اجتماعي
1399/06/11
 • عمليات احداث مجتمع دامپروري شش هزار راسي ملاير آغاز شد

  همزمان با هفته دولت عمليات اجرايي مجتمع دامپروري 6 هزار راسي با اعتبار 327 ميليارد تومان در بخش جوکار شهرستان ملاير روز پنجشنبه با حضور استاندار همدان و مديرعامل شرکت شستا آغاز شد.
 •  


  فرماندار ويژه ملاير در آيين آغاز عمليات احداث مجتمع دامپروري 6 هزار راسي ملاير اظهار داشت: اين مجتمع دامپروري 6 هزار راسي گاو شيري توسط شرکت کشاورزي و دامپروري ملارد شير شستا با سرمايه‌گذاري 327 ميليارد تومان در بخش جوکار واقع در اراضي روستاي«کوسج‌خليل» اجرا مي‌شود.

  قدرت الله ولدي افزود: ظرفيت توليد اين مجتمع دامپروري 36 هزار و 500 تُن شيرخام و 350 تُن گوشت در سال است که پس از تکميل و بهره‌برداري براي 400 نفر اشتغال ايجاد خواهد شد.

  وي با بيان اينکه اين طرح بزرگ اقتصادي در کمتر از يک‌سال بهره‌برداري مي‌شود بيان کرد: با تکميل و بهره‌برداري از مجتمع دامپروري 6 هزار راسي و ديگر طرح‌هاي حوزه دامداري، ملاير به قطب دامپروري غرب کشور تبديل مي‌شود.

  فرماندار ويژه ملاير به مهيا بودن زمينه سرمايه‌گذاري در اين شهرستان اشاره کرد و افزود: از هفته دولت و دهه فجر سال گذشته، در مجموع 130 طرح عمراني با اعتبار 600 ميليارد تومان در اين شهرستان افتتاح و يا عمليات اجرايي آنها آغاز شد که اين رقم امسال به بيش از 2 برابر رسيده است.

  ولدي گفت: طبق تدوين برنامه سه ساله و سند راهبردي توسعه و برنامه عملياتي استان با برش شهرستان توسط استاندار همدان و با همت و همدلي مجموعه اين شهرستان، رشد خوبي را در حوزه طرح‌هاي عمراني و حجم سرمايه‌گذاري داشتيم و ملاير همواره 40 درصد از سرمايه‌گذاري‌هاي طرح‌هاي استان را در هفته دولت و دهه فجر به خود اختصاص داده است.

  وي ادامه داد: اين در حاليست که هفته دولت امسال رقم سرمايه‌گذاري براي طرح‌هاي در دست اجرا و يا افتتاح شده در اين شهرستان يک‌هزار و 500 ميليارد تومان است.

  معاون استاندار همدان گفت: بر اساس سند راهبردي توسعه و چشم‌انداز سه ساله، سالانه بايد يک‌هزار و 200 تا يک‌هزار و 500 ميليارد تومان سرمايه‌گذاري در اين شهرستان انجام شود که با اقدامات انجام شده اين رقم تا پايان امسال به حدود سه هزار ميليارد تومان مي‌رسد.

  ولدي تاکيد کرد: هماهنگي خوب مجموعه مديران شهرستان، پيگيري نمايندگان مجلس و همراهي بخش خصوصي موجب شد تا اين حجم از رشد سرمايه‌گذاري را در اين شهرستان شاهد باشيم.

  مديرعامل هلدينگ صنايع عمومي تامين اجتماعي شستا نيز بيان کرد: مديرعامل شرکت سرمايه‌گذاري تامين اجتماعي(شستا) اهتمام ويژه‌اي به توسعه مناطق محروم و کمتر برخوردار دارد که با اين نگاه ويژه، با طرح‌هاي توسعه‌اي هلدينگ صنايع عمومي موافقت شد.

  کوروش هاشمي افزود: گاوداري 6 هزار راسي با سرمايه‌گذاري 250 ميليارد تومان که 70 درصد آورده نقدي و 30 درصد از محل منابع صندوق توسعه ملي است که از استاندار همدان درخواست داريم کمک کنند بتوانيم از اين منابع استفاده کنيم.