اجتماعي
1398/10/26
 • فرماندار ويژه شهرستان ملاير گفت:

  بيش از 90 درصد اعتبارات طرح‌هاي سرمايه‌گذاري اين شهرستان جذب شده و کمتر از 10 درصد از ميزان تعهد ملاير باقي مانده است.
 • به گزارش روابط عمومي فرمانداري به نقل از ايرنا، قدرت اله ولدي روز چهارشنبه در جلسه اعضاي کارگروه اشتغال و سرمايه‌گذاري شهرستان ملاير افزود: مديران بايد براي تحقق اين ميزان تعهد شهرستان تلاش کنند.

  وي با تاکيد بر اينکه تا پايان سال بايد به تعهدمان در سند راهبردي شهرستان عمل کنيم بيان کرد: تمامي مجموعه شهرستان بايد براي رونق توليد، اشتغال، جذب سرمايه‌گذاري و تسهيلات اشتغالزايي تلاش کنند.

  فرماندار ويژه ملاير با اشاره به اينکه در برخي حوزه‌ها در پرداخت تسهيلات و سرمايه گذاري موانع و مشکلاتي وجود دارد افزود: در هفت دستگاه‌ اجرايي تيم‌هايي را مشخص کرديم تا مشکلات هر بخش را به صورت شفاف بررسي کنند.

  ولدي ضمن ابراز گلايه از نحوه عملکرد بانک‌هاي عامل در عقد قرارداد و پرداخت تسهيلات اشتغالزايي اظهار داشت: در پذيرش وثيقه و ضمانت بانکي، روساي بانک‌ها نگاه مثبتي داشته باشند.

  وي ادامه داد: از 66 ميليارد تومان تسهيلات اشتغالزايي ملاير 55 ميليارد تومان پرداخت شده است که بيشترين پرداختي را نسبت به ساير شهرستان‌هاي استان داشتيم.

  معاون استاندار همدان بيان کرد: طبق آمار ارايه شده 32 طرح جهاد کشاورزي با اعتبار 35 ميليارد و 300 ميليون تومان از جمله ? طرح گلخانه، 2 طرح گياهان دارويي، 2 طرح دامداري و هشت طرح صنعتي در بانک در دست اقدام است که بايد تعيين تکليف شود.

  ولدي ادامه داد: چهار طرح با اعتبار 83 ميليارد تومان، 6 طرح با اعتبار 215 ميليارد تومان از محل تبصره 18 و همچنين 2 طرح با چهار ميليارد و 300 ميليون تومان از محل بازسازي و نوسازي در حوزه صنعت و معدن در دست اقدام است.

  وي گفت: در حوزه اشتغال روستايي نيز در ميراث فرهنگي، صنعت و معدن و دستگاه‌هاي حمايتي 55 طرح در سامانه کارا با هفت ميليارد تومان اعتبار ثبت نام کرده اند.

  فرماندار ويژه ملاير با تاکيد بر اينکه مديران بايد از اين فرصت براي جذب تسهيلات اشتغال و سرمايه‌گذاري استفاده کنند افزود: حرکت ما در جذب تسهيلات بايد رو به جلو باشد.

  76 طرح فراز در ملاير بررسي شد

  مديرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعي همدان نيز گفت: در حوزه اشتغال روستايي در کل استان 369 ميليارد تومان اعتبار داشتيم که از اين رقم 349 ميليارد تومان معادل حدود 95 درصد آن جذب شد.

  احمد توصيفيان افزود: از اين رقم 54 ميليارد تومان آن به شهرستان ملاير اختصاص يافت که حدود 62 ميليارد تومان اعتبار براي ملاير در نظر گرفته شد.

  وي ادامه داد: تاکنون 87 درصد از اين مبلغ پرداخت شده است.

  مديرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعي همدان بيان کرد: 76 طرح مختص طرح فراز با چهار ميليارد و 700 ميليون تومان و چند طرح ديگر در حوزه صنعت در اين شهرستان مورد بررسي قرار گرفت و تعيين تکليف شد.

  توصيفيان افزود: تلاش ما بر اين است تا صد درصد تسهيلات اين شهرستان جذب شود و بتوانيم در مرحله پنجم پرداخت تسهيلات اشتغال را جذب و به اين شهرستان اختصاص دهيم.