اجتماعي
1398/05/22
 • معاون استاندار و فرماندار ويژه شهرستان ملاير گفت:

  به واسطه ملي شدن مبل و منبت و رشد روز افزون اين صنعت، ملاير از معبر گردشگري به مقصد گردشگري تبديل شده است.
 • به گزارش روابط عمومي فرمانداري،به نقل از ايرنا، قدرت اله ولدي، معاون استاندار و فرماندار ويژه شهرستان ملاير، شامگاه دوشنبه در آئين آغاز به کار سومين جشنواره "ملاير، شهر ملي منبت" در باغ تاريخي سفينه اظهار داشت: در پنج هزار کارگاه فعال مبل و منبت بيش از 9 هزار استادکار مشغول فعاليت هستند و براي بيش از 20 هزار هنرمند اشتغال ايجاد شده است.

  وي تاکيد کرد: با تبديل ملاير از معبر گردشگري به مقصد گردشگري، تلاش داريم معيشت مردم را بهبود بخشيم و با تلاش مسئولان و فعالان بخش خصوصي استان و کشور را به دنيا بشناسانيم.

  فرماندار ويژه ملاير با اشاره به برگزاري سومين جشنواره ملي مبل و منبت به مدت 10 روز افزود: طبق تفاهم نامه اي با صندوق کارآفريني اميد به خريداران مبل و منبت 150 ميليون ريال تسهيلات با نرخ بهره چهار درصد اعطا مي شود که ويژه شهرستان ملاير است.

  ولدي ادامه داد: براي پذيرايي و اسکان مسافران و خريداران مبل و منبت 1500 تخت آماده شده است که 380 تخت توسط بخش خصوصي، 360 تخت توسط آموزش و پرورش، 520 تخت توسط دانشگاه ها و 240 تخت در شهرهاي سامن و جوکار آماده اسکان است.

  وي اظهار داشت: همزمان با برگزاري جشنواره در روزهاي 29 و 31 مرداد 2 قطار گردشگري از تهران به ملاير مي آيد و يک روز ميهمان شهر ملي منبت هستند.

  امام جمعه ملاير نيز گفت: به واسطه صنايع دستي همچون منبت نسل جوان اين شهرستان صاحب شغل عزتمندانه و کارآمد هستند و براي ملي شدن اين صنعت زحمات زيادي کشيده شد.

  حجت الاسلام محمدباقر برقراري مبل و منبت ملاير را سرآمد دانست و افزود: اميدواريم جشنواره سال آينده با کلنگ زني کارخانه پارچه رومبلي در اين شهرستان همراه باشد.

  امام جمعه ملاير از فعالان صنعت مبل و منبت درخواست کرد: حالا که ميزبان هموطنان از سراسر کشور هستيم با مرام، اخلاق و صداقت خود پايتخت مبل و منبت ايران را به کشور معرفي کنيد.