ستاد کنترل و مقابله با بيماري کرونا
1399/05/09
 • در راستاي ترويج فرهنگ استفاده از ماسک صورت گرفت:

  توزيع 50 هزار ماسک رايگان در ده نقطه از شهر ملاير

 • گزارش از ايرنا: ويروس کرونا آنچنان بي‌مهابا در شهر مي‌تازد و مردم به هر طريقي درصدد کمک به همنوع خود و کشيدن سد محکمي در مقابل اين مهمان ناخوانده هستند، اقدامي خودجوش همچون توزيع ماسک رايگان که ملايري‌ها بار ديگر در عرصه مقابله با کرونا خوش درخشيدند و صحنه‌هاي زيبايي را خلق کردند.

  امروز /چهارشنبه/ شهروندان ملايري در هر گوشه شهر با توزيع ماسک رايگان فرهنگ استفاده از ماسک را نهادينه کردند و به افرادي که ماسک نداشتند، اين ضرورت را گوشزد کردند که ماسک من از تو محافظت مي‌کند و ماسک تو از من.

  اصحاب رسانه اين شهر نيز در اين پويش اجتماعي در کنار ديگر اقشار و گروه‌هايي همچون هيات انديشه‌ورزان جوان، اصحاب فرهنگ و هنر، طلاب و روحانيان، بسيج و سپاه، شهرداري، صنعت، معدن و تجارت، بهداشت و درمان و ديگر نهادها خوش درخشيدند و با برپايي پايگاه توزيع ماسک رايگان در مرکز شهر وظيفه رسانه‌اي خود را به خوبي به جاي آوردند.

  اين اقدام امروز نشان داد که رسانه‌ها نيز با مشارکت در رويدادهاي اجتماعي، مي‌توانند يک نهاد اثرگذار باشند و نمونه مهم اين مشارکت‌ها، فعاليت جدي آنان در پويش امروز من ماسک مي‌زنم و توزيع ماسک رايگان در سطح شهر بود که در تشويق و ترغيب مردم به زدن ماسک نقش اثرگذاري داشت.

  معاون استاندار همدان و فرماندار ويژه ملاير که همواره از ابتداي شيوع ويروس کرونا مجدانه در کنار ديگر دستگاه‌ها و نهادها براي پيشگيري، کنترل و مقابله با اين بيماري از هيچ تلاشي دريغ نکرده و همواره از روش‌هاي مختلف سعي در ترغيب مردم براي رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي، زدن ماسک و فاصله‌گذاري اجتماعي دارد، توزيع ماسک رايگان را براي چندمين مرحله در سطح شهر اجرايي کرد.

  قدرت الله ولدي که تمام تلاش خود را در بسيج کردن اقشار مختلف مردم براي تشويق مردم در رعايت پروتکل‌هاي اجتماعي بکار گرفت، روز چهارشنبه در حاشيه توزيع ماسک رايگان در جمع خبرنگاران ابراز اميدواري کرد: هر چه سريعتر با همراهي مردم به شرايط زرد و سفيد برسيم و محدوديت‌ها يکي پس از ديگري برداشته شود.

  وي ضمن تقدير از اصحاب رسانه و ديگر گروه‌هايي که در توزيع 50 هزار ماسک رايگان همکاري کردند افزود: اين تعداد ماسک در 10 نقطه شهر با هدف فرهنگ‌سازي استفاده از ماسک توزيع شد.

  فرماندار ويژه ملاير تاکيد کرد: با توجه به اينکه ملاير هم در توليد ماسک و هم پارچه آن از ظرفيت بالايي برخودار است، با توزيع ماسک رايگان مي‌خواهيم فرهنگ استفاده از ماسک را بيشتر در بين مردم ترويج کنيم تا به سمت منفي شدن شيوع ويروس کرونا و وضعيت رضايت‌بخش برسيم.

  ولدي ادامه داد: از زمان شيوع ويروس کرونا، محدوديت‌هاي ويژه در سطح شهرستان اعمال و از برگزاري هرگونه مراسم‌هاي عروسي، عزا، تجمع‌هاي بي‌مورد جلوگيري و با کمک اقشار مختلف مردم در مراحل مختلف ماسک رايگان بين شهروندان توزيع شد.

  وي گفت: با توجه به تاکيدات ستاد مقابله با کرونا و تشويق و ترغيب مردم در زدن ماسک و رعايت پروتکل‌هاي اجتماعي و فاصله‌گذاري اجتماعي، تعداد مبتلايان و بيماران بستري در اين شهرستان رو به کاهش است.

  معاون استاندار همدان زحمات شبانه‌روزي کادر بهداشت و درمان ملاير را ستودني خواند و افزود: اقدامات اصحاب رسانه و حوزه فرهنگي مردم را به سمتي هدايت مي‌کند که در جهت مهار کرونا تلاش کنند.

  ولدي همچنين به فرا رسيدن ايام محرم و عزاداري‌هاي اين ايام اشاره و از مردم درخواست کرد: نذورات خود را به سمتي ببرند که به جاي توزيع غذاهاي نذري ماسک و وسايل بهداشتي رايگان خريداري و در اختيار مردم قرار دهند.

  وي تاکيد کرد: براي عزاداري‌هاي محرم پروتکل‌هاي خاصي تعريف شده و مردم بايد با زدن ماسک، فاصله اجتماعي را رعايت کنند و برنامه‌ها در مدت زمان کوتاهي برگزار مي‌شود.