اخبار انتخابات
1398/09/11
 • معاون استاندار و فرماندار ويژه ملاير در گفتگو با خبرنگاران مطرح کرد:

  199 شعبه اخذ راي در اين شهرستان پيش‌بيني و براي هر شعبه به طور ميانگين 16 تن از عوامل اجرايي در نظر گرفته شد.
 • قدرت الله ولدي روز يکشنبه در آئين راه اندازي ستاد انتخابات شهرستان ملاير در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بستر حضور همه سلايق در انتخابات مهيا است و از هيچ تلاشي براي برگزاري انتخاباتي سالم و پرشور دريغ نمي کنيم.

  وي افزود: آهنگ شروع انتخابات يازدهمين دوره مجلس شوراي اسلامي از ارديبهشت امسال با دستور وزير کشور نواخته شد و امروز با آغاز به کار سامانه جامع انتخابات، همزمان با 208 حوزه رسمي انتخابات در سراسر کشور ما نيز شروع به کار کرديم.

  فرماندار ويژه ملاير گفت: همزمان با حوزه انتخابيه ملاير، سه حوزه مستقل نيز در بخش‌هاي جوکار، سامن و زند فعاليت خود را آغاز کرده‌اند و نمايندگان هيات نظارت در سطح بخش‌ها کار خود را انجام مي‌دهند.

  ولدي ادامه داد: هفت کاربر عمليات نامنويسي از داوطلبان را انجام مي‌دهد و هيات نظارت بر انتخابات اين شهرستان ناظر بر ثبت نام داوطلبان است.

  وي بر لزوم همراه داشتن اصل و کپي مدارک خواسته شده از داوطلبان تاکيد کرد و افزود: در اطلاعيه‌هاي شماره 2 و 4 انتخابات مدارک و مستندات مورد نياز مطرح شده که داوطلبان بايد هنگام ورود به ستاد انتخاباتي شهرستان همراه داشته باشند.

  معاون استاندار همدان اظهار داشت: تاکنون سه داوطلب براي نامنويسي در يازدهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي به ستاد انتخابات اين شهرستان مراجعه کرده‌اند که مدارک آنها ناقص بود.

  بستر انتخاباتي سالم در ملاير مهيا است

  ولدي با بيان اينکه بستر برگزاري انتخاباتي سالم در ملاير مهيا است گفت: بر اساس قانون هيات‌هاي اجرايي، نظارت و بازرسي در انتخابات اين شهرستان وظايف و مسئوليت خود را به خوبي انجام مي‌دهند.

  وي قانون‌مداري، بي‌طرفي و تلاش براي حضور حداکثري را سه اصل مهم در انتخابات برشمرد و از مردم درخواست کرد: دوم اسفند امسال با حضور حداکثري و مشارکت پرشور خود در پاي صندوق‌هاي راي مشت محکمي بر دهان استکبار جهاني بزنند.

  فرماندار ويژه ملاير تاکيد کرد: طبق بيانات رهبر معظم انقلاب راي مردم حق‌الناس است، با همکاري و همراهي هيات‌هاي اجرايي، نظارت و بازرسي و عوامل اجرايي انتخابات در اين شهرستان در اين حماسه حضور نيز موفق و پيروز خواهيم شد.

  ولدي گفت: فصل‌الخطاب همه ما رعايت مُرّ قانون و اصل بي‌طرفي و امانت‌داري است و با هرگونه تخلف و تبليغات زودهنگام داوطلبان به شدت برخورد مي‌شود.

  در انتخابات با کسي پيمان برادري نبسته‌ايم

  رييس هيات نظارت بر انتخابات ملاير نيز بيان کرد: تلاش ما در هيات نظارت اجراي مُرّ قانون است و اين وظيفه ما است که با برگزاري انتخاباتي پرشور و سالم با حضور حداکثري مردم و يک انتخاب درست، امانت مردم را به سر منزل مقصود برسانيم.

  حجت الاسلام احمد فراهاني ادامه داد: هيات اجرايي انتخابات در اين شهرستان از بين 30 نفر از معتمدان و از اقشار مختلف مردم به هيات نظارت معرفي مي‌کند که از بين اين تعداد هشت نفر به عنوان عضو اصلي انتخاب و پنج نفر به عنوان عضو علي‌البدل انتخاب مي‌شوند.

  وي يادآور شد: تاييد يا رد صلاحيت داوطلبان يکي از وظايف مهم هشت نفر عضو اصلي هيات اجرايي است و بر اساس منابع چهارگانه استعلام و تحقيق صورت مي‌گيرد.

  رييس هيات نظارت بر انتخابات ملاير اظهار داشت: داوطلباني که رد صلاحيت مي‌شوند، مي‌توانند به هيات نظارت و نماينده شوراي نگهبان در استان شکايت کنند و بررسي شکايت ها در استان انجام مي‌شود.

  حجت الاسلام فراهاني خاطرنشان کرد: با هيچ شخصي در انتخابات پيمان برادري نبسته‌ايم و همه را از منظر قانون نگاه مي‌کنيم.