اظهار داشت: دغدغه هاي ما در حوزه وقف با حضور مديرکل جديد اوقاف و امور خيريه همدان حل شده است و به جد پيگيري مسائل و مشکلات اين حوزه است.

  وي همچنين از تلاش ها و زحمات خبرنگاران به عنوان ياوران وقف تقدير کرد و افزود: تمامي تلاش مديران ما در اين شهرستان با تلاش خبرنگاران به درستي و به موقع اطلاع رساني مي شود.

  معاون استاندار همدان از اهالي رسانه خواست: خبرهاي خوش و اميدوار کننده به مردم مخابره کنيد و از خبرهاي نااميد کننده پرهيز کنيد.

  ولدي با اشاره به برخي موضع گيري هاي ديگر شهرهاي استان در زمينه مبل و منبت گفت: همه ما برادر هستيم و با همدلي، همراهي و مهر و محبت بايد براي توسعه و سربلندي استان همدان تلاش کنيم.

  وي خاطرنشان کرد: ما نه به اين مسائل دامن مي زنيم و نه هدايت مي کنيم، بلکه با زحمات و تلاشمان نشان مي دهيم که شهرستان ملاير نسبت به ساير شهرهاي استان پيشتاز و در حال رشد و توسعه است.

  وي در پايان اشاره کرد: مديرکل اوقاف و امور خيريه همدان در حل و فصل اين مشکل نقش مهمي داشتند و در نهايت با توافقي که صورت گرفت حدود 13 هزار مترمربع زمين از اراضي موقوفه ملاير براي احداث اين پست برق اختصاص داده شد.