اجتماعي
1398/12/14
 • مدير شبکه بهداشت و درمان ملاير گفت:

  به منظور پيشگيري و مقابله با ويروس کرونا، تيم کنترل و نظارت بر بيماري کرونا در ورودي شهر ملاير واقع در ميدان استقلال در محور اراک مستقر شد.
 • محسن ترکاشوند روز سه شنبه در گفت و گو با ايرنا اظهار داشت: اين تيم از امروز /سه شنبه/ در ميدان استقلال اين شهر مستقر شده و نظارت‌هاي لازم را براي جلوگيري از شيوع ويروس کرونا انجام مي‌دهند.

  وي افزود: اين طرح با همکاري کارشناسان فرمانداري، بسيج، نيروي انتظامي، جمعيت هلال احمر، شبکه بهداشت و درمان و مرکز بهداشت ملاير در حال اجرا است و علاوه بر کنترل افراد، آموزش‌هاي لازم را نيز به مردم ارايه مي‌کنند.

  مدير شبکه بهداشت و درمان ملاير بيان کرد: افرادي که وارد شهر مي‌شوند، با دستگاه تب‌سنج ليزري کنترل و تست شده و در صورت داشتن تب بالا به درمانگاه فعال ورودي شهر منتقل مي‌شوند.

  ترکاشوند ادامه داد: چنانچه تست اين افراد مثبت باشد، براي ادامه درمان و آزمايش هاي بيشتر به بيمارستان مهر و يا ديگر بيمارستان‌هاي شهر منتقل مي‌شوند.

  وي با بيان اينکه در حال حاضر وضعيت ملاير خوب است گفت: تاکنون 19 مورد مشکوک به بيماري در بيمارستان‌هاي ملاير بستري شدند که از اين تعداد 12 مورد آنها بهبود يافته و مرخص شده‌اند.

  مدير شبکه بهداشت و درمان ملاير بيان کرد: تاکنون مورد مثبت ويروس کرونا به صورت مکتوب به ما اعلام نشده و در صورت اعلام مورد مثبت، در اولين فرصت به اطلاع شهروندان مي‌رسانيم.

  ترکاشوند افزود: همچنين تيم کنترل و نظارت بيماري کرونا، آموزش‌هاي لازم را به افرادي که وارد شهر مي‌شوند، ارايه مي‌دهند و تمامي نکات بهداشتي در اين بروشورها توضيح داده شده است.

  وي اظهار داشت: اين بروشورهاي آموزشي در هشت طرح مختلف طراحي و چاپ شده و بين مسافران توزيع مي‌شود.

  مدير شبکه بهداشت و درمان ملاير از شهروندان درخواست کرد: همچنان قرنطينه خانگي را جدي بگيرند و در منزل بمانند و از سفرهاي غير ضروري خودداري کنند.

  ترکاشوند تاکيد کرد: مردم در منزل بمانند و با ما همکاري لازم را داشته باشند تا ويروس ميزباني نداشته باشد که انتقال پيدا کند.

  همچنين ايستگاه اطلاع‌رساني و آموزش بيماري کوويد19 در ميدان استقلال ملاير داير شد.